Столче за кола (15-36 кг)

  • 700
  • 14
Сина ми отсъпи столчето си за кола на сестра си и сега се налага да купувам ново, по-голямо.
Пред дилема съм от кой вид да бъде - дали само седлака от този вид или направо голям стол с облегалка като този?
Първия вариант е по-лек и ще ме улесни максимално при поставянето, а и разликата в цените е фрапираща, но пък не зная как ще стои детето с препасан колан отпред  newsm78.


Моля, ако някой е ползвал този тип столчета/седалки да ме ориентира повече.
Виж целия пост
# 1
при 2рия случай също го препасваш с колана отпред.
Има варианти, при които столове подобни на втория се разглобяват постепенно до вариант 1 (на Кам съм веижала такова за чикото не знам)
Виж целия пост
# 2
Гледах днес едно столче на Мони, което имаше възможност за захващане на коланите отзад, а на самото столче си има негови колани, които обхващат детето. Също се разглобяваше и имаше вариант да остане само седлаката, без облегалка.

Всъщност май вече се насочих към една проста седлака, която освен евтина ще ми е и по-удобна за монтиране/демонтиране.
Обаче никога до сега не съм виждала дете седнало в такава и се чудя дали наистина е удобна и практична.
Виж целия пост
# 3
а детео няма ли да иска да седи на седлаката наколата с колан?И аз не съм виждала някой да използва такава седалка...може би като дойде този момент столчето е излишно,с какво ще препази повече детето малката седлака под дупето му?
Виж целия пост
# 4
Той е прекалено нисък все още и ако е сложен директно върху седалката на колата, колана минава буквално върху лицето му.
Опитвах да го връзвам и със средния колан, който е двуточков (само през кръста го обхваща), но не му е удобно и се разкопчава.
А ако не е вързан стои прав между двете предни седалки, което си е много рисковано.
Виж целия пост
# 5
Ние ползваме този стол



Преди да го купим и аз бях в страхотна дилема дали да минем направо на вариант седалка, но в крайна сметка взехме стола. Този стол между другото след известно време също остава само седалка!
Виж целия пост
# 6
Ние сме точно със седалката, която си посочила в линка. Наистина единствената и функция е да повдигне детето, за да му е удобен колана. Би трябвало коланите на колата да са достатъчно сигурни и мисля че няма проблем за безопасността на детето.
Единственият недостатък е, че не се закрепя към седалката на колата и ако например оставиш детето някъде не става столчето да си стои отзад и да караш така. Иначе си върши чудесна работа.
Виж целия пост
# 7
Ние ползваме този стол



Преди да го купим и аз бях в страхотна дилема дали да минем направо на вариант седалка, но в крайна сметка взехме стола. Този стол между другото след известно време също остава само седалка!

Каква е цената му   Hug
Виж целия пост
# 8
Ние ползваме този стол



Преди да го купим и аз бях в страхотна дилема дали да минем направо на вариант седалка, но в крайна сметка взехме стола. Този стол между другото след известно време също остава само седалка!

Каква е цената му   Hug

190 лв.
Виж целия пост
# 9
Ние също сме със седалка. Според мен неудобството е, че при дълъг път главата му клюма, когато заспи. Ако бях помислила върху този вариант със сигурност щях да взема стол с облегалка.
Виж целия пост
# 10
Според мен неудобството е, че при дълъг път главата му клюма, когато заспи.
Купи му една възглавничка за предпазване на вратлето и проблемът е решен. Струва около 10 лв. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Според мен неудобството е, че при дълъг път главата му клюма, когато заспи.
Купи му една възглавничка за предпазване на вратлето и проблемът е решен. Струва около 10 лв. Simple Smile

Какво представляват? и къде се продават?
Дали няма снимки в нета, да покажеш...
Виж целия пост
# 12

Какво представляват? и къде се продават?
Дали няма снимки в нета, да покажеш...

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40&products_id=416
Виж целия пост
# 13
Виж и тук има подробно инфо.
Виж целия пост
# 14
Благодаря, Трилиън и Ваня.
Обче не вярвам да успея да го сложа на врата на сина ми  Rolling Eyes Ще караме без такива екстри.

Между другото, вече си поръчах седлка[/url от ДаНет. Ще пиша дали съм доволна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия