birdie помагай

  • 1 563
  • 8
Здравейте! Ако е възможно birdie или някой друг, който разбира да ми разясни следните параметри от изследванията на сина ми - на 6месеца, тъй като обяснението на нашето GP е хемоглобина му е добре, но другите неща са раздвижени - да пие малтофер 2 пъти  по 6 капки 2 месеца и тогава пак ще видим. Аз като ги гледам почти нищо не е в нормалните граници и много се притеснявам. Апетитът му също е намалял, яде половин пюре и след това суче малко, но това е недостатъчно. През последния месец е отслабнал с 120гр. и сме 7,540кг. Моля ви помагайте!Ако трябва на какъв лекар да го заведа? Благодаря Ви предварително!
 
WBC 10.7
LYM 8.0 RO 74.8%
MIO 0.7  6.1%
GRAN 2.0 R3 19.1%

RBC 4.87
HGB 118
HCT .339
MCV 69.6
MCH 24.2
MCHC 348.
ROW 15.5%

PLT 636.
MPV 11.4


Виж целия пост
# 1
Само по цифри от написаното може да се каже следното:

RBC-са в норма.
Hgb->>долата граница за 6 месеца е 11 гр/дл
WBC-Нормите са 5-15. Средно 10.5 (така е по-ясно)
MCV+MCH->>занижени -долна граница на MCV е 70 (80, според някои, но 70 е граница за намеса), а на MCH под 26.
Това са данни за микроцитна анемия.
Тромбоцити- силно завишени- 636.000 (ако е вярна тази цифра! и не мисля че са само 636-защото тогава имаме голям проблем...). Норма е около 260.000 за възрастта.

Диференциалният тип- не мога да разбера какво е написано като резултат... простете.

Оценката на тези резултати са в пряка връзка с прегледа на детето.

По принцип, не е редно да започвате железни препарати при дете без да имате феритин, серумно желязо, тотален желязо-свързващ капацитет, и ретикулоцити.

От тези изследвание не виждам СУЕ, С-реактивен протеин, ретикулоцити.

Най-честа причина (но съвсем не единствената) за повишени тромбоцити е инфекция. Може би ушички? или уроинфекция? или фарингеален стрептокок? Нищо повече не мога да кажа, или препоръчам.
Спада на тегло е обезпокояващ...
Педиатър се занимава с тези проблеми...

Виж целия пост
# 2
На изследванията, в скоби трябва да са написани нормалните граници. При различните лаборатории  има разлика в границите както и измерителните единици. Така написано трудно ще се разбере. И защо след като според педиатъра ви хемоглобина му е добре да пие малтофер?! Thinking Това че другите показатели не са в границите ,не е задължително да е свръзано с анемия.
За мен хемоглобин 118 за 6 месечно бебе си е идеален. Малкият ми син беше с 109 и не е пил нищо.

Сега погледнах нашите изследвания WBC е в граници (4.0-11.0) ,което значи че си е в норма, ако е същото при вас.  Имай впредвид ,че ако се е хранил скоро преди да му вземат кръв  влияе на показателите.
Виж целия пост
# 3
birdie ,като имаш нормални граници ( 1-5) на кое казваш долна граница,че ме обърка Rolling Eyes Thinking
Виж целия пост
# 4
На (1-5) 1 е долна граница.
Нб граници са много възрастово зависими. 11г/дл е долна граница за възраст 6м.
MCV, MCHC и MCH са специфични показатели, с помощта на които се определя типа на една анемия.
Има различни стадии в развитието на една анемия, със съответна промяна на съответните показатели.
Виж целия пост
# 5
а какво зна4и микроцитна наемия?
Виж целия пост
# 6
Микроцитна анемия е тази, при която обема на червеното кръвно телце е абнормно малък- тоест MCV<80 fl.
Има и други класификации на анемиите...
Виж целия пост
# 7
birdie благодаря ти много за бързият отговор. Стойностите са такива каквито съм ги написала по-горе. Малтофера би ли повлиял за нормализиране на нещата или да търся спешно по-квалифицирана медицинска помощ? Да го заведа ли на УНГ, тъй като нослето му от доста време хърка само без да тече newsm78 може да има нещо от там?
Виж целия пост
# 8
Мен лично ме смущават повече 636.000 тромбоцита...и че няма СУЕ и С-реактивен протеин включени в изследванията.
Надявам се да не са само 636 защото тогава имаме сериозен проблем и спешен, бих казал!
Ако има налична инфекция, Малтофера само я благоприятства.

Говорете с педиатъра и наблегнете че тези тромбоцити са много високи и че трябва да се изключи инфекция и изобщо да се търси причината за този лабораторен резултат. И спадането на тегло...
По принцип педиатри се занимават с това, но с оглед условията там, който и да е специалист, можещ да помогне е "добре дошъл".

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия