Помощ при кърмене на новородено с посещение- кв. Дружба

  • 767
  • 8
Здравейте,
Бих искал да ви помоля за малко помощ. Братовчедка ми роди момченче миналата седмица и от два дена са си в къщи. По нейни думи бебето не се храни провилно, по скоро не захапва правилно зърното, тъй като след хранене зърното й е сплескано като прехапано и не засуква и аеролата.
Може те ли са ми дадете координати на акушерка/ специалист по лактация или майка експерт, която да е веща в кърменето да я посети у дома ( срещу заплащане), за да й помогне...
Предварително благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 1
На училището на сп. 9 месеца говори Бистра Лечева от център Съвременни родители. Каза че прави домашни посещения срещу 10 лв (без ограничение на времето) но иска до вас и обратно. тел. е 862 65 81. Доста пъти и аз бях на границата да и звънна, но все изчаквах проблемите да се решат от само себе си. В край на сметка в началото на третия месец се оправих с всички проблеми, които не бяха малко сама и с помоща на форума, но после често съжалявах чене викнах жената,може би щях да си спестя доста мъки. А ти пиши къде живее мацката, в кой квартал и може и някоя от майките тук, която е близо да мине да я види. При всички случаи е хубаво да говори с някой, че кърменето често се оказва доста трудна работа.
Виж целия пост
# 2
жената иска ТРАНСПОРТ,изпуснала съм думата в предния отговор сори
Виж целия пост
# 3
Балгодаря ти за отговора. Живее в кв. Дружба. Аз също мисля да отида, но незнам дали ще успея днес, че съм дежурна, а утре заминавам за кратко. Просто искам да се успокой щото това за мене е било най -важното докато кърмих.
Виж целия пост
# 4
Ева, може би ще получиш повече отговори, ако в заглавието на темата включиш и това, че се търси помощ за родилка от кв. Дружба.Само предложение, надявам се да не се засегнеш. Като цяло акушергите не са особено квалифицирани консултанти по кърмене и не се знае дали ще намерите подходящ човек.

А сертифициран консултант по кърмене в цяла БГ няма - нищо, че има хора, които се кичат с титлата. Има няколко лекари, акредитирани от УНИЦЕФ по една прокрама на "Националния к-т по кърменето", но те са от категорията "Шеф на родилно/неонатологично отделение" и нагоре и не се занимават с домашни визити.

Моят съвет е да търсите майка с опит от квартала - ще свърши идеална работа Peace
Виж целия пост
# 5
А я някой да каже дали това е наистина грешка,ако зърното е сплескано,че и аз съм намирала моето в това състояние?
Виж целия пост
# 6
Аз имах подобен проблем в родилния дом още. Уж не са ми сплескани зърната или плоски  даже една акушерка ме видя и каза че хубави ми били зърната (как звучи само а? Simple Smile ) ама мойта беба нещо не засукваше добре. И като спреше да суче и зърната ми стоят едни отпуснати меки абе не както прни нормално. Девойката с която бях в една стая (мама с опит) ме посъветва да си взема силиконови зърна. Така беба засука и за една седмица зърната ми се оправиха т.е. станаха годни за сучене - изпъкнали. Може и да помогне също ако преди кърмене леко е хване зърното че да изпъкне, да стане като настръхнало и да е по лесно на бебо да засуче. Ама много внимателно че в началото опасноста от рагади е много голяма.

Абе нека да помогне някоя мама наоколо. В библиотеката май бях чела нещо като съвети за началото на кърмене като например малко преди кърмене да се ходи без сутиен за да се улесни сученето.

Успех!
Виж целия пост
# 7
И мойто се сплескваше при сукането на едното бебе и това според мен беше главно защото в началото си изкарваха на гърдата доста време. Даже зърното ми придобиваше лилав оттенък, явно пак от силното смукане. Въпросния юнак сучеше доста активно. Не мисля, че това е проблем.
Аз живея в Дружба 1, не съм квалифицирана, освен че ги кърмих 10,5 месеца  Joy. Бих помогнала с удоволствие, ако не се отзове някой по-вещ. Ще ти пусна тел си на лични.
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички ви и за координатите, които ми изпратихте.
Лошото е че в момента тя няма нет. Иначе аз вчера ходих да я видя, вече си засуква правилно бебока, но според мен не й достига кърма май, след като го кърми то пак плачеше, но пък не се и оригна... през ноща го дохранвала и е спал спокойно. Аз я посаветвахй да не се отказва и най вече да пие повече течности и пълноценна храна, че тя от притеснения и плач забравя за това и се получава порочен кърг.
Занесох и доста статии за кърменето, но днес Бу ме насочи към тази за Компресното кърмене, която е много полезна пък и с видео клип, дано има скоро нет, та да се обнадежди малко ...

Още веднъж много ви балгодаря   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия