ПРезОКеансКи пОЛЕт - ЧешКИТе авИОЛиниИ да иЗБерА иЛи LuFThanSA

  • 2 085
  • 22
Момичета, предстои ни пътуване до РодинаТА  Heart Eyes и се чудя кои авиолинии да избера   (извинявам се за картинката, но много ме накефи, Викторио понякога така мисли Wink)

или 

С чехите сме летяли и нямам забележки, но някои казват, че LuFThanSA са по-добри - с тях не сме пътували.
Цената на билетиТе малко се различава с около 100$ и се чудя кои да изберем  newsm78 понеже като ми кажат да плащам - да знам кои да избера..

Благодаря Ви предварително  bouquet

Виж целия пост
# 1
Аз съм от тези, които казват, че Луфтханза са по-добри  Grinning Ние пътуваме предимно с тях
Виж целия пост
# 2
И аз мисля, че Луфтханза са по- добри.... Peace
Виж целия пост
# 3
Предполагам, че Луфтханза са по-добри, но от друга страна какво значи по-добри точно (по -добри в какво?) и аз самата не знам...
Пътувала съм с чехите презокеански полет два пъти до Бг (т.е. 4-ри пъти ако броиш по два пъти във всяка посока) и съм с чудесни впечатления и никакви оплаквания.
Ако трябва да избирам м/у двете авиокомпании и цената е една и съща сигурно бих избрала Луфтханза, но ако има разлика от $100 на човек, бих си купила  билети за чехите.
Виж целия пост
# 4
Ние патувахме преди 2 години с чешките и сме много доволни, сьщо за нас те бяха по евтини от другите. Само че ако ще пьтувате с канадски паспорти, трябва да проверите за визи дали се искат ( преди 2 години на канадтците искаха визи) , ако ще преспивате в Прага.
Виж целия пост
# 5
Не съм летяла с чешките, но много хора са доволни от тях.
Луфтханза са си много добри, аз май само веднъж съм летяла презокеански с тях, не помня.
Ама ако сте цялата фамилия, то 4 билета по 100 долара си е спестяване.  Peace
Виж целия пост
# 6
Аz имам доста полети с Луфтханzа, някои 4ак 15 4асови, и съм много доволна. Но по принцип бих гледала и колко е предстоя в Прага или във Франкфурт  Wink
Виж целия пост
# 7
От двете авиокомпании съм пътувала само с Луфтханза, така че не мога да ги сравня. Пътувала съм веднъж и с КЛМ и от двете по-добри са Луфтханза. Доволна съм, защото нямаше закъснения на полетите, нито ми се е губил багаж. Храната също е много добра.
избери тези, които имат по-малък престой при смяна на полетите, защото с малки деца ще е зор ако трябва да чакате 5-6 часа.
Виж целия пост
# 8
Само че ако ще пьтувате с канадски паспорти, трябва да проверите за визи дали се искат ( преди 2 години на канадтците искаха визи) , ако ще преспивате в Прага.

Не, няма да преспиваме, а и ние все още нямаме Канадски паспорти Wink
Ще пътуваме 4-та, но те малките са БЕЗ билети - като пиша това, се сещам че това БЕЗ, е всъщност СЪС....Уж за деца до 2г не се плащало, а искат по 380$ на дете 9летищни такси)  ooooh!
Виж целия пост
# 9

имах си аз - друга компания да избереш  Wink Grinning
Разбира се че чешката  Whistling Grinning
и най добре с преспиване поне няколко дена  Wink Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 10

имах си аз - друга компания да избереш  Wink Grinning
Разбира се че чешката  Whistling Grinning
и най добре с преспиване поне няколко дена  Wink Hug Hug Hug


Благодаря за поканата ....ама на отиване все бързаме (особено сега с двете чавенца, дето не са ги виждали)  и не преспиваме в Прага, но на връщане - става Peace
Виж целия пост
# 11
Ако няма разлика в цената или за тебе е без значение, Луфтханза при всички случаи е за предпочитане.


Предполагам, че Луфтханза са по-добри, но от друга страна какво значи по-добри точно (по -добри в какво?) и аз самата не знам...


Има се пред вид сигурност и точност на полетите. Луфтханза е една от компаниите с най-малко произшествия или както там се казва за самолети (нещо не ми идва думата в момента  Laughing) и е една от най-добрите по отношение на сигурността. А това е най-важното за една авиокомпания.
Виж целия пост
# 12
Ако няма разлика в цената или за тебе е без значение, Луфтханза при всички случаи е за предпочитане.


Предполагам, че Луфтханза са по-добри, но от друга страна какво значи по-добри точно (по -добри в какво?) и аз самата не знам...


Има се пред вид сигурност и точност на полетите. Луфтханза е една от компаниите с най-малко произшествия или както там се казва за самолети (нещо не ми идва думата в момента  Laughing) и е една от най-добрите по отношение на сигурността. А това е най-важното за една авиокомпания.

То  е ясно, че това се има предвид, но в края на краищата аз един път не съм чула за аварии или произшествия с CZA също, така че...
А за точност и закъснения- не знам има ли вече авиокомпания, която да може да ги избегне тези неща- в смисъл, че името на авиокомпанията надали може вече да ти даде някакви гаранции по този параграф, поне на мен така ми се струва, че е през последните години. Wink
Виж целия пост
# 13
 Времето на престоя между двата полета съизмеримо ли е?
 
Защо толкова много се получава билета на Михо? Аз сега за август платих 210 долара билет на малката писанка  Laughing
Виж целия пост
# 14
Времето на престоя между двата полета съизмеримо ли е?
 
Защо толкова много се получава билета на Михо? Аз сега за август платих 210 долара билет на малката писанка  Laughing

За Луфханза - престоя е в Мюнхен - 4 часа, но за чехите не знам, понеже билетите ги гледам онлайн Peace

Писанка и на двамата билетите би трябвало да са на една цена, понеже и Вики няма да има още 2 годинки Wink Жената - Ева ми каза, че в момента са около 280 - 300$ за дечицата, но докато трябва да платя билета - каза, че пак ще се покачат и ми даде тази цена Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия