като падне пъпчето какво се прави??

  • 41 789
  • 20
Здравейте,
като падне пъпчето какво се прави мами??
Нашето почти е паднало и уговорката с педиатърката е да и званна и да дойде да го види.
 

Приатен ден
Виж целия пост
# 1
Каквото искаш-или го хвърляш на боклука,или го пазиш и хвърляш на желано от теб място,ако вярваш на суеверия.
Аз пък как съм разбрала въпроса  Crazy В такъв случай-само почистване със спирт,той изсушава достатъчно.Не е необходимо да слагаш пудри (Бивацин,Топоцин и каквото и да било)-те само задържат повече мръсотията.
Виж целия пост
# 2
Педито ще ти даде инструкций.На Хриси като й падна пъпчето трябваше да го промивам със спирт и да го пръскам с оксикорт или бивацин.Поне такива са ми спомените newsm78
Виж целия пост
# 3
Защо да го гледа? Нашето като падна, го сложих в един плик и в хладилника. А на следващата консултация докторката погледна как се е затворило, но не е идвала специално. Аз я мазах с дезинфектант още няколко дни - за всеки случай!
Виж целия пост
# 4
Просто още ден - два слагах с капкомер спирт на пъпчето при смяна на памперса- не е имало проблем и не съм викала педито newsm78
Виж целия пост
# 5
След като му падна пъпчето няколко дена след това си го третирахме със спирт и бивацин.А пъпчето го хвърлихме в р.Марица за да му върви по вода  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз почиствах пъпчето след баня със спирт и след това пръсках Топоцин само ако имаше мокричко (в смисъл ако течеше секретче) и така докато не заздравя напълно (около 2 седмици май  newsm78 ). Но на нас ни падна последния ден в болницата и лекаря си го видя като дойде, не знам дали иначе щеше да идва специално
Виж целия пост
# 7
След като падне пъпчето, правиш с него каквото си искаш, а мастото продължаваш да третираш със 70% спирт. Пъпчето ще кърви още известно време, затова трябва да се почиства със спирто. След около 5 до 10 дни всичко ще е наред. Раничката ще заздравее. Laughing
Виж целия пост
# 8
Почистваш след баня, накрая капващ по 1-2 капки спирт.До седмица трява да зарасне и вече ще можете да се къпите като бели хора-във ваната Simple Smile
Виж целия пост
# 9
На Криска пъпчето падна на седмия ден и после още седмица почиствахме раничката със спирт и слагахме пудричка докато напълно заздравее.
а самото пъпче го сложих в една Английска граматика та да и вървят езиците smile3529
Виж целия пост
# 10
Нашето пъпче падна късно - около 14-ти ден. Слагахме спирт и после пудра , не го мокрехме докато зарасне хубаво. Самото пъпче сложихме в някаква компютърна книга.
Виж целия пост
# 11
Мислите ли, че ежедневната употреба на спирт е уместна? И то на кожата на новородено?  smile3518 Според мене кислородната вода е по-добър вариант. Аз не си спомням дали съм го чистила със спирт, но не бих го правила.
Виж целия пост
# 12
Почистваш със спирт след баня. А спиртът е 70% и не е опасен. Може да кърви още известно време, но за 10-на дни ще се оправи.
Виж целия пост
# 13
Мислите ли, че ежедневната употреба на спирт е уместна? И то на кожата на новородено?  smile3518 Според мене кислородната вода е по-добър вариант. Аз не си спомням дали съм го чистила със спирт, но не бих го правила.

Ами явно не е по- добрият вариант, защото май всички почистват пъпчето със спирт  Peace А може и да си го правила, тъй като не си спомняш  newsm12
Виж целия пост
# 14
Капва се по капка спирт в раничката докато заздравее.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия