проблеми след прием на противозачатъчни

  • 2 050
  • 7
Здравейте! Искам да споделя с вас проблема ми, свързан с продължителен прием на противозачатъчни. От 19 годишна ти пия, но през последните 3 години изобщо не ги бях спирала/по съвет на "компетентни"лекари/. Сега исках да си "изчистя" организма и да имам нормален цикъл, защото искам евентуално да забременея. Вече 4 месец нямам менструация/само леко кафеникаво течение за 2 дена/, прогестеронът ми е отчайващо нисък, а естрадиолът- висок. Почна много да ми пада косата от дисбаланса и не знам до кога ще продължава. Ходя на хомеопатия, като и гинекологът ми я подкрепи. Трябвало да изчакам организмът ми сам да се спреви... Но все повече губя надежда и се отчайвам. Някоя от вас имала ли е подобни проблеми? Моля, споделете опит, ще съм много признателна!
Виж целия пост
# 1
Аз нямам опит с противозачатъчните, никога не съм използвала. Но доколкото съм чела, се срещат такива разстройства като при теб. Все пак си пила хормонални препарати, а това вреди на организма.
Трябва да нормализираш прогестерона и естрадиола. Не знам хомеопатията дали помага в подобни случай. Потърси още едно мнение. Според мен през втората половина на цикъла трябва да приемаш прогестеронови препарати!

Успех!
Виж целия пост
# 2
Да, вредни са. Яйчниците стават лениви, противозачатъчните предизвикват изкуствен цикъл без овулация и след спирането им много трудно се възстановява цикъла, зависи много и от възрастта. Ако е след 35-40 г. възраст и без добър лекар да проведе подходящо лечение, може и да не се възстанови и да спре рано, трябва да се отиде при няколко добри лекари, но не и хомеопатия! Не препоръчвам д-р Николай Генов АГ-ендокринолог!
Желая ти успех!  bouquet
Виж целия пост
# 3
На 26 съм. Хомеопатията е само допълваща, ходя на гинеколог, но засега и той не иска да ми дава някакви лекарства, разчита, че организмът ще се справи. Казва, че и без това достатъчно съм се била объркала с противозачатъчните CryНо се колебая дали е разумно да чакам.....Дано поне нещо като менструация да се появи, че ще остана без коса....Ходя при д-р Иван Костов, в " Пирогов" е, но има и частен кабинет. Млад е, много добър лекар и ми го препоръчаха горещо! Някой има ли впечатления за него?
Виж целия пост
# 4
Ами, ако пък разчиташ на хомеопатията да ти реши проблема -  няма как да стане. Извинявай, но що за гинеколог ще подкрепи хоемопатични лекарства в този случай, когато вероятно се нуждаеш от хормони?

Аз също мисля, че след 15-ия ден трябва да приемаш прогестеронови препарати.

Виж целия пост
# 5
Необходими са няколко мнения на специалисти, за съжаление не мога сега да препоръчам. Хомеопатия означава  разреден на N -та степен разтвор на лекарство и вероятността 1 молекула да попадне точно в твоето шишенце е 0, много често тези разтвори се приготвят от екстрасенси. Така че не разчитай на тях, необходими са хормони, но много точно изчислени, в зависимост от състоянието на твоите. Препоръчва се и много чай от бял равнец, ядки, лимони, мед и др. засилващи.
Виж целия пост
# 6
Ох, съвсем оклюмах......Добре, има ли гаранция, че ако приемам допълнителни хормони няма да се получи пак действието на противозачатъчните, т.е. отвън набавям необходимото и организмът не си дава труд или не може сам да произвежда хормони? Мен това най-много ме притеснява!!  Искам да знам, че мога да зачена, време ми е, а и приятелят ми е чудесен!
Виж целия пост
# 7
Прогестероновия препарат се взима след доказана овулация. Не може да ти навреди!

Прогестеронови препарати са Утрогестан и Дуфастон.

Посъветвай се с друг лекар!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия