Су4е само по 5 минути

  • 568
  • 11
ДъЩеря ми е на 3 месеца и полувина и е само на кърма, не давам нито вода, нито пък сокове. До сега не сме имали големи проблеми с кърменето, но от 2 дена су4е много zа малко, zа 5 минути, понякога zа 10, но не и zа пове4е. В момента по мои наблюдения се намира и в криzа на растежа, но по принцип по време на криzа винаги иска да е постоянно на гърдата, а сега по4ва да се дърпа, да нервни4и, да реве  Sad  Ина4е е добре, пиШка и ака нормално.
Притеснява ме, 4е приеме само предното мляко. 4етох в библиотеката, 4е от поетото предно мляко се обраzуват гаzове, и тя наистина имаШе колики сноЩи (ина4е отдавна ве4е няма и аz не бях яла ниЩо необи4айно).

Как да я накарам да су4е по дълго, zа да полу4и и от zадното мляко?
Виж целия пост
# 1
Milichka, imash edno porasnalo bebe, koeto se naiajda barzo Laughing Tova e savsem normalno, iavno za 5-10 min max izpiva kolichestvoto, koeto i triabva. Prosto prodaljavai v sashtiia duh Laughing
Виж целия пост
# 2
Синът ми няма и 2 месеца и от 2 дена насам се наяжда за 8-10 мин най-много, понякога си виси повече на гърдата и я ползва за залъгалка, а понякога почва да се дърпа и нервничи. Отдавам го на факта, че се е наял и иска залъгалка, а гърдата му пуска. Това поне са наблюденията ми.
Виж целия пост
# 3
Ако искаш да си сигурна, че яде от задното мляко изцеждай някакво количество преди кърмене.
Пък и то не се знае дали за тези 5-10 минути не успява да изсуче и от него. След кърмене като стиснеш гърдата какво тече - задно или предно?
Друго, за което се сещам е, че като минат минутите, които суче и щом започне да се сърди, просто предложи другата гърда... Ама това, ако кърмиш само от едната де Simple Smile
Може да не е скок в растежа, а да е кърмаческа стачка. Не съм много наясно, но знам, че при стачка бебетата се сърдят и се дърпат и не искат да сучат. Нека по-опитни мами да се включат!
Това са ми идеите Simple Smile
Успех
Виж целия пост
# 4
Танче, не се притеснявай - детето наистина просто се справя по-бързо  Laughing
моят синковец започна да яде по 4 мин и нито секунда отгоре още като беше на 2 месеца и нещо  Grinning след като ака и пишка нормално значи всичко ви е ок. това с нервниченето е просто период и ще мине - колкото по-малко се впечатляваш, толкова по-бързо ще свърши - при нас така беше. ако се притесняваш за предното мляко просто след като суче стисни малко гърдата и виж какво мляко излиза - ако вече е стигнала задното (тоест излиза по-гъстичко и наситено бяло) значи е успяла да го докопа  Grinning ако имаш съмнения просто повтори гърдата  Hug
Виж целия пост
# 5
Ние ядем по 5-10 минути максимум от месец насам  Crazy .. В началото и аз се притеснявах, но си ака и пишка нормално.. и все по-рядко ме ползва за залъгалка, че и много се ядосва като пуска повече, откокото иска.
Само на кърма сме и ние и яко смуче (пу-пу) Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Аз не виждам какво те притеснява. моето дете от з мес. винаги е сучело по 5-6 мин., но това всъщност е активното сучене от там нататък вече е задоволямване на сукателния инстинкт, така че всико е наред, смело напред. Hug
Виж целия пост
# 7
Съвсем възможно е бебе на 3 месеца и половина да успее да изсуче напълно едната гърда за 5- 10 минути. Невероятно е, че става толкова бързо прехода между половинчасовото сучене и скоростното приключване за няколко минути. И при нас беше така Simple Smile

Това, че след като пусне гърдата и нервничи наистина може да е показател, че все още е гладно и е редно да предложиш и другата гърда. Като изсуче и нея, върни го на първата... и така докато сам се откаже или на теб не ти писне  Wink
Виждам, че си запозната с кризите, така че няма да ти обяснявам за тях.
Просто ще ти пожеля тези няколко дни да минат по-бързо.  bouquet
Виж целия пост
# 8
Много ви благодаря zа отговорите  Hug  Таzи ве4ер беШе малко по нормално, 40 минути се кърмихме, ама то zаЩото се унесохме и аz я оставих, радвах се на гледката на спокойното дете с цица в устата  Mr. Green 

Джейд, zа криzите имам цяла книга и сега сме в паника, понеже zа сегаШната пиШе, 4е можело да продължава до 5 седмици  Shocked  Дано авторите нямат право  Wink
Виж целия пост
# 9
Моята на 3 месеца успяваше да се насуче за 4-5 минути  Crazy, така че няма нищо странно. Още повече, че пишка и ака нормално!
Виж целия пост
# 10
Татянка, стига си се притеснявала за Миленката. Тя е вече голямо сладко бебе, което ако е гладно ще си папка колкото иска. А за кризите, при различните дечица са в различни моменти и затова предполагам че са дали такъв широк 5 седмичен спектър. Но веднъж навлезе ли в нея, бързо ще се адаптирате и двечките към темпото на "кризисният" период. Успех и целувки за жилавото Ти буболече! Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
 И при нас беше така.Явно си имаш едно "усъвършенствано" сукалче  Laughing, което се наяжда бързо. Няма място за притеснение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия