Ще се смаете...!!

  • 2 375
  • 44
 Искам да ви разкажа за хранителния режим на едно бебече, което се роди 2 дни след моят Бужи, т.е още няма 6 месеца. Та днес се разхождаме и срешнахме въпросната мама с компетентната си свекърва. И започна едно сравняване- кое, какво и по колко яде...Изумих се! Това дете яде пюре от риба, супи, бяло месо от домашна кокошка(защото само това имали на село), попари, нишестета и като за капак грис с какао и захар(да му се услажда)  ooooh!. Кърма му давали с шише, но то много-много не я искало, като изключим дните, в които беше доста горещо. И до колкото разбрах приема някаква разредена хумана! Аз и обясних, че не смея и жълтък да дам, защото доата чета в интернет, а отговорът и беше;"То нас все с интернет са ни гледали. Ще яде това, което ядем и ние!" И аз бях до тук с въпросите.
 Какво ще кажете? Допада ли ви това меню?  Mr. Green
Виж целия пост
# 1
Мисля, че не е много коректно да обсъждаш така познатите си...  newsm12 noВсеки сам решава как ще си гледа детето. Ние можем да даваме само съвети... smile3527
Виж целия пост
# 2
Мисля, че не е много коректно да обсъждаш така познатите си...  newsm12 noВсеки сам решава как ще си гледа детето. Ние можем да даваме само съвети... smile3527
Четейки коментара ти , оставам с впечатлението, че си лично засегната!? Не съм споделила тази информация с цел някой да се заяжда с публикуваното! Щом нямаш уместен коментар по темата, моля не се чувствай задължена да отговаряш на принципа "И аз да кажа нещо". За да се стигне до даване на съвет мисля, че първо е нужен коментар! Също така не цитирам имена! Не става въпрос за това кое е коректно или не, а и също така не съм написала,че съм се ангажирала със съвет! А съм и далеч от мисълта да уча някой как да гледа детето си-тук обменяме опит, а не даваме съвети. Всеки си има глава на раменете!
 Извинявам се на останалите потребители за излишното уточнение!
Виж целия пост
# 3
Твоите съвети някой поиска ли ги? Тук като се напишат 1000 отрицателни мнения, това ще промени ли нещо-тези хора ще го прочетат ли?
Ако на един от въпросите си отговорила с не, темата е неуместна.
Хората са казали-Не прави непоискано добро, а също така по разни книги пише "Не съди".
Виж целия пост
# 4
Леле, ама как всички я нападнахте.Я по-спокойно Peace
А сега по темата : аз по принцип съм за късното захранване и наистина смятам че детенцето е много малко за всичките тези "вкуснотийки"  chef.
Но разни хора, разни идеали.
Виж целия пост
# 5
 Моля, който няма отношение и мнение по темата, да не пише заядливи изказвания! Целта на този форум предполагам,  не е писането на празни приказки. Ако не ви допада темата, просто я подминете!
Виж целия пост
# 6
Atrakcia,
не съм засегната, не исках и да те засегна  Hug Просто минах по твоя път в една друга тема и в един друг форум и стана много грозно  Embarassed Blush Та затова ти казвам, че е малко неуместно, по-добре дай съвет на мамчето, аз днес половин час говорих с едно такова маме, с второ детенце, която не иска да си го кърми, мързи я, защото първото е кърмила до 2 години и го е отбила страшно трудно. Каза ми, че сега три месечното й бебе суче САМО нощем, а през другото време е на пюрета и кисело мляко  Rolling Eyes Confused Стана ми супер кофти. Аз лично захраних на почти 6 месеца и мисля, че е най- добрият вариант за бебето ми. Но не всеки мисли така...
Виж целия пост
# 7
Моля, който няма отношение и мнение по темата, да не пише заядливи изказвания! Целта на този форум предполагам,  не е писането на празни приказки. Ако не ви допада темата, просто я подминете!
именно, а не гоненето на атракции. Ако майката търси съвет,да го получи, а не да се чешат езици, сега по-ясна ли съм. Намирам за адски грозо коментирането на хора, които дори не присъстват, за да се защитят, защото съм родител и не искам да бъда коментирана така. Имам позиция, ако нещо не ми харесква, а не да си мълча и да участвам в общото блеене.
Виж целия пост
# 8
Определено се смаях! Винаги ме е дразнело това сравняване на бебетата, кое колко тежи, кое колко е дълго, и че задължително трябва е да е толкова голямо/тежко, колкото пише в таблиците.
Дано това бебче въпреки всичко да бъде здраво и се развива нормално,
а акъл и да даваш и да не даваш, който не иска да чуе и възприеме, няма как да го убедиш  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Аз пък не намирам нищо лошо в споделеното.
Момичето имена да е споменало?? Да е цитирало ден, година? Даже и град споменат няма.
АТРАКЦИЯ-аз съм една неуспяла кърмачка, но въпреки всичко ето го моето персонално мнение по въпроса-те просто имат късмет, че детенце не е алергично и не прави реакции на храните.
Колкото до личния избор-на някого можеш да му вземеш насила, но не и да му дадеш.
Ако сега трябва тепърва да захранвам Стани-даже още по-късно бих го направила.
Че това меню, което изреждаш, е за дете около годинката, според мене.
Виж целия пост
# 10

именно, а не гоненето на атракции. Ако майката търси съвет,да го получи, а не да се чешат езици, сега по-ясна ли съм. Намирам за адски грозо коментирането на хора, които дори не присъстват, за да се защитят, защото съм родител и не искам да бъда коментирана така. Имам позиция, ако нещо не ми харесква, а не да си мълча и да участвам в общото блеене.
Имам предложение- нека си направим тема , в която да си "блеем" Simple Smile  и да не "мажем" темите на останалите потребители. Така ще се разтоварваме от напрежението и вербалната агресия и няма да има неуместни изказвания.
Виж целия пост
# 11
Още нямам опит Simple Smile, но от майка си знам , че и мен доста рано са ме захранили с манджички и други подобни:). Просто съм се родила 4,600 исъм продължила да се развивам със същите темпове Simple Smile, и рано рано е престанало да ми стига само мляко Simple Smile)
 Така че, зависи си от детето, май ?!? Peace
Виж целия пост
# 12
ето го моето персонално мнение по въпроса-те просто имат късмет, че детенце не е алергично и не прави реакции на храните.
Колкото до личния избор-на някого можеш да му вземеш насила, но не и да му дадеш.

Че това меню, което изреждаш, е за дете около годинката, според мене.

Абсолютно съм съгласна! И аз имам много такива познати, които си хранят не само неуместно децата, но и нездравословно и направо свински. Тъжно ми е за дечицата, но как да им помогна... Сърцето ми се къса като ги гледам дебели и пасивни. Майката на едното даже предпочита бебето й да е по-добре облечено и все с хубави и нови дрехи, но не и да храни бебето си с адаптирано, вместо с кисело мляко. Е, за такива хора просто нямам коментар...
Виж целия пост
# 13
 Outta Joint Смаях се.

Аз на 6 месеца давах риба, коприва, телешко, свински, черен дроб, жълтък.
Само с какаото не съм съгласна и захарта.
Така съм решила, така съм направила.
Племенницата ми яде бяло пилешко с маргарин и масло - не съм съгласна, но не се меся.

Виж целия пост
# 14
Атракция, питам те конкретно... Какво очакваш да ти се отговори на такава тема във Форум "КЪРМЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ НА БЕБЕТА"... Че това е едно прекрасно меню за шестмесечно бебе ли...? Прекрасно знаеш какво ще каже всеки един участник в този форум... Какви коментари ти трябват още... Според мен те са тотално излишни... Всички сме ставали свидетели на деца, хранени с такива неща на шест или по-малко месеца... Ежедневието ни блика в изобилие с такива факти... За мен, причината да публикуваш този постинг е различна, ама не мога да разгадая каква... Може би ще ни кажеш...
Няма как да ни смаеш с факти около даваните храни на шестмесечно бебе... Какво има да се споделя в тази насока... Всеизвестно е, каква е общата нагласа и какво съветват педиатрите... Твоето жлъчно подмятане за заядливите изказвания никак не ти прави чест... Точно защото ти самата в мнението си казваш, че тук не е място за празни приказки...
Контра въпрос... Какво ще се случи ако 72 потребителя в продължение на 4-5 страници в един глас реват... "Ау-у-у, колко лоша майка, ще си отрови детето"... Да отговоря... Няма да се случи НИЩО... В този форум не влизат хора, чиито хранителни възгледи относно наследниците им са подобни на от теб описаните... Значи какво се получава... Цялото това реване е безмислено... И ако на теб ти пука за нещо в тази насока... Опитай се да направиш нещо... Тук просто няма смисъл...
Чешенето на езиците се случва в един друг форум... "Клюкарник" се казва... Ако имаш желание за това... Посоката е ТАЗИ...



П.С. По отношение на блеенето... Блеят само овцете... Хората, все пак, говорят и пишат...

П.П.С. Още нещо забравих... Лоши родители няма... Има просто такива и онакива... Всеки един решава сам, кое е най-доброто за детето му... Толкова...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия