Изключителното кърмене при 8 месечните бебета

  • 879
  • 15
Мами, голямо чудене се чудя newsm78.
Моята Деничка е на 8м и половина. До преди един месец си хапваше пюре (домашно плодово-зеленчуково) и каша. Хапваше "твърда" храна 2 пъти на ден.
Но изведнъж ми отказа. Иска само да суче. Вече почти месец сме само на кърма. Опитвам се да й давам други неща, но тя ми отказва. Расте си добре, наддава си добре, пишка, ака като хората. Но не е ли редно да се позахранваме вече newsm78
Мами, минали по този път, какво правихте вие в тези ситуации. Докога мога само и единствено да я кърмя? МНого съм объркана
Благодаря ви, Поздрави
Виж целия пост
# 1
Калоян преди месец направи същия номер. Както си хапваше пюрета (плодови и месни, че зеленчукови не яде) изведнъж спря... Минахме на кърма и вода и някой и друг банан, ако успеех да го излъжа  Wink Според мен, отказва твърдата храна заради жегите. Сега започна да хапва каша сутрин или вечер, понякога успявам да побутам и пюре, но основно си е на кърма и вода. Пишка и ака нормално, расте си добре, весел е...
Ако все пак държиш да й даваш пюрета, прави ги от такива продукти, които тя харесва.
Мисля, че място за притеснения няма  Laughing
Виж целия пост
# 2
И аз мисля, че виновни са горещините за отказа на твърда храна. Може и някое зъбче да я мъчи. Тогава също може бебетата да отказват твърдата храна. Може да опиташ няколко неща - предлагане на твърда храна сутрин, докато е по-хладно, да опиташ с различни лъжички - материя и форми, хранене с пръсти - измиваш си добре ръцете и оставяш бебека да смуче от пръста ти или пък тя да се маже с храната и да се облизва. Сигурно скоро ще се нормализират нещата. Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 3
Али е правила много пъти така, когато я мъчат зъбките, ако е просто период не е страшно. А може и да опиташ нещо ново за бебчо, напр. да не пасираш храната а да я мачкаш, или да и даваш нещо подходящо от вашите чинии за да е по - интересно.
Виж целия пост
# 4
Аз започнах да захранвам на 7 месеца. Яде няколко дена(нямаше и седмица) и ми отказа. Минахме само на кърма и в действителност захраних на 8 и половина. Отврме навреме пак се случва да откаже да яде за един ,два дена ,но няма нищо страшно дори и да откаже за месец. Бебчетата сами си знаят кое е добре за тях.  Wink
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, момичета...
възможно е да я мъчат и зъбчета, защото от време на време вдига еднократно т-ра...
А за разнообразието - тъй като сме в ремонт, всяко хранене е все на различни места, та разнообразие в мястото, приборите и т.н. никак не й липсва Wink
Засега се водя по нея
Виж целия пост
# 6
Не е никакъв проблемл Дъщеря ми е на 8м и 11 дни и все още не съм я захранила. Изключително кърмена е. Ръководи се по детето, кърми си и не се притеснявай.
Виж целия пост
# 7
Тъкмо мислех да пускам тема за това,че не мога да захраня моя Мариян(6,5мес).Твоята ми се явява като отговор.От седмица насам се опитвам да го захраня с всевъзможни плодови,зеленчукови пюрета и каши(е,преувеличих всевъзможни Rolling Eyes - бананово,ябърково,картофено и моркови пюре,опитах и каша)но не иска нищо no.Вече като види да насочвам лъжицата към устата му и заема отбранителна позиция smile3516.Страхувах се,че няма да мога да го захраня, но от отговорите досега разбрах че няма нищо страшно.
Вътрешното ми усещане е точно такова - бебето си знае най-добре и аз няма да го насилвам.
Все пак ако има някой нещо да ме посъветва и мен ще съм благодарна.
Само не ми казвайте че стомахът му ще закърнее ако не го захраня навреме smile3532
Виж целия пост
# 8
Хе-хе и ние сме така - до момента я е изяла половин картоф, я не....
Не проявява никакъв интерес към захранването, кара само на кърма и то се кърмим по 6-7 пъти дневно (струваа ми се малко, но изглежда, че й стига)... Чудех се да се притеснявам ли или не, но накрая реших, че сама ще си покаже кога е готова....
Виж целия пост
# 9
Продължаваме си в същия дух... само на кърма. На денонощие ни се събират 10-ина кърмения. А ако случайно е пропуснала 1-2 пъти през деня (по някакви си причини), си го наваксва вечер и нощем...
Ама като гледам, че съвсем не сме изключение, ми е по-леко Joy
Поздрави Grinning
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми "прояде" (по стотина гр.) на година и 4 месеца, до тогава само опитваше храната. Честно казано все още кърмата ни е основната храна.
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми "прояде" (по стотина гр.) на година и 4 месеца, до тогава само опитваше храната. Честно казано все още кърмата ни е основната храна.
Като гледам и ние натам сме тръгнали
Виж целия пост
# 12
поуспокоих се, че не само ние сме така. И нашият бебок продължава да отказва твърдата храна, та сега съм заела позиция на изчакване - чакам да огладнее Mr. Green
Ама при положение ,че продължава добре да си наддава май още дълго време кърмата ще му е достатъчна, а майка му ще се ще му прави пюрета и после ще ги хвърля Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
хич не го насилвай детето, то като реши всичко ще започне да си яде лека-по-лека. И тони беше така, през летните горещини, а може и просто да си е предпочитал сукането, знам ли, но го преживяхме.
Виж целия пост
# 14
определено си изчаквам и не я насилвам... то и за мен така е по-лесно, нито приготвям пюрета, нито каши Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия