Хрупкавите картофки на Карина

  • 3 021
  • 24
обещаната рецепта за Хрупкавите картофки на Карина от кукинга


Виж целия пост
# 1
Pep-4o супер звучи! Чудесно е, че се пекат, като ги видях в другата тема, не знам защо реших, че сигурно са пържени, нооо сега просто не мога да им устоя  Laughing
Сигурно ще бъдат направени още утре, благодаря за поредната чудесна рецепта   bouquet
Виж целия пост
# 2
Страхотни изглеждат. Hug
Още утре ще я пробвам. Съпругът ми е голям ценител на такива картофки. Laughing
Виж целия пост
# 3
oooo и аз ще ги пробвам-обезателно Peace
Виж целия пост
# 4
Таман се чудех какво да правя старите картофи. Ще ги употребя за тази рецепта. Звучи ми много апетитно, но май по-хубави ще станат като се бланшират предварително.
Виж целия пост
# 5
Ийй, пепчо! Мерси много!
Още тази вечер ще ги спретна Hug
Виж целия пост
# 6
shenevski

** Картофите могат да бъдат бланширани преди печенето. Пускат се в студена вода и се
кипват. Оставят се да кипят 3-4 минути, след което се обливат със студена вода.


Източник : Carina kuking.net


Мои забележки:  картофите са ми сорт *домашен*, поне тук не съм виждала да пише *сорт за печене*, или *сорт за варене* Освен това избрах най-дребните. Зехтина замених с олио (зехтин позвам само на салати) и ми отидоха 3 с л. сложих перата на 2 стръка нормален пресен лук. И вместо сол с целина, сложих сол самардала, като нарязах 2-3 листа целина. Аз бланширах картофите.
Виж целия пост
# 7
marabu Да, видяла съм го предварително!!!  newsm61
Просто предположих, че този вариант ще е по-сполучлив! А така и стана, защото снощи ги направих и бяха страхотни.
Виж целия пост
# 8
Аууу от няколко дни ги правя постоянно FlutterНа моя мъж толкова му харесаха,4е от както ги направих за пръв път,по4ти всяка ве4ер,ако не през ве4ер ме кара да му ги правя Wink

п.п.Аз към галетата добавих и малко босилек,а последният път сложих и малко вегета WinkА ина4е картофите ги купвам предварително.
Виж целия пост
# 9
И аз ще ги тествам! Изглеждат страхотно!  Peace
Виж целия пост
# 10
Много вкусно звучи и изглежда.Само се чудя с какво да ги гарнирам като ги спретна Mr. Green newsm78.
Искам да питам и за розмарина - никога не съм го ползвала,днес купих специално и гледам че на едни клечици.Как се слага в галетат?Смила ли се?
Съжалявам за невежеството Embarassed
Виж целия пост
# 11
Des29 пресния се наситнява с нож ... махаш игличките и ги нареждаш на дъската и режеш на ситно или пък взимаш една ножица и кълцаш с нея  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Ами моят е сух в пакетче Laughing Благодаря ти много за съвета!  bouquet
Ще опитам някак да го наситня Peace
Виж целия пост
# 13
е тогава колко му е няма да го наситяваш .. напраов така с галета го объркваш или гопретрий ако ти се струва голям с пръсти само  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Не знам колко ще е полезно, но този шнитлаух в България съм виждала да продават сух в Била под името Шиивс (английското chive, холандското bieslook, латинското Allium schoenoprasum).
Пресния прилича на умалени пера на зелен лук, но разликата има и във вкуса. Най-близкото сравнение - нещо средно между лук и чесън. Така че можете да пробвате и него, ако намерите  и искате.    Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия