Ипотечен кредит от Булбанк

  • 6 047
  • 60
Някой теглил ли ипотечен кредит от Булбанк? Доволни ли сте?
А от коя банка сте теглили?
Виж целия пост
# 1
Ние теглихме от там. С какво мога да ти бъда полезна?
Виж целия пост
# 2
Изискват ли документ за доход от предходни месеци? С равни вноски ли е вашия кредит или с намаляващи?
Виж целия пост
# 3
Изискват ли документ за доход от предходни месеци? С равни вноски ли е вашия кредит или с намаляващи?

Изискват и то за по-дълъг период от другите банки.

Ние теглихме от ОББ. Искаха ни само 1 месец назад доказване на доходи.
Много често актуализират лихвения % в посока надолу, започнахме на 12.75 и за 1 година падна на 8.75, а вноската с почти 100 лв.  Grinning
Поемат сумата за двете задължителни застраховки.
Дали да е с равни вноски или намаляващи- зависи от теб.
Доволна съм  Peace
Виж целия пост
# 4
И ние теглихме от ОББ. Вноските не можеха да са ни намаляващи, защото в началото се получаваха много големи.
Виж целия пост
# 5
Изискват ли документ за доход от предходни месеци? С равни вноски ли е вашия кредит или с намаляващи?
Изискват дохода за 2 месеца назад.Избрахме равни месечни вноски
Виж целия пост
# 6
Хубавото е,че ако върнеш предсрочно част или целия кредит, не ти начисляват наказателна лихва като в другите банки - 4-5% е. Това е при условие, че средствата са собствени - т.е. не сте теглили кредит от друга банка /ако условията за по-изгодни/, за да върнете този в Булбанк. Ние не сме го изтеглили още, но сме се спрели на тази банка и евентуално Райфайзен. Успех!!!
Виж целия пост
# 7
имам впечатления от две банки: БАКБ и Прокредит.

в БАКБ обслужването е перфектно. лихвите са доста по-големи. може би защото това беше първата банка в страната, която започна да отпуска кредити без да държи на официални доходи. информацията ми е от преди 3-4 години.

последните 2 години ипотеката ни е в Прокредит. лихвите са малко над средните за страната. заемът се оскъпява допълнително с няколко ежемесечни такси/комисионни, свързани с обслужването му. дотук всичко изглежда нормално. миналата седмица получих писмо, в което ме уведомяват, че вноската по кредита се повишава с повече от 50 лв. до известна степен това е заложено в договора. при сключването му обаче ме увериха, че плаващата лихва в никакъв случай няма да надвиши определен процент. очевидно се налагаше разговор с кредитен инспектор. отидох в клона на банката в Младост. девойката там много мило и любезно ми обясни, че обработката на кредита ми е възложена на човек от централния офис, всички документи са там, а политиката на банката е всякакви въпроси, свързани с даден кредит, да се отнасят към съответният служител. наложи се да ходя 3 пъти до централата и да вися с часове за да може кредитният инспектор да ми отдели няколко минути от ценното си време. при положение, че никой друг не чака за него. в интерес на истината той загуби доста повече обяснявайки ми как точно в момента не представлявам никакъв интерес за него и затова той не е в състояние да поддържа разговор с мен (цитирам почти дословно). като че ли съм отишла там да си говорим за времето... в крайна сметка някак си успях да получа час за разговор. и след поредното разкарване до другия край на София този човек погледна бегло в монитора си и каза "да, лихвата ви е повишена", "да, вие имате много добра кредитна история". и с това се приключи. не отговори на нито един мой въпрос. и едва ли не ме посъветва да търся услугите на друга банка. признавам, бясна съм. и смятам да последвам съвета му.

Виж целия пост
# 8

Никол, знаеш ли дали има някакви месечни такси за обслужване и евентуално да ме ориентираш какви са. дебитни карти вече издава всяка банка, но дали ОББ има кредитни, които важат в чужбина? така и така ще се търси рефинансиране на ипотечния кредит, но поне покрай тази разправия ще се опитаме да обединим заем, дебитни и кредитни карти на едно място. че ми е писнало в началото на всеки месец да губя по половин ден в разходка по различни банки.
Виж целия пост
# 9
За таксите ще ти пиша по-късно, трябва да питам мъжа ми  Blush
За кредитните карти- имат, на нас ни издадоха още с отпускането на кредита. Може да се ползва в чужбина, ето тук можеш да видиш условията  Grinning
Виж целия пост
# 10
там видях и другите условия. благодаря Simple Smile
нали още беснея, та не се сещам да потърся в интернет...
Виж целия пост
# 11
 А от ДСК да е теглил някой?
 извинявам се, че разводнявам темата
Виж целия пост
# 12
там видях и другите условия. благодаря Simple Smile ...

Ок  Peace

elidik, ако теглиш от ДСК, при падане на лихвения % не предоговарят условията, както е при другите банки, ако бяхме теглили от там, още да сме си били на 12.75  Crazy масово хората си прехвърлят вече изтеглените кредити към други банки, за да избегнат това.
Виж целия пост
# 13
Мерси, Никол. Да се спираме навреме значи...
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия