хормони

  • 4 134
  • 11
Zdraveite!
Nujdaq se ot malko pomo6t.Dnes si napravih izsledvaniq za progesteron,estradiol i prolactin.ostanalite izsledvaniq 6te sa gotovi chak v petyk i dotogava......Nqkoimoje li da mi pomogne za razchitaneto im...
10x:) Cry
Виж целия пост
# 1
И трите ли хормона пусна наведнъж?  Thinking
Естрадиол, ЛХ, ФСХ се изследват 3-5 ден от цикъла, за Пролактина няма значение кога. Прогестерон се изследва седмица след овулация.

П.С Пиши на кирилица.
Виж целия пост
# 2
Да, понеже с приятеля ми се опитваме вече от няколкко месеца и все не се получаваше и като отидох на гинеколог вчера тя ми откри две кисти и ме помоли да си направя изследвания на тези три хормона като ми взе и секрети за изследване.Изписа ми и оргометрил за 5 дни .Та като ми дойде трябва да отида пак .Днес взех резултатите на хормоните но прегледа ми ще е евентуално другата седмица , а аз искам да разбера по-рано.
Виж целия пост
# 3
Ами напиши ги тук, аз не им разбирам много, но има момичета, които ще ти обяснят.
Лекарката не ти ли каза точно кога да си пуснеш изследванията, наистина е важно да са в периода 3-5 ден от цикъла  Sad
Какво каза за кистите лекарката?

Няколко месеца неуспешни опити като цяло не са проблем, не при всички става от първия път. Ако си под 35 год се смята че чак след една година безуспешни опити може да се потърси лекарска помощ. Е, някои от нас нямат толкова търпение де Crazy , аз също съм в тази група на нетърпеливките...
Виж целия пост
# 4
Progesteron 19.92 nmol/L
Estradiol 796.98 pmol/L
Prolactin 2694.88 mlU/L
Благодаря!!!
Виж целия пост
# 5
Дай и референтните стойности... Пролактина ми се вижда висок  Confused
Виж целия пост
# 6
Пролактина ти е ужасно висок. Обикновено горната му стойност е до 581. В повечето лаборатории пишат долна и горна граница. Отиди на ендокринолог. Моя е стигал до 1300 и имам пролактином. Не се плаши обаче, защото може да е само временно при теб. Ти лежа ли задължително 20-30 минути за пролактина?
Виж целия пост
# 7
 за съжаление никой не ме е карал да лежа  преди изследванията

Progesteron 19.92
 nmol/L  реф.граници 10.62 - 81.28
 
 Estradiol 796.98
 реф.граници pmol/L 161 - 774
 
 Prolactin 2694.88mIU/L
реф.граници  Ж/59,3-619/ М/44,5-375,2/
 
Виж целия пост
# 8
Въобще не са в норма, НО МЕ ЧУЙ ДОБРЕ -

Тези изследвания се правят между 2-5 ден от М., за препоръчване 3,4 ден. Сутрин, когато нито си яла нито си пила, даже вода. Не е необходимо да се лежи.
Мисля, че са ти грешни стойностите, направи нови изследвания, но и на 5-те хормона. Направи  и на щитовидната жлеза.
Успех.

СПЕЦИАЛНО за ПРОЛАКТИНА - не си пипай гърдите преди изследванията, даже и душ не вземай, защото се отразява на стойността му.
Виж целия пост
# 9
Даре, не всички се правят на 3-5 ден от цикъла (от тук посочените само естрадиола е задължително тогава)! Прогестерона например се прави на 7-ми ден след ову. Пролактина няма значение кога го пуска. Факт е, че е доооста извън референтните граници, но не ми се вярва след спазване на правилата (да не са пипани гърдите 24 часа, да се е наспала добре, да е спокойна, да е постояла седнала преди това поне 5-10 мин) да влезе в норми. Вижда се, че не е с малки отклонения. Повече от 2000 единици е над нормата!

Както и да е. Пусни си пак изследване като спазиш "правилата", но резултатите няма да са много различни според мен. Rolling Eyes
Успех ти желая!
Виж целия пост
# 10
И аз да потвърдя казаното до тук.
Важно е на кой ден от цикъла са правени изследванията. За естрадиола трябва да имаш две референтни стойности-за фоликулярна фаза /преди овулацията/ и за лутеална фаза /след овулацията/.

Повтори ги пак между 3 и 5 ден от цикъла, ако си от София, направи ги в лаборатория Кандиларов. Прогестеронът задължително се изследва 7 дни след овулацията.
Така или иначе пролактинът е много, много завишен. Консултирай се с лекар, моят съвет е да искаш изследване на хипофизата чрез магнитно-ядрен резонанс.
Виж целия пост
# 11
Аз също си направих хормоналните преди два дни, но ме накараха да лежа 20-30 мин. преди това и понеже ръката се падна от вътрешната страна видяха голям зор, но не ми разрешиха да се обърна... Използвах момента и си пуснах и на щитовидната и кръвна захар, но всичко излезе за един ден. В резултатите има написани долна и горна граница, като за Estradiol, LH  и FSH са за разл. периоди - фолик., лутеална и за менопауза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия