Помогнете ми, проблемът е, че няма изхождане вече 5 дена

  • 1 407
  • 21
Моля, помогнете за справянето ни с проблема акане. Четох, че кърмаче може да се изхожда и на 10 дни и се счита за нормално,  а ние сме "само" 5 дни неизходили се. Но това много ме притеснява. Откакто се е родила все проблеми имаме, все ака на 3-4 дена, но не може сама да се изходи, все гимнастики, термометърчета. Но ето, че пробваме и тези техники от 2-3 дена, а тя продължава да не се изхожда, вече не знам какво да правя. Иначе  наддава добре. Дуфалак ли да давам?! Все си мисля, че вещества, които трябва да се изходят, не бива толкова дълго да седят в коремчето на едно бебе - цели 5 дена Shocked.
Дайте съвет! Това нормално ли е?
Вече не издържам психически на проблема Cry
Виж целия пост
# 1
детето как се чувства?плаче ли,опитва ли се да се изходи,коремчето твърдо ли е и акитата какви са-полутечни,пластелинени или твърди на топченца?
Виж целия пост
# 2
Не плаче, спокойна е, пръцка от време на време, но ние имаме и колики все още, коремчето не е твърдо, последните акита бяха течни, светложълти, но вече не знам дали СЛЕДВАЩИТЕ ще са нормални при това закъснение.   Cry
Това май е и проблема тя изобщо не се напъва, за да се изходи, а така може и 2 седмици да да си пази акото Sad
Виж целия пост
# 3
Педиатърът ни ни обясни, че е възможно кърмата да се усвои на 100% и детето да не се изхожда с дни. Но това, което ми идва на ум е, че на бебчето може да не му достига кърмата. Как се храните? По колко време суче? Чувстваш ли си гърдите изпразнени след кърмене?

Кърми детенцето по-често и по-продължително и всичко ще се оправи. Ако даваш вода, чай или глюкоза ги спри, защото те залъгват детето, че му е пълно стомахчето и то не суче ефективно.
Виж целия пост
# 4
Кърмим се на поискване 10-12 пъти на ден. Наддава добре 1100 гр за първия месец, не давам вода, нито чай, нищо освен кърма.  Суче горе-долу по 10 мин. на едната гърда и 10 мин. на другата, сама се отказва и стиска устичка , ако продължа да й бутам зърното.
Ако се усвоява 100%, защо все пак има акита на 4-5 дни, дали това са престояли и събрани в коремчето вещества? За възрастен това  е абсурд, а защо за едно кърмаче да се счита за нормално?
Виж целия пост
# 5
Ами,след като не и е подут и твърд корема и акитата са нормални,значе просто си усвоява кърмата максимално добре...Не я мъчи с термометъра-това води до привикване и занапред ще ти създаде повече проблеми...Изчакай я още малко,най-вероятно сама ще се изходи.
А за да се успокоиш-наблягай на разхлабващите храни в твоето меню-аз тези дни от крушите и сливите които ядох/не ,че имаше нужда,просто ги обичам/ не мога да насмогна на памперси....
Виж целия пост
# 6
Споко, поне притеснението за недохранване отпада. А как се чувства детенцето? Спокойно ли е или е изнервено. Плаче ли много?
Ако е спокойно не се притеснявай, най-вероятно усвоява всичката кърма. В тези жеги може и да не поема достатъчно. То на нас не ни се яде какво остава за малките душички.
След кърмене как усещаш гърдите си - дали са поизпразнени или все така тежки?


Мисля, че усвоява голяма част от кърмата, затова не ака редовно. Нормално е да се изхожда на 4-5 дни, не се притеснявай. Важното е, че се изхожда. И не мъчи бебока с термометър, тя сама ще се изходи като му дойде времето.
Виж целия пост
# 7
 Така беше и при нас на тези месеци.Съветвам те да не мъчиш детето с термометри.Карай на гимнастика и масажче-гали коремчето по часовниковата стрелка,после пак гимнастика...Аз го оставих 1-2 пъти да видя кога ще се изака.Направи го на 4 ден-сам.Акото си му беше норамално като за кърмаче нищо, че си го беше "държал" 4 дни.
Педиатърът ни ни обясни, че е възможно кърмата да се усвои на 100% и детето да не се изхожда с дни.
И на мен така ми беше обяснено!
Виж целия пост
# 8
Когато нашия син беше бебчо, и ние имахме проблеми с акането. Само че на мен никой не ми обясни нищо подобно - за пълното усвояване на кърмата. Дори напротив - нашата педиатърка ми казваше, че това не е нормално Naughty
и аз бях изпаднала в нервна криза - непрекъснат рев от коликите, от разни страни чувах разни неща - кърмата не му стига, кърмата му е много, от кърмата се запича - луда работа. И когато се чувстваш толкова зле, че не можеш да помогнеш на детето си, имаш нужда от подкрепа и опора. Ако се вслушаш в себе си и в бебето, което вече познаваш, вярвам, че ще откриеш достатъчно здрав разум и ще се успокоиш - ти си най-добрата майка на своето бебе.
При нас проблемът с акането премина, чак когато започнаха плодовите сокчета - не искам да те плаша с такава перспектива, просто споделям опит. Simple Smile
Виж целия пост
# 9
ние акаме всеки ден, но с много зор-напъване,охкане.
освен това я мъчат колики-в края на краищата тези капки и чайчета нямат ли някакъв поне минимален ефект? newsm78
Виж целия пост
# 10
..Аз го оставих 1-2 пъти да видя кога ще се изака.Направи го на 4 ден-сам.Акото си му беше норамално като за кърмаче нищо, че си го беше "държал" 4 дни


и аз исках да видя дали ще се изходи сама, но колкото повече я оставям, толкова по-дълго задържа, вече не знам докъде  е границата - 5-6 или повече дни??
Виж целия пост
# 11
Аничка, колкото чай му дадеш да изпие толкова по-малко ще суче, а в момента детенцето ти има нужда само и единствено от кърма, за да расте. За коликите давах капки Еспумизан - Ел, но според педиатъра каквото и да даваш го правиш за Свое успокоение - не че имам файда. Просто етап в развитието на бебчо. 
В началото по съвет на майка ми му слагах топли кърпи на корема. Изхабих сумай ти ток да гладя кърпи, а детето продължаваше да се дере. Разтривах го с Бейбинос - мехлемче за коремче, правех масажи, но единствено като го гушнех кожа до кожа се успокояваше - предавах му от моята топлина и що песни изпях...
Коликите са гадно нещо, но хубавото е, че минават и се забравят. Сега е чака купонът със зъбките...
Виж целия пост
# 12
При нас най-добър ефекти имаше от масаж и гимнастика на всяка смяна на пемперса. Гимнастиката се състоее от сгъване на колената към коремчето и разгъване на крачетата. Девойката беше на "график" от 3 дни, като е достигала до 6. Дано успее душичката да се изходи по скоро.
Виж целия пост
# 13
и ние на тези месеци имахме проблем,чак към 4 месец се регулира коремчето Rolling Eyes
няколко пъти направих клизмичка след 4-5 дни неизхождане,но акитата бяха малко по-гъстички и бебо беше много нервен и коремчето-твърдо,но по принцип го оставям на мира-сега ака всяка сутрин ,в 7 точно,още щом отворя очи и тичам да го мия Crazy
щом акитата са нормални,не я мъчи с термометър,само ще й докараш лениви черва ,а може и да разраниш анусчето,хапвай разхлабващи неща и гимнастика само-така и коликите ще се облекчат
Виж целия пост
# 14
Рекордът на малката е 7 дни. Не се притеснявай за бебка, не я мъчи с термометъри, мушкато и такива работи.
Ако е весела и жизнена всичко е ок, ако има проблем няма как да не разбереш - тя ще намери начин да ти го покаже.
Към 4 чесец се регулират малко нещата - от средно на 4 дни "падна" на два. Mr. Green

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия