RH(-) и НЕ поставена инжекция след аборт, а сега искам бебе?Помагайте

  • 1 573
  • 15
Здравейте на всички, имам нужда вашите знания по този въпрос.
Да ви запозная с моя проблем: Аз съм на 27 г., когато бях на 18 г. направих аборт по мое желание, но тогава бях малка, изплашена и неосведомена за евентуалните проблеми, проитичащи от отрицателния ми разус фактор.
Та сега със съпруга ми много искаме да си имаме бебче и от месец опитваме, но мен много ме е страх, че може да има проблеми с бебето, ако са се образували антитела в организма ми. Казаха ми, че за да ме изследват трябва да съм бременна, та до тогава само мога да се надявам, че всичко ще е наред. Говорих с моя гинеколог, който доста ме изплаши като ми каза, че ако са се образували (и както не са ми поставили до 72 часа Анти Д) вече нищо не може да се направи, което незнам как да го разбирам  Cry
Кажете ми моля ви, ако имам образувани антитела, може ли сега да се постави тази инжекция, за да се предотратят евентуални проблеми за бебчо?
Какво да правя да продължаваме ли да опитваме или е много опасно да забременявам?
Виж целия пост
# 1
Проблем ще има ако мъжа ти е с резус фактор +

За съжаление, не знам не поставянето на инжекцията до какво води.
Виж целия пост
# 2
[ спокоино не си единствената така предполагам.дори да има6 антитела 6те те изследват през бременността и 6те кажат какво се прави. може6 да про4ете6 пове4е в библиотеката
Виж целия пост
# 3
Аз съм същият случай. На 18 направих аборт по желание и след това не ми поставиха инжекция, въпреки че съм с отрицателен резус-фактор. Независимо от това на 26 г. си родих здраво момченце без да съм имала проблеми през бременността. Е, периодично ме изследваха за антитела, но такива нямаше.
Виж целия пост
# 4
Моят съвет е да се консултираш с друг специалист. В родилните домове в софия има специализирани кабинети по патологична бременност, за семейно планиране, за "трудно забременяване".

Преди 5 години когато правих мисед аборт, не ми направиха тест за кръвна група  #Crazy В последния момент мъжът ми като разбра за какво става въпрос, ни успокои смеейки се (вкл. и лекаря), че той е с отрицателен резус фактор.

А за темата мога да кажа, че имам приятелка с такъв проблем (след първата бременност не са й били антитела или там каквото се слага) и с втората си бременност имаше проблем със задържането, излежа 9-те месеца, но момиченцето й е живо и здраво, вече е на 15 години (остаряхме и ние!)
Виж целия пост
# 5
Да съпругът ми е РХ(+) и това ме притеснява. Ще се конслтирам и с други лекари, но много се стреснах от отговора на гинеколога ми, че нищо не може да се направи, а само да се молим всичко да е наред! Нали медицината е напреднала, защо да не може? Все това се питам и много ме е страх! Praynig
Виж целия пост
# 6
ти като си от Русе кои е този гинеколог я го сменяи.за6то да не може да се направи ни6то.в дне6но време не е голям проблем.може6 спокоино да има6 здраво дете.6те ти правят изследвания за антитела и това е.споко
Виж целия пост
# 7
garnet може ли да ми препотъчаш гинеколог в Русе, защото вече незнам на кого да вярвам, толкова са ни кадърни лекарите, че пази Боже сляпо да прогледа....
Виж целия пост
# 8
аз раждах при д-р Мин4ева ,но тя има 4астен кабинет само.бременността ми я следи д-р Тодоров в транспортна болница.са6то змам за Рудницки,шишкова.интересно ми е кои ти каза тези не6та?от Мин4ева сам наи доволна,кабинета и е на мястото на старото кино Цанко Церковски има нова кооперация
Виж целия пост
# 9
Ако наистина имаш антитела ,нищо неможе да се направи! Медицината не е чак толкова напреднала, единственото на което може да се надяваш е антителата да не се увеличават ,ако ги има , а също и да са в малка концентрация и да не е фатално за бебето.Спокойно , голям % от жените с отрицателен резус фактор ,бременни с бебе с положителен резус фактор , раждат здрави бебета (най-много да има жълтеница бебето при раждане и да му се наложи преливане на кръв).Успех мила!
За успокоени може да си направиш и изследване преди да забременееш ако има антитела ще се отчетат и без да си бременна!
Виж целия пост
# 10
Здравейте на всички, имам нужда вашите знания по този въпрос.
Да ви запозная с моя проблем: Аз съм на 27 г., когато бях на 18 г. направих аборт по мое желание, но тогава бях малка, изплашена и неосведомена за евентуалните проблеми, проитичащи от отрицателния ми разус фактор.
Та сега със съпруга ми много искаме да си имаме бебче и от месец опитваме, но мен много ме е страх, че може да има проблеми с бебето, ако са се образували антитела в организма ми. Казаха ми, че за да ме изследват тря
Г
  love001  NE se pritesnqvai.az sam omajena ot 7 god. i imam 2 deza.1-voto mi e momi4e i be6e na 2 god kogato pak zabremenqx.sas sapruga mi re6ixme da napravq abort poradi finansovi pri4ini.sledo6te 1 god.i polovina pak zabremenqx no nqmax osigurovki i 6tqx da sam bez mai4instvo otnovo re6ix abort.dekemvri 2005 rodix edno zdravo bebe .sled 2-ta aborta ne sa mi slagali ot tazi injekziq.po vreme na bremennosta me izsledvaxa no nqmax anti tela.zatova SPOKOINO vsi4ko 6te e nared.majdu drugoto moq poznata ima6e antitela deteto se rodi s antitela smenixa mu kravta i krai bez problemi sa sega e na 6 god.SPOKO VSI4KO 6TE E NARED
.
Виж целия пост
# 11
Ако наистина имаш антитела ,нищо неможе да се направи! Медицината не е чак толкова напреднала, единственото на което може да се надяваш е антителата да не се увеличават ,ако ги има , а също и да са в малка концентрация и да не е фатално за бебето.Спокойно , голям % от жените с отрицателен резус фактор ,бременни с бебе с положителен резус фактор , раждат здрави бебета (най-много да има жълтеница бебето при раждане и да му се наложи преливане на кръв).Успех мила!
За успокоени може да си направиш и изследване преди да забременееш ако има антитела ще се отчетат и без да си бременна!

Това определено ме изплаши още повече. Опасно ли е да му се сменя кръвта на бебока? А това значи ли, че ще мога все пак да износя едно ЗДРАВО бебе (ако Господ е решил)? Как се проклинам за това, което съм направила преди толкова години  Cry
Виж целия пост
# 12
наи добре лекар 6те ти каже.отиди и пи6и какво е станало.спорад мен продалжаваите с опитите.  bouquet
Виж целия пост
# 13
Аз съм с отрицателен RH. Доста неща прочетох по време на първата си бременност. И след двете раждания ми поставиха анти-Д гама глобулин. Правих и амниоцинтеза, след нея също е задължително. До колкото знам от специалист след всяко раждане е задължително поставянето и, ако детето е с положителен RH. След аборт също е желателно, но риска е по-малък отколкото ако не бъде поставена след раждане. По време на бременност се следят антителата в 3,6 и нач. на 9мес.
Това за смяната на кръвта съм го чувала. то се е прилагало преди години, когато не се е слагала Анти-Д гама глобулин.
Не се притеснявай предварително. Най-добре си направи консултация при специалист по генетика. В София има в Майчин дом, но за Русе незная.
Виж целия пост
# 14
здравей.аз съм в 16г.с и токущо разбрах че аз съм А1В с  RH - а съпруга ми е А1В с RH+.Изплашена съм много но мисля че човек нетрябва да си мисли лоши неща а да вярва че всичко ще се оправи.Не се очайвай и не си мисли лоши неща.има толко много примери за нещо което е невъзможно да се случи а то се случва.Не мисли само за това а мисли за хубавото бебче което ще си направите. Simple SmileКасмет ти желая и горе главата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия