Имам нужда от съвет за зъбобол...

  • 20 305
  • 24
От 2:30 ч. ме мъчи един зъбобл, стисках,стисках, но не мина. Милех да мина само с жабурене с ракия (щото сам оза тва се сетих Blush ), но в 4,30 събудих мъжът ми да отиде до аптеката.
Изпих 1 прахче АУЛИН 100, ама подобрението е толкова, колкото да не крещя от болка  #Cussing out .....
Като стане 8.00 отивам на зъболекар, но дотогава  Tired #Cussing out

Аулин-а пише, че съдържа Sucroseл Като търся в сайта за проверка на лекарстватая ми даде, че Nimesulide може да се приема при кърмене...
Та Аулина разбрах, че не пречи много на кърменето, но дали е така всъщност?
И тая ракия после се сетих, че се усвоява % от нея още в устната кухина  #2gunfire

Дали (и за колко време ) трябва да прекратя кърменето? Имам замразена кърма и не е проблемза няколко часа да давам от нея.

Благодаря предварително за отговорите   bouquet
Виж целия пост
# 1
Кариес ли е,дупка имаш ли?
Виж целия пост
# 2
Аулина не пречи, % ракия, който се усвоява през устната кухина, е нищожен. Не прекратявай кърменето, няма смисъл.
Упойката при зъболекаря е местна и също не пречи на кърменето, не е проблем.
Дано ти мине скоро.
Виж целия пост
# 3
Напълно ти съчувствам! Tired
Преди 2 седмици ми извадиха 2 кътника един до друг. Локалната упойка не пречи. Зъболекарката ми препоръча Нурофен- проверих в  http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp , напълно безвреден е и имаше ефект. Аз имах 2 денонощия кошмарни болки (даже нямах сили да се оплача във форума Mr. Green). И си купих накрая Нурофен и спря да ме боли. Предполагам, че вече си отишла на зъболекар, но дано да съм полезна!
Виж целия пост
# 4
Благодаря за съветите и съчувствието Confused . Още не съм отишла на зъбар, мисля утре да свърша тая работа  Rolling Eyes
Не съм спирала да кърмя, нито давах замразено мляко  Mr. Green
Хубаво е да знам ,че местнатая упойка не пречи. Бу, jillyL, мерси за тази информация   bouquet
phonelady , почти нямам зъб. Преди 2 години имаше малко кариесче и мен толкова ме е страх, че не съм отишла още.  Embarassed Миналата година се надух и отидох да го пилнат и сложиха лекарсто. Оттогава не съм стъпвала, много ме е шубе  #Puppy dog smile3514
Нервите ги изядох зимата, тогава беше кошмар, но пак не отидох. Аз незнам кво чакам, та не ходя  bash smile3513
През бременността отидох на преглед да видя как съм и ми казаха - 6 развалени, 1 за вадене  Scream . Е, до края на седмицата ако не пиша, да знаете че или съм умряла от болка или не могат да ме извадят от нервната криза  smile3517 Confounded
Виж целия пост
# 5
Крейзи,вместо да се мотаеш тук, отивай да спиш и утре рано свежа и въоръжена с кураж-директно при зъболекаря.Да ти кажа честно,но не съм чула на някой да му е минал зъб без зъборлекар.А ако те е много страх пиши ми на лични,да те надъхам малко....или да ти дам съвет с какво да си помогнеш... newsm10за утре
Виж целия пост
# 6
ох, мила, благодаря ти за предложението  Hug
То утре ще помоля да го извадят, щото едва ли става за друго. Ще ми сложат упойка и дано се свърши. Нямам нерви да го лекувам с месеци  Confused
Виж целия пост
# 7
Ох, милата, напълно те разбирам! Но искам да ти кажа, че и аз бях така. Преди време отидох да си оправя няколко зъба, но не случих на зъболекар, а уж беше позната.Започна да ги прави - единия го сцепила, докато е дълбала, а на другия си спестила половината материал (беше за коронка) и след една седмица всичко падна, а тя се криеше. И аз от страх се мотах 2 години! На няколко пъти имах кошмарни болки...След последната криза, отидох при една много мила зъболекарка! Само като седнах на стола за преглед и бях цялата вода! Стана ми лошо! От страх! Прати ме за снимка! На другия ден (пак умряла от страх) отидох, седнах, сложи ми упойка и след 10 мин. ги нямаше и двата зъба, а аз нищо не разбрах! И се чудих после защо съм си причинила толкова мъки!!!Първите две денонощия много ме боля, но аз не пиех нищо болкоуспокоително, защото си мислех, че ще навреди на кърмата!
Тези дни пак съм на зъболекар, но вече доста по-спокойна. Ще си правя една пломба и не ме е страх!
Отивай смело и не отлагай повече! Няма да те боли!
Виж целия пост
# 8
 Cry  no още не съм отишла  #Puppy dog
 boxМного ме е страх, бреееее. Джили малко ме поуспокои, щото аз на упойката разчитам. Добре, че мога да пия после обезболяващи  Rolling Eyes
Мен от раждането ме беше по-малко страх...  tooth

Ей сега помолих мъжо да ме придружи (за да гледа бебето, де). Самото изречение "Ще дойдеш ли с мен на ЗЪБОЛЕКАР" ми костваше около 1000 калории от притеснение  #Silly
Виж целия пост
# 9
Никога няма да престана да се страхувам от зъболекар  Embarassed И аз винаги разчитам на упойката...
За обезболяващите бих предпочела Нурофен, защото за Аулина не са много еднопосочни мненията. Но ако много боли, не бих се поколебала за няколко приема...
Виж целия пост
# 10
За обезболяващите бих предпочела Нурофен, защото за Аулина не са много еднопосочни мненията. Но ако много боли, не бих се поколебала за няколко приема...
Съгласна съм!
 А относно страха - след като отидох най-накрая и то за доста серизна интервенция - само мога да се бия по главата и да се питам защо съм отлагала толкова и съм си причинявала тези болки! Не се страхувайте! Може да звуча доста надъхана, но много болки съм преживяла от страх, а е можело да си ги спестя. Сега си оправям всички зъби, които имат нужда и от най-малката намеса и от сега нататък - при най-малкия дискомфорт( не болка) на зъболекар.
P.S. Упойката ме държа 5ч. след ваденето - не знам как съм изглеждала, но ми е била май двийна доза!
Виж целия пост
# 11
P.S. Упойката ме държа 5ч. след ваденето - не знам как съм изглеждала, но ми е била май двийна доза!
И на мен са ми вадили зъб, дето упойката ме държа половин ден. Мен ме беше толкова страх, че Чичко Зъб. ми удари 3 упойки - за психическо предразполагане. Самото вадене не болеше в интерес на истината, страха беше повечко  Confused
Иначе си права, като те е страх си причиняваш по-големи болки с отлагането, ама въпреки това...
Трябва и аз да оправя моите, страх не страх...

Днес се престраших по едно време и се обадих следобяд на зъболекарката си да ме вземе. Тя се сети веднага, че ме е преглеждала в началото на годината и понеже знаеше за кой зъб и в какво състояние, направо ми запази час за 11 ч. утре при хирург  Rolling Eyes #Puppy dog Трябвало да е сутринта, че както исках аз - вечер не можело. Заради упойката и топлото време  newsm78
Питах я и каза, че няма да пречи на кърменето  Mr. Green В първия момент млъкна де, май не очакваше да забия този въпрос и то по телефона  Joy
Уговорих се с майка ми да гледа бебето за 1 час и се настройвам оттогава  #Crazy

За Нурофен аз имам особено мнение. Наистина ми е помагал. Миналата година ме болеше същия зъб, а аз бях на другия край на България на лекции... То 1 година ме беше болял, та организма ми свикнал на почти всички обезболяващи на пазара и като влязох в една аптека да си купя, казвам: "Искам обезболяващо, но да не е Аналгин, Аулин, Бусколизин, Спазмалгон или ... (още нещо казах), защото не ми помагат. Какво можете да ми предложите?" Двете аптекарки се спогледаха странно и ми предложиха Нурофен и още 2 лекарства. 2-те ги бях пила и не ми помагаха също, взех Нурофен. След 10 минути бях забравила, че ме е боляло нещо  Mr. Green Обаче аптеката се намира на главната пешеходна улица в града и колкото пъти да минех от там, все някой ме сочеше отвътре  Joy
то май не е много хубаво така  Rolling Eyes Кой знае за каква са ме взели - я мазохист, я наркоманка  no

Незнам дали е бум на рстежа или е от притеснение, но е факт, че откакто ме заболя гърдите ми са все меки и бебето все е нервно. Май ме усеща, че нещо не ми е наред на мен  Cry Все висим на цица и се успокояваме. То заради него се навивам още повече да отида, та да се упокои и то Heart Eyes

Страшно ви благодаря за това, че ми пишете. Не можете да си представите колко се упокоявам само като видя, че някой го е грижа за мен  newsm51 Благодаря ви момичета!  Kissing Heart
Виж целия пост
# 12
P.S. Упойката ме държа 5ч. след ваденето - не знам как съм изглеждала, но ми е била май двийна доза!
И на мен са ми вадили зъб, дето упойката ме държа половин ден. Мен ме беше толкова страх, че Чичко Зъб. ми удари 3 упойки - за психическо предразполагане. Самото вадене не болеше в интерес на истината, страха беше повечко  Confused
Иначе си права, като те е страх си причиняваш по-големи болки с отлагането, ама въпреки това...
Трябва и аз да оправя моите, страх не страх...

Днес се престраших по едно време и се обадих следобяд на зъболекарката си да ме вземе. Тя се сети веднага, че ме е преглеждала в началото на годината и понеже знаеше за кой зъб и в какво състояние, направо ми запази час за 11 ч. утре при хирург  Rolling Eyes #Puppy dog Трябвало да е сутринта, че както исках аз - вечер не можело. Заради упойката и топлото време  newsm78
Питах я и каза, че няма да пречи на кърменето  Mr. Green В първия момент млъкна де, май не очакваше да забия този въпрос и то по телефона  Joy
Уговорих се с майка ми да гледа бебето за 1 час и се настройвам оттогава  #Crazy

За Нурофен аз имам особено мнение. Наистина ми е помагал. Миналата година ме болеше същия зъб, а аз бях на другия край на България на лекции... То 1 година ме беше болял, та организма ми свикнал на почти всички обезболяващи на пазара и като влязох в една аптека да си купя, казвам: "Искам обезболяващо, но да не е Аналгин, Аулин, Бусколизин, Спазмалгон или ... (още нещо казах), защото не ми помагат. Какво можете да ми предложите?" Двете аптекарки се спогледаха странно и ми предложиха Нурофен и още 2 лекарства. 2-те ги бях пила и не ми помагаха също, взех Нурофен. След 10 минути бях забравила, че ме е боляло нещо  Mr. Green Обаче аптеката се намира на главната пешеходна улица в града и колкото пъти да минех от там, все някой ме сочеше отвътре  Joy
то май не е много хубаво така  Rolling Eyes Кой знае за каква са ме взели - я мазохист, я наркоманка  no

Незнам дали е бум на рстежа или е от притеснение, но е факт, че откакто ме заболя гърдите ми са все меки и бебето все е нервно. Май ме усеща, че нещо не ми е наред на мен  Cry Все висим на цица и се успокояваме. То заради него се навивам още повече да отида, та да се упокои и то Heart Eyes

Страшно ви благодаря за това, че ми пишете. Не можете да си представите колко се упокоявам само като видя, че някой го е грижа за мен  newsm51 Благодаря ви момичета!  Kissing Heart
Здравей, crazybrat !
Темата е много актуална за мен, защото днес ми извадиха един зъб. Прави са да е сутринта , защото е по хладно. Мойто бебе е родено на 31 март и е почти на кърма. От тези три четири дни започнах  зеленчуковото пюре на обяд,след това пак кърма. Пием и сокчета от плодове, но за десерт - основно е кърмата. Но по същността - сложиха ми местна упойка доста повечко - държа ме до обяд - казаха че няма да пречи на кърменето. След като го извадиха си бях приготвила студена тетра за жабуркане и течен аналгин с капкомер директно в раната, за да не го пия заради бебето. Не усетих някакви болки преди и след това.  Дано с нещо да съм била полезна . Поздрави и не се притеснявай - всичко минава и заминава.
Виж целия пост
# 13
Здравей, crazybrat !
Темата е много актуална за мен, защото днес ми извадиха един зъб. Прави са да е сутринта , защото е по хладно. Мойто бебе е родено на 31 март и е почти на кърма. От тези три четири дни започнах  зеленчуковото пюре на обяд,след това пак кърма. Пием и сокчета от плодове, но за десерт - основно е кърмата. Но по същността - сложиха ми местна упойка доста повечко - държа ме до обяд - казаха че няма да пречи на кърменето. След като го извадиха си бях приготвила студена тетра за жабуркане и течен аналгин с капкомер директно в раната, за да не го пия заради бебето. Не усетих някакви болки преди и след това.  Дано с нещо да съм била полезна . Поздрави и не се притеснявай - всичко минава и заминава.
Роси  Hug Благодаря ти!
Аналгина не увреждаше ли нещо мозъка?  newsm78 Преди години четох нещо такова и от тогава гледам само в извънредни случаи да ползвам. Е, то този е такъв, де  Mr. Green
Какво е студена тетра?  Embarassed
И утре сутринта да пишеш как е минала нощта   bouquet
Виж целия пост
# 14
Здравей, crazybrat !
Темата е много актуална за мен, защото днес ми извадиха един зъб. Прави са да е сутринта , защото е по хладно. Мойто бебе е родено на 31 март и е почти на кърма. От тези три четири дни започнах  зеленчуковото пюре на обяд,след това пак кърма. Пием и сокчета от плодове, но за десерт - основно е кърмата. Но по същността - сложиха ми местна упойка доста повечко - държа ме до обяд - казаха че няма да пречи на кърменето. След като го извадиха си бях приготвила студена тетра за жабуркане и течен аналгин с капкомер директно в раната, за да не го пия заради бебето. Не усетих някакви болки преди и след това.  Дано с нещо да съм била полезна . Поздрави и не се притеснявай - всичко минава и заминава.
Роси  Hug Благодаря ти!
Аналгина не увреждаше ли нещо мозъка?  newsm78 Преди години четох нещо такова и от тогава гледам само в извънредни случаи да ползвам. Е, то този е такъв, де  Mr. Green
Какво е студена тетра?  Embarassed
И утре сутринта да пишеш как е минала нощта   bouquet
Студена тетра е - слагаш вода да заври /на 1 л вода - 2 суп. лъжици тетра- смрадлика/, ври водата и тетрата няколко минути/ не повече от 5/ , охлажда се ,и охладена вече се жабури.
За течния аналгин - отворих 1 малка ампулка и в момента 1/3 от нея си стои . Като се капе директно в раната болката изчезва и много малко количество се използва. Ако се пият хапчета - те действат общо на цялото тяло , не обезболяват така добре и отиват в кърмата. Смятам , че няма да има проблем през ноща/ако не ни чуе дявола Simple Smile /
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия