Все ми закъснява цикъла с ден, два, на какво се дължи

  • 2 124
  • 22
Здравейте, момичета! Имали ли сте подобен проблем? Ту ме наболяват гърдите, ту болката изчезва, ту ме наболява стомаха ниско долу и кръста, ту не ме боли, закъснява с ден, два всеки месец и изведнъж ми идва. Правя тестове, отрицателни са. Пих дуфастон да се регулира цикъла, докато го пиех, беше редовен, спрях дуфастона и сега си прави, каквото си иска - не мога да му хвана края. Какво става? На какво се дължи? Правиха ми разни изследвания, уж всичко ми е наред, пък бебе няма от доста години. Не искам вече да ходя по доктори, уморих се и се изнервих. Затова питам вас, ако сте ималли подобен проблем, на какво може да се дължи?
Виж целия пост
# 1
Не знам дали мога да помогна  Thinking
Моят цикъл по принцип е дългичък - към 32 дни, но никога не е точен. Все закъснява ден-два, понякога и 3-4 дни, че и повече. Нямам обяснение. Като малка майка ме водеше по лекари и преценката бе, че явно организмът ми така се е настроил и няма смисъл да го бъркаме. В интерес на истината това не е оказвало влияние на забременяването - май хващам доста лесно.
Ти защо така си убедена, че това е причината да не забременяваш?
Виж целия пост
# 2
Цикълът ми вечно закъснява с ден, два до 4. Понякога имам силни болки в стомаха и кръста, гърдите ми се подуват и ме болят, понякога изобщо нямам никакви признаци, че ще ми дойде. Или пък два-три дни ме боли, после 3-4 дни затишие и така, докато дойде. Какво става? Докато пиех дуфастон, всичко си беше наред, идваше точно на 27 ден, сега 30, 31, по-малко или повече. Като закъснее, правя тест, ама все отрицателен се получава. От години не се получава блременност, а изследванията ми казват, че всичко е наред? Не знам какво да опитам още. Имунна несъвместимост - няма, овулация - имам, хормоните са наред, с мъжа ми всичко е наред, а бебе няма. Дайте съвет, какви изследвания още може да направя? Едни познати казаха, че може би имам висока киселинност на влагалището. Къде да направя такова изследване?
Виж целия пост
# 3
Това, че ти закъснява с ден-два НЕ Е причина за незабременяване.
Виж целия пост
# 4
Улучваш ли си овулацията? На колко години си? Дали проблема не е психически? А дали имате съвместимост с мъжа си? newsm78

Има случаи, когато много киселата среда на жената убива сперматозоидите, не знам дали твоя случай е такъв.
Виж целия пост
# 5
miranda, моя съвет е да отидеш в специализиран център по репродуктивна медицина. Може да се наложи цветна снимка, пишеш със съпруга ти всичко е наред, но понякога при мъжете нещата може да се влошат изведнъж. Колкото до цикъла ти не виждам нещо ненормално.
Виж целия пост
# 6
Споменаваш дуфастон, той защо ти беше изписан?
Фоликуметрия правили ли сте?
Къде е правена спермограмата на мъжа ти и кога?
Дай повече подробности какво сте предприемали до сега. Психическия проблем аз го приемам, когато е доказано, че няма друг.
А защо се получава така, най-добре е да ти отговорят специалистите в център по репродуктивна медицина.
Виж целия пост
# 7
miranda , защо пускаш две абсолютно идентични теми???
Излишно е.
Виж целия пост
# 8
Откъде да започна? Ами преди половин месец получих изследванията за съвместимост с партньора, всичко е наред. Правих ги в Плевен. А спермограмата беше разширена. В София я правиха преди месец. Фолику... как беше думата, не помня, не ми е правена. Къде мога да направя такава? И какво означава? А овулация имам, няколко пъти на преглед при лекар се установява, че имам.
Виж целия пост
# 9
Фоликуметрия е ехографското проследяване на овулацията. Прочетох ти предните постинги и видях, че си имала бременност. Уви, неуспешна  Sad
Повече мнения и съвети можеш да получиш в подфорум "Проблемно забременяване", както и във сайта и форума на "Зачатие".

Къде в София правихте спермограма?
Виж целия пост
# 10
Спермограмата беше при д-р Кацаров, ако искаш точно къде, трябва да проверя, защото така не си спомням
Виж целия пост
# 11
И моя цикъл никога не идва на точната дата, варира от 25 до 28 дена. Предполагам това беше причината бебеправенето да ни отнеме повече от 1 година. Явно не сме улучвали овулацията. Може това да е и при тебе, сигурна ли си, че я улучвате?
Виж целия пост
# 12
Ама защо двете теми са почти еднакви?
Аз ти писах в другата, а ти тука даваш повече инфо за вас  Thinking
Момичетата са ти отговорили вече, обърнете се към специалист
Виж целия пост
# 13
защото нямам много опит в писането в този форум, мислех, че не е публикувано и написах още една, после видях, че и двете са публикувани. Съжалявам, че създавам това объркване.   Embarassed
Виж целия пост
# 14
Щом цикъла ти вечно закъснява - това не е закъснение !!! Това значи че при теб дължината на цикъла, не е 28 дена, а 30-31. В това няма нищо странно, нито нищо страшно!

А що се отнася до болката, и при мен е така. Седмица преди менструацията ме болят корема и гърдите, а няколко дена (1-2) преди менструацията, корема спира да ме боли. По това аз знам кога ще ми дойде - безотказно е Simple Smile

И нещо да попитам и аз - пишеш че не си правила фоликуетрия, но при лекар е проследена и доказана овулацията. Как ??? Овулацията се слди или чрез фоликуметрия (при лекар) или чрез базална температура или чрез тестове за овулация.

Някой вече ти каза, но и аз ще се повторя - трябва ти и цветна снимка!

И още нещо - дуфастона по каква схема го пиеш и защо?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия