отказва шишето с мляко

  • 550
  • 12
не знам дали е притеснително, но все пак решх да попитам.

дребната от около 2 седмици често отказва вечерното мляко. мислех, че е заради зъбите, в момента напират 3. като види шишето се радва, но засмуква и пуска. така няколко вечери й пробутах млякото с надробени бисквити - с лъжица, колкото да е хапнала нещо. само млякос лъжица не иска. от три дни и сутрин се държи така, като дори не се радва на шишето, гледа го презрително и се обръща на другата страна.

според док се чуствала голяма #Crazy и не искала биберон. не ми е проблем, тя яде много добре с лъжица, но не разбирам логиката да пие вода от биберон, а мляко не. а и се притеснявам- ако в бибата е проблема, може ли да откаже и водата newsm78 и какво ще правя тогава?

та споделете какво мислите по въпроса.

и последно - за да съм подготвена - има ли начин да я свикна да пие от шише с накрайник или просто й го давам и тя открива какво е и как става?
Виж целия пост
# 1
Защо не пробваш  шише с накрайник. Има накрайници за повечето шишета на пазара. Ако си харесва шишето? Ако ли не чаша бавно течаща.
Малка е още за отказване на вечерното мляко.
Иван пие водата от накрайник , а сока от сламка. Пробвала съм да дам вода със сламка не иска.
Виж целия пост
# 2
И моята дъщеря по това време отказа всякакви биберони. Млякото го давах объркано с кисело и бисквити за да стане по-гъсто и да го приема с лъжица. А от осмия месец минах на супа със сухар и сухо мляко.
Виж целия пост
# 3
а като минеш на супа със сухар, пак ли даваш сутрин попара, или вие имате някаква друга закуска?
Виж целия пост
# 4
Порбвай да смениш бибероните. Моята бебка е доста по-малка и въпреки това има предпочитания към бибероните Tired Аз затова като откаже да пие сменям бибата (имам резервини силиконови от едни шишета на Джордани, които стават на Авента и на чикото).Пробвай , от опит глава не боли Peace
Виж целия пост
# 5
смени бибите или пробвай с тренировъчна чаша с 1 дупка, ние така пием вече вечерното мляко
Виж целия пост
# 6
а като минеш на супа със сухар, пак ли даваш сутрин попара, или вие имате някаква друга закуска?
Попарата вече почти й е втръснала, но да давах и такава, давам и кус-кус, макарони, юфка, каша с плод, кис. мляко с бисквита. А супата със сухар не е толкова гъста като попарата, правя я по-редичка, че много хляб ще й стане за деня.
Виж целия пост
# 7
Пробвай да смениш биберона, може да се е износил  Peace
Виж целия пост
# 8
но не разбирам логиката да пие вода от биберон, а мляко не. а и се притеснявам- ако в бибата е проблема, може ли да откаже и водата newsm78 и какво ще правя тогава?
 

И моят син още в края на 9 м отказа да пие мляко от биберон. Вода и сок си пиеше с биберон до към 1г 3-4м. Но дадех ли му мляко през биберон и усетеше ли вкуса го отказваше. Същото това мляко го ядеше без проблем с лъжица.
На 1г 3-4м му дадох чашка с накрайник /просто тогава реших да купя/  и веднага започна да пие от нея без проблем вода и сок. Не съм го учила. Пробвах да дам и мляко с накрайника, но пак не го искаше.
Виж целия пост
# 9
Колко време след последното хранене с твърда храна предлагаш мляко?
Виж целия пост
# 10
И аз мисля, че детето има с биберона проблем. Смени го.
Виж целия пост
# 11
ами давай й го с бисквити, какъв е проблема
Виж целия пост
# 12
И моята дъщеря не искаше мляко. Отначало пробвах докато спи, но се будеше и пак не искаше. После смених млякото - пак не искаше. На 7 месеца предложих чаша. Пиеше, но пак не искаше мляко, само вода. И от тогава сме на кисело мляко. Може би и беше рано, но като друго не искаше. Понякога и давам и супа. Друг път плодово кисело.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия