моля дайте съвет бебка отказва гърдата

  • 455
  • 4
От вторник бебка беше с температура 37,5 до 38,5 давахме си Panadol и Nurofen, за три дни се справихме с температурата но сега имаме хрема и кашлица и продължава ме с лекарствата а и ни се получи обрив предполага си от nurofena, но най лошото е че от вчера тя отказва да яде от мен, дърпа се плаче, крещи и не иска да яде. Пробвах с лъжица яде 5-6 лъжици и отказва, опитвах и докато е сънена, спи или се унася но ефекта е същия просто не иска, сменях и позите. Чудя се дали не е от това че аз и давам лекарствата защото ги пием с мно зор и борба или има нещо друго, възможно ли е да се отбива сама.
Вече съм се видяла в чудо моля ако някой е изпадал в такова положение да ми даде съвет.
Забравих да пиша че сме на 6м. и 20дни.
Виж целия пост
# 1
А консултирахте л исе с лекар за болестта? Най-вероятно е вирус, Гогата също не е добре от няколко дни, с кашлица и лека Т, а и сополи. За температурата нищо не давам по съвет на лекарката, защото 38 градуса Т в дупето е ниска Т и не е за притеснение. Давам за кашлицата Проспан, а също и вит. С на ампули, по една на ден на два пъти. Но всичко това ми го предписа педиатърката.

Нормално е, ако бебето не е добре, да отказва да яде. Но трябва! Може да има запушен нос и затова да не иска да суче. А може просто да е кисело от неразположението. Но трябва да яде, затова предлагай по често, без да насилваш, порбвай и с чашка.
Виж целия пост
# 2
да консултирах се с лекар, но Т в дупето беше 38,5-39.
а иначе кашлицата и хремата се появиха след като Т спадна.
Чистим нослето и няма проблеми, а за кашлицата давам Стодал.
Виж целия пост
# 3
Ами явно е същото - вирус. Имай търпение и давай по-често да яде. Гошко също мрънка на гърдата - захапва и като потече повече пуска, всичко става в мляко, той хленчи. Но аз не го насилвам, оставям дго да с ипоиграе, да се измори и като заспива, папка. Също му давам от пюретата любими неща - круша например, която не я отказва никога. Храни по-често, дори и да е по малко. Предлагай течности с чашка.

Дано се оправите бързо.
Виж целия пост
# 4
Катрин беше със същите симптоми, но температура нямаше. Също отказваше гърдата и всякаква друга храна. Аз тогава се изцеждах и й давах кърма . Тя си ядеше с охота. Явно й пречеше това, че й е запушено нослето. Почиствах го преди кърмене и ефекта бе същия. Даже започна да яде през пет часа. Не я насилвах. Оставих я така. Това продължи 2 дни. Сега си яде нормално. НО като отидохме на консултация беше свалила за месец и половина 600гр. Сега не иска да суче повече от 3-4 минути от гърдата ми. Но пък нощно време постоянно е на нея.
Бебешка му работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия