Спортът- от каква възраст е най-добре да се започне?

  • 2 684
  • 21
Здравейте мами, дъщеричката ми е на 3г. и 2 месеца и вече ми се иска да я запиша на спорт - рано ли е, моля майчетата с опит в това да ми помогнат.
Виж целия пост
# 1
Ще следя темата с интерес,заЩото и мен ме интересува.Бях попаднала тази пролет на една прекрасна статия в един вестник то4но за децата и спорта и забравих да я взема. ConfusedНе си спомням от каква възраст то4но е желателно да запо4нат,спомням си само,4е през определени периоди трябва да сменят спорта,за да си развиват разли4ни 4асти на тялото,т.е.не препоръ4ваха дете да се занимава сериозно само с един вид спорт.
Виж целия пост
# 2
може би детето само си показва кога е готово за спорт и за какъв  box
Виж целия пост
# 3

Здравейте мами, дъщеричката ми е на 3г. и 2 месеца и вече ми се иска да я запиша на спорт - рано ли е, моля майчетата с опит в това да ми помогнат.
Синът ми беше приблизително на тази възраст, когато и аз си помислих да го запиша да спортува. В този момент се бях уморила от абсолютната му неуморност, и мислих за вариант някъде да изразходва енерния. Обадих се в един басейн, където знаех, че има детски групи, но ми казаха, че трябва да е поне 5-6 годишен. Мислех си за тенис тази пролет (сега вече е 5-6 годишен), но ми казаха от кортовете, че и за този спорт е малък. От детската градина ходи 3 месеца на народни танци, но на него не му хареса.
Виж целия пост
# 4
Според мен запиши детето си на какъвто спорт си решила и виж дали ще му хареса. Ако му се отразява добре значитова е най-добрата възраст за започване на твоето дете  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз ако имам мъничко власт ще спра всички професионални спортове и ще оставя само плуване и шахмат..... Laughing
По темата - плуване или народни танци, спортни танци
Виж целия пост
# 6
и на мен ми е интересно. детето ми е на 3 г и 3 месеца, но ми се вижда малък още за спорт. може би ако от есента предложат нещо в детската градина, примерно народни танци ще го запиша дребния
Виж целия пост
# 7
Две ръце за плуването, но като тренировки - поне от 6.

Голямата ми дъщеря (7) плува отлично.

Малката (4), ще я запиша на спортни танци - харесва й, а е и много ритмична.
Засега обаче, вниманието й може да се задържи за не повече от половин час.

Съгласна съм с shammi Grinning
Виж целия пост
# 8
Аз ако имам мъничко власт ще спра всички професионални спортове и ще оставя само плуване и шахмат..... Laughing
По темата - плуване или народни танци, спортни танци

и аз подкрепям тази идея!  Peace
Виж целия пост
# 9
koнсултирах се с персонален трейнер тук по въпроса;каза че до 5 години за спорт в истинския сми на думата не може да се говори; спомена балет,танци, кънки на лед след 4 години навършени, с темп съобрзен с този на детето;
плуване в група след 5.5-6 години каза че е ок;ски след 4 навършени
аз записах Ния на едно нещо като детска гимнаситка,прескачат едни гумени уреди,тичат в строй,за около 40 мин тази зима,не е за спорт а да има как да убиваме студени уикенди..дано и хареса!
Виж целия пост
# 10
Фигурно пързаляне е от 4 години.
Виж целия пост
# 11
Според мен за тази възраст са подходящи спортовете, които предлагат в детската градина, ако ходи разбира се на такава.Моята дъщеря е на 4 год, а от 3 год. ходи на плуване и народни танци и сме много доволни и ние и тя.Развива си двигателните умения,израходва се енергията, особено през зимния период, а и е много интересно
Виж целия пост
# 12
Може би след 4-5 годишна възраст бих записала Гери на някакъв спорт newsm78 Peace
Виж целия пост
# 13
Според мен за тази възраст са подходящи спортовете, които предлагат в детската градина, ако ходи разбира се на такава.Моята дъщеря е на 4 год, а от 3 год. ходи на плуване и народни танци и сме много доволни и ние и тя.Развива си двигателните умения,израходва се енергията, особено през зимния период, а и е много интересно
Напълно съм съгласна. На 4 години започват да предлагат спортни занимания с инструктор в повечето градини, които са съобразени с възрастта на децата и с възможностите им. Синът ми тогава започна с таекуондото, а от първи клас се прехвърли в "сериозен" клуб. Оттогава не се спирал, вече ще е в 5ти клас и в момента се готви за изпита за черен колан и е помощник треньор на малките в клуба.

Дъщерята мисля да я запиша направо в клуба на батко й, но тренера каза, че трябва да е поне на 4, защото по-рано не могат да си задържат вниманието достатъчно дълго, за да се занимават.
Виж целия пост
# 14
Фигурно пързаляне е от 4 години.
Валерия, можеш ли евентуално да ми дадеш инфо дали в Славия или Зимния има тренировки вечер /след 18 - 18.30/ за деца /6 г./. Много искам Цвети да тренира кънки. Миналата зима я водих съботите и неделите, но искам да тренира професионално, а времето ни е кът.

Поддържам мнението, че преди 4,5 - 5 г. не може да се говори за сериозни тренировки, а по-скоро за занимания под формата на игра. Най-лесни за по-малките като че ли са танците, таекуондото, худ. гимнастика, плуването, кнките, ските /горе долу в този ред/.
Моята е почти на 6 г. - ходила е поне 15 пъти на плуване, на ски училище, на зимни кънки, балет, но все още не се справя много добре с нито едно от гореизброените. Горе-долу кара колело и ролери, но и там има какво да се желае.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия