Кайма за принцеси

  • 41 876
  • 28
Как се приготва кайма за принцеси?

Големия ми син е в период на суха храна и много обича печени сандвичи. Правя със сирене или кашкавал, комбинирани с шунка или филе, но ми се иска малко да разнообразя. Помагайте  Praynig.
Виж целия пост
# 1
Аз омесвам каймата с кашкавал и едно яйце Wink
Виж целия пост
# 2
А някаква подправка слага ли се?
Виж целия пост
# 3
А някаква подправка слага ли се?

Можеш да сложиш и малко чубрица  Peace
Виж целия пост
# 4
Зна4и по принцип мажа филията с малко маргарин първо,за да не се свие каймата.Отгоре поръсвам със 4убрица или шарена сол Wink
Виж целия пост
# 5
Купи си направо готова кайма за принцеси.
Добави само малко маргарин и кашкавал.
Супер е.
Много стават вкусни, ако се сложат и гъбки.
Не в сместа, разбира се, а след като се намаже филията с кайма, после се слагат гъбки и накрая резенчата кашкавал. Мммм.
Виж целия пост
# 6
Тенкс, утре ще пробвам   chef.
Виж целия пост
# 7
Ние купуваме готова кайма за принцеси на Сами-М (май че така се казваше фирмата). Добавям едно яйце и настърган или нарязан на ситно кашкавал. И стават супер. Не слагам маргарин нито масло. С едно пакетче правя достатъчно сандвичи за вечеря на 2-ма възрастни и 1 дете.
Виж целия пост
# 8
И аз от тази кайма взимам Wink
Виж целия пост
# 9
Аз пък яйце не слагам-защото точно от него се свива каймата-омесвам с вода и подправки,настъргвам кашкавала вътре и даже и малко масло или маргарин  слагам и направо мажа/е ако поотлежи стават по вкусни/,а като няма време и аз от Сами -М ....
Виж целия пост
# 10
Аз пък яйце не слагам-защото точно от него се свива каймата-омесвам с вода и подправки,настъргвам кашкавала вътре и даже и малко масло или маргарин  слагам и направо мажа/е ако поотлежи стават по вкусни/,а като няма време и аз от Сами -М ....
Именно водата в каймата е тайната ,която прави принцеските сочни. Каза ми я навремето един човек ,дето правеше най-хубавите принцеси в града ни:)
Каймата трябва да стане по-рядка, не като за кюфтета. Слага се само сол, черен пипер, кимион и чубрица .Тези последните по желание. Добавя се също нарязан на дребни кубчета кашкавал. С тази смес се мажат филиите, ненамазани предварително с масло.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви за съветите за каймата.
Аз до сега винаги съм я правила като за кюфтета и хич не ми ставаха вкусни принцесите   Sad
Виж целия пост
# 12
[Именно водата в каймата е тайната ,която прави принцеските сочни. Каза ми я навремето един човек ,дето правеше най-хубавите принцеси в града ни:)
Каймата трябва да стане по-рядка, не като за кюфтета. Слага се само сол, черен пипер, кимион и чубрица .Тези последните по желание. Добавя се също нарязан на дребни кубчета кашкавал. С тази смес се мажат филиите, ненамазани предварително с масло.

  Точно така ги правя и аз и са супер!  Peace
Виж целия пост
# 13
а аз не добавям нищо в каймата. като се запече отгоре слагам кашкавал и отново запичам   Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Аз пък яйце не слагам-защото точно от него се свива каймата-омесвам с вода и подправки,настъргвам кашкавала вътре и даже и малко масло или маргарин  слагам и направо мажа/е ако поотлежи стават по вкусни/,а като няма време и аз от Сами -М ....
Именно водата в каймата е тайната ,която прави принцеските сочни. Каза ми я навремето един човек ,дето правеше най-хубавите принцеси в града ни:)
Каймата трябва да стане по-рядка, не като за кюфтета. Слага се само сол, черен пипер, кимион и чубрица .Тези последните по желание. Добавя се също нарязан на дребни кубчета кашкавал. С тази смес се мажат филиите, ненамазани предварително с масло.

Абсолютно! Точно така ги правим и у дома!  Peace 

Без вода каймата се свива, изсъхва  и остава в средата  на принцесата ... 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия