Печени чушки как?

  • 13 868
  • 22
Имам микровълнова печка и печка с керамичен плот. Искам да си опека чушки. Микровълновата май не става изобщо. А на другата печка може ли?
Виж целия пост
# 1
Няма ли грил тази МВ?

Иначе ако не държиш да са печени може да си ги направиш със сос бешамел. Стават много вкусни. Пълниш чушките, слагаш ги в тенджера, покриваш с вода и захлупваш с чиния. Когато оризът набъбне са готови. Разбиваш в купа 1 кофичка кисело мляко с два жълтъка и 3-4 лъж. брашно и изсипваш соса при чушките. Вариш още 10-ина мин. и са готови. Сосът, който си пускат чушките дава много приятен вкус
Виж целия пост
# 2
Във фурната ги слагаш направо върху решетката, но отдолу сложи една тавичка, защото от някои по-месести тече вода. Решетката я вдигаш на най-гортата позиция, по-близо до реотаните. А можеш и в тавичка да ги наредиш с разстояние между тях.

Аз така си ги пекох до миналата година, тъй като и моята печка е със стъклокерамичен плот, докато не си купих едно парти-грилче за сандвичи и сега в него ги пека.
Виж целия пост
# 3
Мариета, благодаря за рецептата, но ми трябват класически печени чушки. А на грила хич не му разбирам и никога не съм го ползвала.

Зори, май така ще направя. А на котлоните никак ли не става да пробвам?
Виж целия пост
# 4
Аз имам същия "проблем" с печенето на чушки. Според мен на керамичния котлон не става.
А чушките ги пека във фурната - слагам в тавата (тази към печката) хартия за печене и нареждам чушките отгоре. Ако чушките са малки даже не се налага да ги обръщам.
Виж целия пост
# 5
Зори, май така ще направя. А на котлоните никак ли не става да пробвам?

Ами честно казано не бих пробвала, щото ще ме застрелят после  Laughing. Ти ако смееш - пробвай  Laughing.
Виж целия пост
# 6
А пък аз съм разбрала, че момичето говори за пълнени чушки Embarassed
Виж целия пост
# 7
Зори, май така ще направя. А на котлоните никак ли не става да пробвам?

Ами честно казано не бих пробвала, щото ще ме застрелят после  Laughing. Ти ако смееш - пробвай  Laughing.

Керамичен плот?!? Аз пека чушките си на котлона, незнам какъв е. Вярно, че става доста задимено, но нали затова има абсорбатори, прозорци. Във фурна не съм пробвала...
Виж целия пост
# 8
И аз пека чушки на керамичен плот. После се избърсва много лесно, не остават никакви петна. Даже и патладжани пека там. Във фурната имат по-друг вкус според мен. Аз си ги харесвам на котлон   chef
Виж целия пост
# 9
В тавата върху хартия пека  и чушки, и патладжани. Не смея да рискувам на котлона Sad
Виж целия пост
# 10
Сложи Алуминиево фолио върху котлона и ги изпечи.Това го видях в някое от кулинарните предавания,но не съм го пробвала Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Аз ги пека на керамичния плот, стават супер Simple Smile и царевица там пека. Нищо му няма на плота, като изсъхнат котлоните веднага изчиствам с шпакличката и готово Simple Smile
Вярно има бая пушилка, ама отваряш широко прозорците и умирисваш квартала на вкусно  Simple Smile

Ако все пак се притесняваш, пробвай върху алуминиево фолио както ти е казала Строубери Simple Smile
Виж целия пост
# 12
аз във фурната,но най-често на грил,от тези от едно време за принцесите-сещате ли се,но това само когато е за едно ядене иначе за зимата или на село на огън или в чушкопекарник
Виж целия пост
# 13
И като се опекат веднага ги слагам в обикновен найлонов плик. Така седят няколко минути и после се белят много лесно.
Виж целия пост
# 14
Момичета, давате ми страхотна идея - ще пробвам да ги изпека във фурната, но на грила с инфрачервените лъчи. После ще докладвам дали се получава добре и чак тогава ще благодаря за идеята  Laughing Само се чудя дали няма да имат вкус на варени  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия