А сега за кивито въпросче.

  • 1 263
  • 15
Разбрах за Авокадото, а сега да питам за Кивито.Може ли да давам вече и как? Махат ли се семките?
Виж целия пост
# 1
Аз мисля, че можеш. Опитай първо на сокче, после само месото, без семките и после цяло парче. Аз така постъпих и вече на 1.4 г Велко мачка киви та перушина хвърчи. Много го обича.
Виж целия пост
# 2
аз пък мисля, че е раничко. кивито е алерген. има много хора с алергия към кивито, например аз Wink
хайде сега да дойде арбитър! Laughing
Виж целия пост
# 3
Оги направи много силна реакция към киви.
Ако решиш да дадеш, задължително пропусни няколко дни преди да дадеш втори път!
Виж целия пост
# 4
Аз нали за това пиша първо сокче. Предполага се, че ще се подходи като към нова храна и ако има алергия ще се хване веднага. Но аз лично много одобрявам кивито - това е един от плодовете с най-много вит С. Все пак Дежо, ако бебо има нкв алергични реакции, изчакай.
Виж целия пост
# 5
Аз мисля, че не е от голямо значение дали ще даде първо сокче или първо малко парченце от плода. Важно е количеството, т.е като за първи път трябва да се даде съвсем малко.
Виж целия пост
# 6
За сега няма никакви алергични прояви от други видове храна.Аз не бързам да му давам, но заради витамините в него исках.Сега ще видя.....Добре , че го има тоя форум за да си разменяме мнения и опит Grinning
Виж целия пост
# 7
Здравей. Моят педиатър ми забрани изрично да давам киви(даже ми го написа в здравния картон на беба) до минимум 1 година. Даже каза че имало и по-радикални педиатри които забранявали направо до 3 години, особено при деца с риск от алергии. Това у френско.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: dejo
Разбрах за Авокадото, а сега да питам за Кивито.Може ли да давам вече и как? Махат ли се семките?

По принцип може, но ако детето има алергии май по-добре да не пробваш.
Борис направи реакция към киви.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: dejo
Аз не бързам да му давам, но заради витамините в него исках.

Давай чай от шипки.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: mariakara
Здравей. Моят педиатър ми забрани изрично да давам киви(даже ми го написа в здравния картон на беба) до минимум 1 година. Даже каза че имало и по-радикални педиатри които забранявали направо до 3 години, особено при деца с риск от алергии. Това у френско.

А нашата докторка още втория месец каза - давай киви. Аз не дадох, ама.........все тая
Виж целия пост
# 11
Моята свеки също все разправяше че на племеника давали киви в Бг още от не знам колко си месечна възраст...Явно по съвет на педиатърката пак. В интерес на истината нашия педиатър каза че това е новост и че проучванията че кивито е силен алерген все още не са много популярни сред доста лекари. Предупреди ме да внимавам защото във Франция също се продават готови плодови пюрета в които има и киви и са за бебета на 4 месеца. Явно всичко си зависи колко чете педиатъра новостите и до колко ги прилага на практика също.
Виж целия пост
# 12
аз също мисля, че трябва да изчакаш. Имам две приятелки, които децата им имат алергия към белтъка на кравето мляко и като ги гледам как се мъчат..... По-добре не дърпай дявола за опашката. Изчакай, а и чай от шипки е мн добра алтернатива

От друга страна друга моя приятелка захрани бебето си със сок от киви на 20 дена  Shocked и на детето му няма нищо. В момента е на 8 месеца и пие сок от портокал, мандарина и т.н цитроси
Виж целия пост
# 13
В детската кухня дават кисел с киви, а все пак кухнята е от 10-ия месец.
Ако няма алергия детенце мисля, че можеш да даваш.
Специално аз давам от доста време на моята дъщеря.
Виж целия пост
# 14
И аз дадох преди месец като си мислех: нали кивито не е цитрус, няма страшно. Добре, че нищо ни няма. А семките излизат в памперса.
И моя позната даде на 40-я ден първи сок портокал и нищо му няма на хлапетията, но човек никога не знае, безсмислен е риска.
Но пък 10 месеца са си почти годинка Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия