Конюктивит?!

  • 6 319
  • 15
Не съм предполагала, че е толкова заразно! Приятелката на Калина е с конюктивит и вчера вечерта си играха в градинката заедно. Майка й ме предупреди и ги държахме на разстояние една от друга, но въпреки всичко Калина се зарази - сутринта се събуди с подуто и зачервено оченце и от гурели клепачите й бяха залепнали. Чувствам се много идиотски, защото ако знаех, че е толкова заразно, щях да я прибера вкъщи.
Говорих с педито и тя каза да й капя сутрин и вечер по една капка Тобрекс и да вземем и Иргамид за мазане, също да й промивам оченцето с отвара от лайка. Чудя се обаче да й капя ли и в другото оченце при положение, че му няма нищо? Моля ви, споделете и за някакви други бабини методи, освен лайката, ако знаете, че са ефикасни!
Виж целия пост
# 1
Конюнктивита наистина е много заразен.Хриси го кара вече 3 пъти,покрай яслата,другите деца в парка и т.н.Лечението при нас протича само с тобрекс по 1/2 капки сутрин и вечер,задължително и в двете очи,независимо,че на едното няма нищо,защото първия път не послушах педито и капвах само в едното заразено око и за 2-3 дни се зарази и другото.Лечението с тобрекс го правим 10 дни без прекъсване,въпреки,че при капването на тобрекс гурелясването изчезва още при второто капване.Преди капването на тобрекс почиствам очето от вън на вътре само с преварена вода.Не се притеснявай ще мине,но бабини методи не съм прилагала,а и не знам.
Виж целия пост
# 2
Задължително капи и в двете очета и успех  Peace!
Виж целия пост
# 3
и в 2-те оченца се капе, като 1-во в здравоте се накапва.
За 2-3 дни ще й мине. Споко.
Виж целия пост
# 4
Вече са ти писали - конюнктивитът е много заразен! Задължително слагай капки и в двете очи! Щом слагате Тобрадекс, подобрението ще е бързо.
По-често миене на ръцете и задължително отделна кърпа за лице и ръце за детенце  Peace
Ако друг от семейството се зарази, НЕ се използва едно и също шишенце капки, купува се друго.
Виж целия пост
# 5
Почиствай очите с преварена вода.Всяко  оченце с отделен тампон от вън на вътре.Капи и в другото око,че лесно може да се прехвърли.Тобрекса са много добри капки-капи ги и 2 дни след като отшуми кониоктивита.Чувала съм, че някои капят кърма в очите(искали са ми)-не знам с какво ще помогне, но със сигурност няма да навреди! Късмет!
Виж целия пост
# 6
кърмата е биологичен продукт и създава идеална среда за развитие на бактерии- не слагайте в очите особено на детенце, другото момичетата са го казали  bouquet
Виж целия пост
# 7
   Капи Тобрекс или Тобрадекс и в 2-те очи поне още една седмица след като всичко отшуми! Аз първият път ги капах само още 2 дни на малкия след като се махнаха секретите и зачервяването и след една седмица се получи рецидив! Почиствай очичките с влажни тампончета с преварена вода или отвара от лайка и да не си пипа очите!!!
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви, момичета!
Виж целия пост
# 9
На постинга за кърмата - тя помага при ечемик  Laughing!!
Виж целия пост
# 10
Дали да се капят капки и в двете очи - мисля вече е ясно  Laughing
Относно промивките на оченцата - ами на нашата Калина лайката най-много й помогна. Пробвали сме със смрадлика, физиологичен разтвор, преварена вода....поне при нас те не подействаха.
Между другото утре сме напреглед при офтамоог, поради съмнения за запушен слъзен канал. Стискайте палци, моля  Confused
Виж целия пост
# 11
Тобрекс трябва да помогнат, капи и двете очи. Или се оправихте вече ?!    Sunglasses
Виж целия пост
# 12
Тобрекс трябва да помогнат, капи и двете очи. Или се оправихте вече ?!    Sunglasses

Вече няма гурели в очето, но педито каза да продължавам да капя.
Виж целия пост
# 13
Темата е изчерпана по отношение на лечението, но също така е много важно да обърнете внимание на предпазването и на другите членове на семейството (ако не сте го направили до сега)
Правилата са следните.
1. Смяна на спално бельо(чаршафи и калъфки за възглавници) на детенце задължително по веднъж на ден докато не отшуми конюнктивита.
2. Кърпи да се използват отделно от тези на детето и също задължително се сменят всеки ден.

Това е много важно и се надявам да не обидя някой с глупавите си съвети Embarassed Hug
Виж целия пост
# 14
В момента моите две деца са с конюктивит. Май за трети път през двете години детска градина. Сега се опитвам да ги излекувам с хомеопатия. При предишните пъти минаваше с капки /тобрекс, офтакуикс/. Не мога да кажа още какъв ще е крайния резултат, но много се надявам да минем без капки. Винаги се заразяват и двамата през няколко дни, независимо, че спазваме всичко предложено от Anim
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия