Да давам ли вода?

  • 562
  • 12
Здравейте,
Онзи ден изкарах един от тези летните грипчета - повръщате и температура. За един ден ми мина и сега съм ок. Да но бебка я хвана днес. Вдигна не висока температура - 37,2. Естествено веднага звъннах на педиатъра и тя ми каза да давам повече вода, чай от шипка и витамин С, както и да не я насилвам с ядене. Объркана съм защото Милена е изключително кърмено бебе и по принцип вода не давам. Какво мислите?
Виж целия пост
# 1
Как разбра, че детето е хванало грип? 37,2 въобще не е висока Т.

Спокойно, кърмата ти я предпазва. Както ми каза една позната - тя е най-добрия "антибиотик" за детето. Не давай нищо друго освен кърма и тя бързо ще започна пак да се усмихва.
Виж целия пост
# 2
Кърми на поискване и следи температурата. Не давай вода.
37.2 не е висока. Това каква Т е, къде я мери?
Виж целия пост
# 3
Кърми на поискване и следи температурата. Не давай вода.
37.2 не е висока. Това каква Т е, къде я мери?
Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 4
Ако започне да повръща много или получи силно разстройство има опасност от обезводняване. Но ти не споменаваш нито едното, нито другото. Напълно възможно е това 37.2 да е от претопляне (в тия жеги), но тъй като си наплашена да си го изтълкувала неправилно.
Моето дете го изписаха е Ешерихия Коли от родилния дом и два месеца беше с непрестанно разстройство. Въпреки това не съм давала вода. Но все пак трябва да следиш внимателно за признаци на обезводняване!
Виж целия пост
# 5
Само следи да не се обезводни!/подуване на очичките и въобще на лицето/
Виж целия пост
# 6
Благодаря за бързите и адекватни отговори.
Температурата я мерих първо под мишницата, после и в дупето с дигитален термометър.
Разстройство нямаме, определено изхожда по-често от обикновено, но няма зелен цвят нито слуз.
И пак да попитам: освен хлътнала фонтанела (което ще ми е трудно да определя защото фонтанелата и е доста малка а и бързо се затваря) какви са признаците на обезводняване?
Виж целия пост
# 7
Само следи да не се обезводни!/подуване на очичките и въобще на лицето/
EmbarassedНе го видях
Виж целия пост
# 8
... в дупето с дигитален термометър ...

От тази трябва да извадиш 0.5, 37.2 коригираната ли е?
Виж целия пост
# 9
И пак да попитам: освен хлътнала фонтанела (което ще ми е трудно да определя защото фонтанелата и е доста малка а и бързо се затваря) какви са признаците на обезводняване?

Най-недвусмисления - ацетоновия дъх. Появи ли се, вземай спешни мерки.
Виж целия пост
# 10
 Тази температура може да е от горещините.Нали бебовците нямат все още съвършена терморегулация.
Виж целия пост
# 11
ацетонов дъх.. ние минахме през това и не го препоръчвам на никого Shocked
Виж целия пост
# 12
ацетонов дъх.. ние минахме през това и не го препоръчвам на никого
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия