Добре де..а от кърменето майката губи ли някакви витамини, антитела и пр...?

  • 455
  • 6
Е, и ние се кърмим вече 11-ти месец, но ми е любипитно при кърменето, особено продължителното кърмене, дали се "източват" от майката ценни вещества и витамини, т.е. пренасочване към бебето за сметка на нейния организъм и възможно ли е майката да стане по-болнава? Thinking
Виж целия пост
# 1
Определено!
Това, което аз знам, е че кърменето е за сметка на майчиния организъм. Именно за това е толкова важно майката да се храни пълноценно, за да не страда нейния организъм.
Иначе репликата "яж защото кърмиш" довежда само до повече килограми, особено ако се яде безразборно. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Това е много буквално казано...
Млечните жлези синтезират кърмата, т.е. произвеждат я.
Не е като да пиеш мляко, за да имаш мляко Wink
Майката трябва да се храни пълноценно, но при кърмене целия режим на обмяна на веществата е друг. А бебето не е паразит, че да източи всички ресурси на майката Simple Smile То тогава дай  да не забременяваме, че храним бебето през организма си Simple Smile
Въобще всички тия приказки, че кърменето изтощава, кърмата е непълноценна и тн, са съчинени от фармацевтични компании - продават витамини за кърмачки, от производители на детски храни - продават АМ и пюренца; от работодатели, заинтересувани майката да отсъства по-малко от работа... и от една форумка, ай да не казвам коя, дето не й изнася кърменето Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Майката трябва да се храни пълноценно, но при кърмене целия режим на обмяна на веществата е друг.

Даа, съгласна съм много за фармацевтичните компании и пр. Wink
А как точно се променя обмяната на веществата? newsm78
Виж целия пост
# 4
   Не бих казала, че "губи", а по-скоро има нужда от повече, за да има и за малкото човече. Simple Smile
   Природата си знае работата.
   А обмяната на в-вата на организма се променя от това, че като цяло хормоналният баланс е
различен от този в некърмещо състояние. И все пак е индивидуално специфично. Simple Smile
   А бебето не е паразит, че да източи всички ресурси на майката  Hug
   Обаче дори и на хранителните добавки на фармацевтичните компании си пише, че НЕ могат
да заместят пълниценното хранене, така че - ясна е работата.  Laughing
Виж целия пост
# 5
Ако майката системно не получава нещо - напр. желязо, това няма да се отрази на качеството на кърмата й, но определено ще се отрази на нея самата. Чарът на кърмата е, че по отношение на задължителни компоненти е независима от храната приемана от майката. Само може се "дообогатява" с баластни и дори с вредни вещества. Непълноценното хранене  води до черпене на вещества от майчиния организъм, а когато е системно и драстично - до намаляване на кърмата.
Разбира се при редовно гладуване, в кърмата се отделят токсини и съставът и е доста променен. Или направо спира (кърмата).  Но подобно нещо се наблюдава само при драстично недохранвани - примерно в Сомалия...
Виж целия пост
# 6
Но като теглиш чертата ЗА и ПРОТИВ,се оказват ЗА-тата повече-контрахира се матката и т.н.,да не говорим за детето,колко е полезно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия