Колко често ходите при гинеколога си при проблемна или рискова бременност

  • 706
  • 2
Привет на всички!
Реших да пусна нова тема към всички вас бъдещи разтревожени мами.
Най-накрая вашата мечта е осъществена и вие сте бременна.Но след толкова време тревоги,изследвания,сълзи сега се тревожите дали всичко е наред с бебчето във вас.
Споделете колко често посещавате гинеколога си,при условие че се числите към рискова или проблемна група и какво точно е проблемното при вас.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ И УСМИХНАТИ ЗДРАВИ БЕБЕТА!
Виж целия пост
# 1
въпреки кръвването ми лекаря ми смята, че това не е рискова бременност, за да се налага хоспитализация или по-често следене, а за тия от НЗОК е още по-малко рискова.  #Crazy
По тая причина си ходя на 4 седмици веднъж.
Виж целия пост
# 2
Ами аз чак като забременях осъзнах, че освен да забременея, трябва и да го износя това дете. Преди това идеята да съм просто бременна ме беше обсебила. Предполагам, че и с другите е било така.

И когато забременях ме обзе луда паника да не абортирам, да се следи състоянието ми по-често и да си правя всевъзможни изследвания. Броях дните ден по ден.

През първата ми бременност бях на лекар всеки 2 седмици и си правих всевъзможни кръвни тестове за какви ли не болести, по не знам колко пъти. Освен това ходех и при втори лекар, за още едно мнение.

Сега с втората бременност е доста по-различно. Ще ходя на лекар горе-долу на всеки 4 седмици, приемам нещата много по-спокойно и не мисля единствено и само за това ,че съм бременна. Чувствам се много по-спокойна и зряла.

НО, мисля, че е нормално, когато една бременност е твърде чакана и трудно постигната, жената да се тревожи повече. А за това дали бременността е рискова зависи много какви са били проблемите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия