Питане за цените на чистене на зъбен камък и лекуване на кариес

  • 5 319
  • 13
Моето питане е за цената на чистене на зъбен камък/ако не е по здравната каса/ и в какъв интервал се чисти той. Също така ме интересува цената на лекуване на зъб с кариес, ако не е по здравната каса.Зная че цените са различни при различните стоматолози, но някакви ориентировъчни цени.
Благодаря предварително за отговорите.
 Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Чистенето на зъбен камък по принцип не се заплаща от здравната каса.Но наскоро с моя зъболекар направихме така:той ми почисти зъбния камък,но го вписа в здравната книжка като пломба,която се покрива от здр. каса и аз доплатих само частта,която се поема от пациента за пломба.Не си спомням колко беше,но не беше много.
Виж целия пост
# 2
Зъбен камък-около 30-35лв.,по принцип се чисти 2 пъти годишно,но аз считам,че веднъж е достатъчно.Пломба-с лампа струва пак около 30лв.,зависи от зъболекаря,но това са нормалните цени,по-високи са нереални  Peace Сигурно зависи и за кой град става въпрос.Аз говоря за Варна   grinning039
Виж целия пост
# 3
Ходих на зъболекар преди месец някъде. Той работи със здравната каса и някои кариеси са ми по 8 лв, като свърши лимита си платих по 15 лв на зъб.

Питах го и за почистване на зъбен камък, за мъжа ми, каза че струва 20 лв.
Виж целия пост
# 4
Зъбен камък - 30 лв., желателно дава пъти в годината. Но стоматолозите към почистване на зъбен камък прилагат и полиране на зъби, което някъде е с допълнителна цена - пак толкова. Аз съм към касата, но знам от моя прителка.
Виж целия пост
# 5
1лв. на зъб - чистене с полиране. При всеки е индивидуално интервала. Моят го чистя на 1 год , 1,5год. Имам позната, която го чисти два пъти годишно.
Виж целия пост
# 6
И аз знам, че зъбен камък трябва да се чисти два пъти годишно, за да се предпазват зъбите от по-дълбоки увреди. Така казва моята стоматоложка. При нея цената е около 30 лв. за двукратно почистване (на два етапа) за по-добър ефект. А пломбата в зависимост от големината и вида й ми струваше 20-30 лв. Ако не си се спряла на зъболекар- моята се казва Д-р Десислава Илиева и кабинетът й е в центъра на София. Тел. й е 0887/52 63 23.  Много е внимателна и акуратна в работата си.
Виж целия пост
# 7
Зъбния камък ходя да ми го чистят с ултразвук- струва 30 лв, не се поема от ЗК. 1- 2 пъти годишно е достатъчно.
За кариеса- различно- зависи колко е голям, дали е усложнен, каква ще е пломбата /и кой ще ти я слага Simple Smile/.
Виж целия пост
# 8
Аз скоро не съм си чистила зъбния камък, но като бях преди месец на зъболекар да си лекувам кариесите, го попитах за цената, а той ми каза, че нямам нужда! (а аз всъщност попитах заради мъжа ми).

Така че честотата на зъбочистенето  явно си зависи от зъбите.  Peace
Виж целия пост
# 9
Скоро си правих 2 зъба с фотополимер, с умъртвяване на корените-съответно 60 и 80 лв. Сърцето ме заболя. Ходих в Естадент груп. За съжаление нямам възможност да обикалям цяла София да търся зъболекар, но пък това ми се вижда множко.
Виж целия пост
# 10
Високата цена не е от пломбата, а от обработката на каналите. Това наистина е сложна и пипкава процедура, ако се прави както трябва.
Виж целия пост
# 11
При моята зъболекарка цената за почистване на зъбен камък е 25 лв., по принцип трябва да се почиства 2 пъти в годината, но на мен процедурата ми е неприятна (нищо, че използва и ултразвук). Цената за лекуване на кариес (с фото-полимер + упойка Simple Smile) е около 18 лева, зависи и от големината на пломбата Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Зъбния камък се чисти около 2 пъти годишно.
Преди по-малко от месец моята зъболекарка ми взе 16 лв. за почистване на зъбен камък и полиране. За София става въпрос
А за кариса- зависи от доста неща  Thinking
Виж целия пост
# 13
Счупих си един зъб, ама много гадно- почти наполовина,явно отвътре е бил развален , казаха ми , че трябва да се надстрои или нещо такова. Знаете ли колко пари е по здравната каса?
или май трябваше да се облече - не помня точно какво ми казаха, зощото с малкия се гонехме из кабинета
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия