Пейнтбол в България

  • 1 825
  • 10
Сигурно сте чували за тази игра, но ми е интересно някой дали е участвал. Наскоро от "Искрено и лично" разбрах, че има доста запалени по този вид "спорт" и имало доста изградени игрища в цяла България.
Виж целия пост
# 1
Аз  bowuu
Виж целия пост
# 2
Аз бих искала да разстрелям някого с пейнтбол... Къде има и колко струва?
Виж целия пост
# 3
в Младост, ако не се лъжа - 6 лв. и по 0,10 лв. на топче.
Виж целия пост
# 4
http://www.paintballbulgaria.com/
Нашата фирма сме ползвали услугите на тези (да не се смята за реклама).
Бяхме на тиймбилдинг и те дойдоха от София с екипировка и разни други неща до Рибарица.
Не е скъпо, но мен си ме беше шубе, защото доста боли от топчетата. Те са едни желатинови с боя, но ако те уцелят от по-близо, си остават гадни синьо-червени петна.
В Младост 4 теренът е един недовършен строеж.
А при нас как протече - екипиране с камуфлажи, каски (които за съжаление не покриваха шията, а това е важно! ), пушки и патрони. Разделяне на два отбора. Теренът беше в дерето на една река. Единият отбор има база в единия край, другият в другия. Имаше доста хълмчета и дървета, направени укрепления. От начало се играеше така - тръгват един срещу друг и който първи вземе флагчето от базата на другия - печели. Аз се криех в едно укрепление и бях картечар  Mr. Green Това беше малко скучно.
Другите игра беше така - по средата между двете бази е сложена една кутия. Тръгват двата отбора един срещу друг и който първи докопа кутията - печели. Като те уцелят умираш. Направиха и по един лекар, който ако те уцелят, може да дойде и пипайки те, те излекува. Освен ако не са те улучили в тиквата.
След всяка игра чистят изцапаното по дрехите ти. В началото има много ясна инструкция какво се прави - оръжието се носи с пуснат предпазител, когато не играеш. Винаги насочено към земята. Ако те убият и се изнасяш от терена - носиш го високо вдигнато над главата. При никакви обстоятелства по време на игра не се сваля каската или пък вдига тази за лицето.

Беше забавно. Аз бях единствената жена, но то не можеш да познаеш кой кой е, та не ме щадяха много. Улучваха ме доста пъти, та си беше болезнено. Весело е. Търчиш като изоглавен. И викаш. Изразходва се много отрицателна енергия. В Младост не съм ходила, но там ми се струва опасно - може да се падне нейде от строежа. В природата е по-добре. Но много трябва да се внимава.
А да - най-важната инструкция е, че ако двама противница за на около 3 метра един от друг, не се стрелят, защото боли много. Или се раздалечават или си викат - предай се  Laughing
Виж целия пост
# 5
Мъжът ми работи в голяма куриерска фирма и миналата година на лятното парти на фирмата играха. Беше много въодушевен, много му харесало. Simple Smile Сега не се сещам къде им беше партито. newsm78
Виж целия пост
# 6
А да - най-важната инструкция е, че ако двама противница за на около 3 метра един от друг, не се стрелят, защото боли много.

Или се раздалечават или си викат - предай се  Laughing
И кой се предава? Mr. Green
Виж целия пост
# 7
А да - най-важната инструкция е, че ако двама противница за на около 3 метра един от друг, не се стрелят, защото боли много.

Или се раздалечават или си викат - предай се  Laughing
И кой се предава? Mr. Green

Никой обикновено или тоз, който повече го е страх  Mr. Green Аз така виках - предай се, предай се, ама онзи си ме целна в тиквата  Laughing

А един колега го уцелиха много лошо в шията, затова казвам да има предпазители за нея, че е доста опасно. Не е просто лесна игра..
Виж целия пост
# 8
Ето две снимки-

на пушките:

http://snimka.bg/album.php?album_id=52935

и екипирането:

http://snimka.bg/album.php?album_id=52935&photo=2
Виж целия пост
# 9
Да, и аз съм играла. Много удобна колективна игра - ако имаш зъб някому, това е!  Peace
Боли си обаче - ако топчетата не са загрети достатъчно, трудно се пръскат и правят страшни синини - кръгли, специфични. Оцелят ли те по кокълчетата и пушката не можеш да държиш, през каската трудно се гледа и диша, с жилетката и костюма се чувстваш като снежен човек. Изобщо отстрани пада голям смях! Купон си е - стига да държиш на болката.
Във Варна това го играхме в кк Св. Константин и Елена преди 2 години и ни беше за първи път т.е. играхме "на юруш", а е хубаво /в зависимост от играта/ да има стройна организация, тактика и стратегия. 

Виж целия пост
# 10
А на войне как на войне -
патроны, водка, махорка в цене.
А на войне нелегкий труд.
А сам стреляй, а то убьют.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия