Въпрос за здравните осигуровки и трудов договор

  • 473
  • 5
Престои ми да подпиша трудов договор и се чудя как се възстановяват здравноосигурителните права (аз съм с прекъснати от много отдавна). И мога ли да подпиша такъв, а в последствие да ги възстановя, ако трябва да платя цялата сума, насъбрала се досега? А как се възстановяват?
Много ще съм благодарна, ако можете да ми помогнете с информация по тези въпроси  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
Правата се възстановяват автоматично след като си погасиш задълженията
Т.е от сайта на НОИ можеш да провериш каква е сумата, която дължиш имай предвид, че се дължат и лихви.
Събираш си сумата и я плащаш+лихвите по сметка.
Новият ти трудов договор няма връзка в случая, просто от момента на сключването нямаш вече грижи в тази насока....работодателят ти ги внася.
Не съм много сигурна, но по мое време искаха цялата сума да се внесе наведнъж....провери дано сега да има възможност за разсрочено плащане.

Успех Hug
Виж целия пост
# 2
отиваш в НОИ и там ще ти кажат, може да ги внасяш на части
Виж целия пост
# 3
Благодаря  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 4
 След 12 месеца редовно внасяни осигуровки от страна на работодателя ще си вече с редовни здравноосигурителни права, дори без да са внесени старите задължения.
Трябва да имаш 12 месеца внесени здравни осигуровки от последните 15 и се водиш здравнооисгурена.

Разбира се старите задължения си остават и тебе си те чакат, но ако има възможност да ги разсрочиш и да ги плащаш за по-дълъг период...да си знаеш, че не винаги старите невнесени те бъркат щом последните месеци са ти наред.
Дали ме разбра newsm78
Виж целия пост
# 5
След 12 месеца редовно внасяни осигуровки от страна на работодателя ще си вече с редовни здравноосигурителни права, дори без да са внесени старите задължения.
Трябва да имаш 12 месеца внесени здравни осигуровки от последните 15 и се водиш здравнооисгурена.

Разбира се старите задължения си остават и тебе си те чакат, но ако има възможност да ги разсрочиш и да ги плащаш за по-дълъг период...да си знаеш, че не винаги старите невнесени те бъркат щом последните месеци са ти наред.
Дали ме разбра newsm78

Мисля, че те разбрах.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия