Англо-американското училище в София

  • 28 039
  • 22
Има ли някой лични впечатления от това училище?
Виж целия пост
# 1
А кое е това училище?
Виж целия пост
# 2
това:
http://sofia.ecis.org/
Виж целия пост
# 3
А, да, нямам впечатления от БГ, но това, доколкото виждам, е училище, създадено за обучение на децата на дипломатите и други чужденци в България. Само на английски. Такива училища има по цял свят, тъй като западняците не са склонни да си дават децата в местни школа.  Доколкото знам има подобно и към Френското посолство - за франкофончетата. Познавам българчета, учили във френските училища към посолствата в чужбина - наистина проговарят френски чуденсно, но е проблем докато научат езика, за да могат да учат всичко друго на френски.
Американските училища навсякъде са доста скъпи - и тук погледнах, че става дума за 15-16 хил. евро годишно. Иначе, предполагам, няма проблем да записват и българчета.
Виж целия пост
# 4
Това може би е единственото училище у нас, в което бих си дала децата без почти никакви съмнения. Но цената е просто неприлична. По-скъпо е и от обучение в Оксфордския университет  Rolling Eyes А и като се наложи да го умножа по три...  newsm78 ...май не мога да смятам до толкова  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, момичета   bouquet
Деметра, а защо смяташ че е свястно училището?
Виж целия пост
# 6
Защото:
- не е по българската безумна система
- но не е и католическо (има и още едно американско училище три пъти по-евтино, но е католическо и от сигурни източници знам, че на детето може и да му се случи да го накарат да пише три страници "Аз съм послушен"  Rolling Eyes )
- хареса ми презентацията, която правят учителите за своето призвание
- там децата основно са чужденци, което обикновено означава, че и родителите им са такива; а чуждестранните родители у нас най-често знаят какво искат и участват в обучението на децата си; това определено помага да се вдига качеството на училището;
- в повечето случаи децата на чужденците в България, които могат да си позволят това училище, растат в една прилично благоприятна, от емоционална гледна точка, семейна среда; ако това случайно не е така, то родителите им, както и самите деца, получават доста адекватна професионална помощ в това отношение; това също вдига качеството на училището.
- програмата им за занимания на децата е доста добра според моите виждания, а за България - направо превъзходна

Засега затова се сещам само. Сигурно очакваш да ти кажа, че имат много добра материална база. Да, имат и това  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Това може би е единственото училище у нас, в което бих си дала децата без почти никакви съмнения. Но цената е просто неприлична. По-скъпо е и от обучение в Оксфордския университет  Rolling Eyes А и като се наложи да го умножа по три...  newsm78 ...май не мога да смятам до толкова  Simple Smile

Същото мнение. Градината е още по-скъпа и от училището за първи път ми се прищя да имам малко повече пари, за да я посещава Дариа  Sick
Виж целия пост
# 8
Тези цена на обучение са недостъпни и за много чужденци, освен ако не им се покриват от работодателя.

Рядко не съм съгласна с Деметра, но твърдението че децата идват от добри семейни среди само защото родителите им могат да си го позволят е доста абсурдно.

Качеството на семейната среда не се определя от материалното ниво.

Нищо против училището.

Деметра, дай моля те координатите на другато амреиканско за което спомена, моля те.
Виж целия пост
# 9
Тези цена на обучение са недостъпни и за много чужденци, освен ако не им се покриват от работодателя.

Рядко не съм съгласна с Деметра, но твърдението че децата идват от добри семейни среди само защото родителите им могат да си го позволят е доста абсурдно.

Качеството на семейната среда не се определя от материалното ниво.

Нищо против училището.

Деметра, дай моля те координатите на другато амреиканско за което спомена, моля те.

Най-често им се покрива, поне немалък процент, особено в държави като нашата, където се приема, че няма как да ходят в местните училища. Говоря за дипломати и представители на международни организации, не знам как е в бизнеса, но предполагам, че е същото - част от пакета с benefits. Цената е висока само за средностатистическия американец, а не за този, който се е докопал до служба "over the pond".
Виж целия пост
# 10
Тези цена на обучение са недостъпни и за много чужденци, освен ако не им се покриват от работодателя.

Рядко не съм съгласна с Деметра, но твърдението че децата идват от добри семейни среди само защото родителите им могат да си го позволят е доста абсурдно.

...
Деметра, дай моля те координатите на другато амреиканско за което спомена, моля те.

Най-често им се покрива, поне немалък процент, особено в държави като нашата, където се приема, че няма как да ходят в местните училища. Говоря за дипломати и представители на международни организации, не знам как е в бизнеса, но предполагам, че е същото - част от пакета с benefits. Цената е висока само за средностатистическия американец, а не за този, който се е докопал до служба "over the pond".


sundancer, генералното заключение, което си си извадила за семейните среди не е мое твърдение  Simple Smile Съжалявам, ако е прозвучало така. Под "чужденците в България, които могат да си позволят..." имам предвид точно това, което е казала Дивана.  Simple Smile Просто, защото покрай мъжа ми точно с този "вид" чужденци общувам и обикновено при тях нещата са свързани (както каза Дивана повечето са на разни интернешнъл левъли и практически не си го позволяват те, а им го позволява пакета с бенефитите)

Далеч не искам да правя генерални заключения за връзката между парите и семейната среда нито за чужденците по света по принцип, още по-малко пък за българите (щото у нас много често е точно обратното)
Виж целия пост
# 11
Мммм, за другото американско училище намерих само това  Rolling Eyes:

Частно училище  “American English academy”- гр. София във връзка със сигнал, постъпил от АСП за активна работа на представители на неизвестна църква. Частно американско училище ж.к.”Дружба”-2, гр.София. Сигналът не беше потвърден но бяха констатирани нарушения на Закона за народната просвета и правото на образование на българските деца, учещи в училището. За констатираните нарушения е изготвен доклад, изпратено е писмо до МОН и е сезирана Софийска градска прокуратура.

от този документ на Министерския съвет: http://www.sacp.government.bg/downloads/bg/3/3/doklad_2003_w.doc.
Виж целия пост
# 12
Мерси,
май това е уеб-сайта на другото у-ще:
http://www.aea-bg.com/
Виж целия пост
# 13
Стига да можеш да си го позволиш - супер е. Познавах две английски деца, които ходеха в AAS и имам много добри впечатления. Типът хора, които работят там, също са симпатяги. Имат високи критерии за учителките.
Виж целия пост
# 14
Ами аз на това АЕА бях му хвърлила око още миналата година, понеже е тук в Дружба - много ни е близо. В сайта не намерих никъде информация дали приемат българчета и какви са таксите и затова им писах е-мейл, но так и не ми отговориха  newsm78.
Някой знае ли повече информация за таксите аз лично не успях да се добера до такава? Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия