Клюка - Лукойл пак увеличава цената на горивата

  • 1 467
  • 21
Сега го чух по радиото - Лукойл ПАК увеличава заводската цена на горивата. Не можах да запомня с колко дъра-бъра, много бързо ги изприказваха. Имаше коментар на журналиста, че до догодина цената на бензина трябвало да стане 3лв, да се изравни с европейските цени. Ами заплатите кога ще станат като европейските, питам аз? От друга страна - петрола на международните борси си се вдигаааааа (не знам докога). От трета страна - кво да им се изравнява с европейските, то в момента в Германия колко е бензина? ( моля майките от чужбина да кажат колко е при тях) Защото май-май сме се изравнили, че ще ги и надскочим.

Какво ще правим, тази кола си ни трябва, ама много скъпо стана, хем сме на газ. ooooh! Thinking
Виж целия пост
# 1
Метан  Peace
Виж целия пост
# 2
Като ни е скъпо, няма да се возим  Laughing
Ние сме на газ, за сега се справяме, без ограничаване  Peace
Виж целия пост
# 3
Метана вече не е евтин. Аз смятах колко излиза като лева на сто километра - не си заслужава инвестицията.
Виж целия пост
# 4
Да, определено ще надскочим европейците по цени. Това е поредният абсурд в България. Дайте да се правим на по-светец и от папата. Ами като си мълчим, как да стане другояче?
Наскоро слушах по радиото един бакшиш се жалваше срещу поредното увеличение (спекулативно) на цената на газта. И молеше господата, които го правят да се замислят Joy hahahaГолям виц каза, гОркият. Както и да е. Коментара на водещият беше железен. Той само спомена, че в някои европейски държави, където има будно общество, съответните синдикални организации (например), профсъюзи и прочие, веднага вземат нещата в свои ръце и започват действия-стачки, протести и т.н. Тук никой нищо не прави. Е ми, какво очакваме от монополистите тогава? Да се замислят? newsm78 Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 5
Метана вече не е евтин. Аз смятах колко излиза като лева на сто километра - не си заслужава инвестицията.

Колко?
Имам спомени, че беше с много ниска цена
Виж целия пост
# 6
Имаше коментар на журналиста, че до догодина цената на бензина трябвало да стане 3лв, да се изравни с европейските цени.

Не знам как ще се изравним с цените в Европа, след като цените в момента са еднакви? Не знам за всички страни разбира се, но в Гърция понякога цените са с по няколко цента по-ниски отколкото тук.
Виж целия пост
# 7
В момента метана е.... може да излъжа с малко, че то при последните увеличения не знам как е. Ама 99ст беше преди месец, значи левче го кажи. Разчета е следния - ако нашата кола стане на метан ще гори 5,5л/100км. В момента гори газ 9-10л/100км. ОБАЧЕ! газовата уредба за метан е 1500лв (най-евтината за нашата кола) и метанстанциите не са навсякъде. Метановите бутилки за много по-тежки, обемисти и се зареждат по-често. За да заредим метан както живеем в Сопот ще трябва да минем 50км до Пловдив - 50 натам, 50 насам....
Виж целия пост
# 8
Имаше коментар на журналиста, че до догодина цената на бензина трябвало да стане 3лв, да се изравни с европейските цени.

Не знам как ще се изравним с цените в Европа, след като цените в момента са еднакви? Не знам за всички страни разбира се, но в Гърция понякога цените са с по няколко цента по-ниски отколкото тук.
Казвай колко е в Гърция - да сравним.
Виж целия пост
# 9
Метана е ,99 лв. за кг. има разлика с литрите които се горят.
Ние имаме метанова уредба на колата с бутилка 100 л. Отиване и връщане до морето с разходки до съседни градове всяка вечер ни излезна около 40 лв.
Виж целия пост
# 10
Не знам какво става, но определено взе да ми писва Twisted Evil

Швейцария, цени от днес:

Sans plomb 95   CHF 1.72  -  2.13 лв. (по официалния курс)
Sans plomb 98   CHF 1.76  -  2.18 лв.
Diesel                 CHF 1.74  -  2.16 лв.

3000 CHF там минава за ниска заплата.

Thinking

Вчера в БГ си налях 'евтин' 95 за 1.93 литъра.
Заплатата ми е далече от горната.
Виж целия пост
# 11
E, и, какво правим тогава? Защо не се вдигнем нещо да бойкотираме, да викаме, да правим стачки? Защо такситата не блокират някоя важна пътна артерия? Защо транспортните фирми не спрат работа за 24 часа? Защо простолюдието не се събере пред парламента (и в други градове по места пред кметства и т.н.) или да блокира магистралите и т.н.? Защо бе хора? Какво чакаме? Киселото мляко и хляба да станат 2 евро, а заплатата да стои на 2 лв. на час ли?
Виж целия пост
# 12
Повишаването на цените на горивата посред лято си е просто смехотворно, ама явно се оказва факт.
Да, бих бойкотирала, реално бойкотирам  Laughing, да не се окаже, че непотреблението от моя страна налага увеличението.  Party Дам, тъжна работа..
Виж целия пост
# 13
Веднага бих "бойкотирала", но преди три години в най студените месеци, всяка сутрин "бойкотирахме" строежа на бензиностанция до блока ни, ефектът беше нулев!
Виж целия пост
# 14
Боже пак ли увеличения Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия