Съпруг международен шофьор

  • 4 250
  • 21
Нещо взе да ми става кофти напоследък с тая негова професия. Работи като такъв от една година. В началото не пътуваше толкова често, но това лято дали му се събира и седмица, прекарана у дома. Миналата година не можа да дойде с нас и на море. Тъкмо бях стегнала багажа, заминавахме в два през нощта и в осем вечерта се обади шефът му, че трябва да пътува. Та заминахме с Ива без него. По сбирки с приятели, било то рождени дни или други поводи, аз все сама. Всички са с мъжете си, аз сама с детето. Тогава ми липсва особено много.  Понякога се чувствам като самотна майка. За рождения ден на детето не сколаса да си дойде, в сряда за моя май пак няма да успее да е тук. Няма го по една-две седмици, дойде си за два-три дена и айде пак. Дори не можем да се видим като хората. Уж за по-добре започна тая работа и от финансова гледна точка наистина сме значително по-добре, но за сметка на какво? Иска ми се да си имаме още едно дете, но като си помисля, че все е на път...  Не знам... Даже не ми се прибира след работа, скука. Добре поне, че работя, а и приятели не ми липсват. Е, споделих си, каквото ми тежеше. Има ли някоя от вас със съпруг, който отсъства често от дома? Как се чувствате? Свиква ли се с тези отсъствия или напротив?
Виж целия пост
# 1
Какво да правят жените на моряците?  - вие поне на седмица веднъж се виждате.

Моя работи 4 лета като гид на международен автобус и те разбирам как се чувстваш.

Виж целия пост
# 2
ти си добре направо ти завиждам Heart Eyes.моя е в Прага и скоро не се о4ертава да го видя newsm45
Виж целия пост
# 3
Добре дошла в отбора ConfusedМоят не е шофьор, но...подобно...Когато разбрах, че съм бременна, го нямаше...Когато раждах, го нямаше...Първото море на детенцето - самички.Изобщо почти постоянно си бяхме сами SadПосле смени работата и се чувствахме съвсем различно PeaceДнес ми сервира изненадата, че пак се заформя заминаваме за над месец и съм направо...смачкана ooooh!Уж вече нямаше такива неща да ни се случват, пък то.........
Иначе какво да ти кажа - свиква се, но никога напълно.Ако някой ден свикнеш напълно, значи е време да сменяш мъжа Laughing
Виж целия пост
# 4
Направо ужас, за каквато и да било мъжка работа, примерно да се оправи нещо повредено, все свекъра или кума викам. Ма то това ми е най-малкият проблем. Все повече и повече ми липсва във всички отношения   Sad
Виж целия пост
# 5
Много е неприятно, но както казваш едното за сметка на другото. Търсете му нова работа и това е! Peace
Виж целия пост
# 6
Миличка,прекрасно те разбирам !Тъкмо се канех да пусна подобна тема и да споделя своите тревоги.
Моят съпруг преди два дни напусна старата си работа и почва нова .В чужбина.Замина преди два часа и от тогава сълзите ми не са спирали... Cry
Много ми е тежко.Никога не сме  се разделяли (няма да го има два месеца) за толкова дълго,а пък и не е в БГ.Малката също много страда и е една такава тъжна....Да не говорим за мъжът ми който се поболя как няма да я вижда толкова време.
Та и аз щях да питам как се свиква с това.И има ли изобщо рецепта .
И ние не сме били заедно през повечето празници (старата му работа беше много натоварена) и разбирам как се чувстваш - наистина като вдовица,като по-различна от другите,като...самотница.
Аз работя с много международни шофьори и знам колко им е тежко.В нашата фирма имаме политика дойде ли камион,да изпратим шофьора първо да види жена си и тогава да дойде да разтоварваме.
Ех,тия пусти пари,все не стигат мамка им ! #Cussing out Затова се принуждаваме да търпим това.
Скъпа Марина,не се отчайвай !Ще дойдат добри времена,убедена съм ! Имай вяра и най-вече знай,че това е за добро.И че сме с теб и те подкрепяме ! Пиши винаги когато се почувстваш самотна !
Ох,айде и аз от днес се присъединих към клуб "Съпруга на работещ в чужбина"....
Виж целия пост
# 7
Не искам да те плаша, но нашите съседи заради това се разведоха. Той международен шофьор, тя тук с детето. Е, писна й на женицата. Аз също не бих издържала. За мен това не е брак. Бих се примирила, само ако това е единствения, ама единствения, вариант за доходи.
Виж целия пост
# 8
Съчувствам ти-неприятно Sad!Аз не бих могла да издържа много така..Но пък ако няма друг избор newsm78Ох,знам ли!Търсете друга работа,за да е повече време с вас!Много семейства познавам,разделени заради работата и да си кажа честно-не им завиждам Rolling EyesТо така не се живее...
Виж целия пост
# 9
Неприятно е, но се свиква. Сигурно зависи и от човека разбира се. Гледай на нещата философски!
Имаш повече време за себе си, връзката с чести раздяли понякога укрепва, т.к. поддържаш непрекъснато тръпката и "розовите очила".
Разбира се, ако подобно нещо продължи прекалено дълго е изнервящо и се появяват мисли за развод, но и в този случай трябва да се мисли прагматично.
Решение ли е това?
Ще промени ли чувствата ти към него?
Ще промени ли неговото отношение към семейството?....в този род.

Доста неща се слагат на кантара. Аз търсих изход от положението 10 години. Не мога да кажа, че не бях "уморена" от такова "семейство"- намразих окончателно и летище и централна гара Laughing, но и доста бях свикнала.
Беше ми много терсене, когато заживяхме накрая заедно Confused, въпреки, че цял живот към това се стремях и единственото нещо, което исках беше това.
Трябваше наново нагаждане един към друг и минаване през всички кризисни моменти на младо семейство.
Виж целия пост
# 10
Миличка, разбирам те напълно. Не е приятно да си сам. Самотата *убива* бавно и постепенно. А и детенце има нужда от тати да си е вкъщи. Но нали всичко се прави, за да е добре семейството. Ако не е на тази работа ще си намери ли друга за същите пари? Едва ли. Наистина е неприятно и за теб и за детенце, но като знам как стои въпроса за намиране на работа в БГ... А и работодателите колко са коректни. Гушни детенце и си кажи, че има и по-тежки случаи.
Виж целия пост
# 11
Не искам да те плаша, но нашите съседи заради това се разведоха.
Няма да е било за това.Че досега всички жени от Варна,на които мъжете им са морски досега да сме напълнили бракоразводните зали.Обаче не сме.
Виж целия пост
# 12
Не искам да те плаша, но нашите съседи заради това се разведоха.
Няма да е било за това.Че досега всички жени от Варна,на които мъжете им са морски досега да сме напълнили бракоразводните зали.Обаче не сме.
Абсолютно.Не ще да е било само това Thinking
Виж целия пост
# 13
На една моя позната мъжът й доста често пътува в България, за по седмици или понякога месец-два  го няма, но тя казва, че така не са си омръзнали....женени са повече от 10год.
 
Виж целия пост
# 14
преди да се омъжа за него, знаех, че ще бъде така. Не се оплаквам хич. Карах спокойна бременност, после почти пет месеца си се гледахме с малчо сами. От четири месеца сме заедно, но все някога отново ще замине. Изобщо не се чувствам като самотна майка, канят ме на всякакви сбирки, празници, дори повече ме канят - да не съм била самичка.
Има си предимства - домакинската работа е по-малко, съобразяваш се с един човек по-малко, и т.н. Simple Smile
Пък и дето вика охлалаа - това е добър начин да не си омръзнете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия