ВХС и 3D антe-натална диагностика

  • 1 919
  • 24
Според вас доколко, ако въобще, 3D антe-наталната диагностика е алтернатива на ВХС?
В 16 гс съм и трябва да реша дали да правя ВХС и се страхувам как ще живея докато родя ако ми кажат "има еди-какъв си процент вероятност детето да има еди-какво си заболяване..." не ми се и мисли за амниоцентеза...
имам час при доц.Томова за 28.12 - тогава ще съм в 19 гс.
Виж целия пост
# 1
БХС ако го направиш и има еди какъв си процент ти се прави амниоцинтеза . Кажи първо на колко си години и защо толковасе притесняваш за БХС имате ли някакви генетични заболявания в семейството ???  Sad
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Gush
Според вас доколко, ако въобще, 3D антe-наталната диагностика е алтернатива на ВХС?
В 16 гс съм и трябва да реша дали да правя ВХС и се страхувам как ще живея докато родя ако ми кажат "има еди-какъв си процент вероятност детето да има еди-какво си заболяване..." не ми се и мисли за амниоцентеза...
имам час при доц.Томова за 28.12 - тогава ще съм в 19 гс.


Чесно да ти кажа в 19 г.с. май е късно за БХС . То се гледа размера на бебето т.е. главичката и дължината на краката.
Виж целия пост
# 3
на 27 години съм...таткото има генетична болест от хромозомен х-р с промяна в структурата на 1 х-м...но за да се предаде трябва и аз да го имам...това сме го проверили вече...
Виж целия пост
# 4
Gush доколкото знам 3D диагностиката не е алтернатива на БХС(поне не 100%).А при БХС ако риска е от 1:300 до 1:10000 се смята за нисък и не се прави амницентеза,за висок се счита от 1:1 до 1:300 и тогава следва амниоцентеза.
Мен също ме е страх и много се чудя дали да си правя БХС.Не знам защо.При първата ми бременност никой не ми е предлагал такова изследване,а сега било национална програма,до м.август се поемало от здр.каса,а сега ти си плащаш.
Онзи ден се обаждах в Майчин Дом за повече инфо и ми казаха че БХС се прави м/у 15 и 19 навършени седмици,така че ако имаш такова намерение побързай.Успех!
Виж целия пост
# 5
Според мен трябва непременно да направиш БХС . Резултатите излизат за 1 седмица , аз го направих по-миналата седмица , е малко ми беше притеснено докато излезе резултата, но си струва за успокоение просто  #Shocked
Виж целия пост
# 6
Цитат на: janaj
Според мен трябва непременно да направиш БХС . Резултатите излизат за 1 седмица , аз го направих по-миналата седмица , е малко ми беше притеснено докато излезе резултата, но си струва за успокоение просто  #Shocked


Защо непременно?...генетичното заболяване на таткото (средиземноморска семейна треска)се предава на детето само ако и майката го има ... аз го нямам...
Виж целия пост
# 7
Цитат на: janaj
Чесно да ти кажа в 19 г.с. май е късно за БХС . То се гледа размера на бебето т.е. главичката и дължината на краката.


Не е късно! Аз правих БХС в 19 г.с.
Виж целия пост
# 8
Ако не си навита за амниоцентеза от БХС просто няма смисъл!
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Vache
Цитат на: janaj
Чесно да ти кажа в 19 г.с. май е късно за БХС . То се гледа размера на бебето т.е. главичката и дължината на краката.


Не е късно! Аз правих БХС в 19 г.с.


Да да после поясних, че се гледа размера на бебето  People Angel  People Angel  , може и в 20 да се направи ако на бебето тогава му отговаря главичката и крачетата
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Gush
Цитат на: janaj
Според мен трябва непременно да направиш БХС . Резултатите излизат за 1 седмица , аз го направих по-миналата седмица , е малко ми беше притеснено докато излезе резултата, но си струва за успокоение просто  #Shocked


Защо непременно?...генетичното заболяване на таткото (средиземноморска семейна треска)се предава на детето само ако и майката го има ... аз го нямам...


А на какво мнение е лекарят ти ? Незнам според мен е добре да го направиш ... по-ще си спокойна после какво ти пречи  Wink
Виж целия пост
# 11
Gush

Мисля че след като има такъв проблем при съпруга ти,по–добре е да го направиш и да се успокоиш.И да не си направиш БХС,ако има риск то той си остава,а така поне ще го отхвърлиш и ще си изкараш спокойна и лека бременност.От сърце ти го желая!
Виж целия пост
# 12
Това ми беше и на мен мисълта   love001
Виж целия пост
# 13
Цитат на: janaj
Цитат на: Gush
Цитат на: janaj
Според мен трябва непременно да направиш БХС . Резултатите излизат за 1 седмица , аз го направих по-миналата седмица , е малко ми беше притеснено докато излезе резултата, но си струва за успокоение просто  #Shocked


Защо непременно?...генетичното заболяване на таткото (средиземноморска семейна треска)се предава на детето само ако и майката го има ... аз го нямам...


А на какво мнение е лекарят ти ? Незнам според мен е добре да го направиш ... по-ще си спокойна после какво ти пречи  Wink


Зависи от резултата спокойна ли ще е или ще трепери докато не гушне здравото си бебе! А ако рузултатите покажат голям риск това съвсем не означава че детето ще е с аномалии. Ако не иска да предприеме амниоцентеза в случай че резултатите от БХС покажат висок риск по-добре е да не си прави БХС.
Аз поне така направих и се надявам че догодина ще си имам здраво и сладко бебче  Praynig
Виж целия пост
# 14
Не искам да казвам и дори да си помислям обратният вариянт нали ... Много пъти съм си го мислела за нас. Според мен ще е по-добре да е застрахована. Въпрос на мнение  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия