запек от изцедена кърма?

  • 1 324
  • 29
Здравейте, от 3 дни се налага денем да хранят бебка с изцедена от предишния ден кърма(2-3 хранения). Не знам дали е съвпадение, но от 2 дни не е акала, а до преди това го правеше обикновено повече от веднъж на ден. Само на кърма е, без сокчета. Изцедената кърма е не е замръзявана - от предишната вечер е. Ако и днес не се изака, ще се притесня, дайте съвет!Колко дни е нормално за кърмени бебета да пропуснат, дали е запек? Не се напъва, спокойна е, само попръцква отвреме на време и пишка нормално.
Виж целия пост
# 1
А сигурна ли си ,че количеството,което изцеждаш й стига?Мисля ,че дори веднъж седмично изхождане на кърмено бебе,не е проблем.Смята се ,че кърмата е усвоена 100%.Не мисля,че съществува подобен причинител на запек newsm78-изцедена кърма!
Виж целия пост
# 2
при нас имаше такъв период като станаха на 2 месеца докъм 4 месеца акаха много нередовно. според докторката кърмата се усвоявала 100% и да не се притеснявам. след 4 месец започнах да пия домашно мляко (супер маслено въпреки че махах по 1 буркан каймак) и започнаха да акат по-редовно. Не знам дали от млякото което пиех или от това че пораснаха. Но ако детенцето изяжда по 100-120 гр. на едно ядене няма от какво да се притесняваш. Нали преваряваш кърмата на водна баня 1-2 мин. преди да я дадеш?
Виж целия пост
# 3
Мисля че 2-3 дена е нормално да не се изака, според мен няма връзка с това че изцеждаш кърмата, но се обади на лекаря все пак
Виж целия пост
# 4
Нали преваряваш кърмата на водна баня 1-2 мин. преди да я дадеш?
-
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....
Виж целия пост
# 5
...запека е опасен след 3тия ден..едва ли от кърма ще имаш проблем, но се посъветявай задължително с педиатър...
Виж целия пост
# 6
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16599.msg312466#msg312466
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649
Тези теми могат да ти помогнат да определиш дали бебето има запек или не.
Не мисля, че има връзка между изцедената кърма и неакането всеки ден.
Виж целия пост
# 7
при нас имаше такъв период като станаха на 2 месеца докъм 4 месеца акаха много нередовно. според докторката кърмата се усвоявала 100% и да не се притеснявам. след 4 месец започнах да пия домашно мляко (супер маслено въпреки че махах по 1 буркан каймак) и започнаха да акат по-редовно. Не знам дали от млякото което пиех или от това че пораснаха. Но ако детенцето изяжда по 100-120 гр. на едно ядене няма от какво да се притесняваш. Нали преваряваш кърмата на водна баня 1-2 мин. преди да я дадеш?
аз не я преварявам само я слагам в гореща вода да се размрази и я давам
Виж целия пост
# 8
Защо не опиташ да се кърмите по-често и по-дълго време, например през 2 часа и изчакваш бебето само да се пусне от гърдата. Може да се уригнете и да предложиш другата гърда. Бебче ако иска да запълни освободилото се от въздух място в коремчето, ще посуче още малко. Може и да не поиска повече да суче. При следващото кърмене започваш от гърдата, която е била последна при предишното хранене.

А замразена кърма се размразява, като се остави за няколко часа в хладилника и после се затопли на водна баня до телесна Т.
Виж целия пост
# 9
Защо не опиташ да се кърмите по-често и по-дълго време, например през 2 часа
Защото ми се наложи да се върна на работа за две седмици.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: ~Цвети~ link=topic=119296.msg2185650#msg2185650 [b
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....[/b]

Peace
Виж целия пост
# 11
Защо не опиташ да се кърмите по-често и по-дълго време, например през 2 часа
Защото ми се наложи да се върна на работа за две седмици.

Може да опиташ това през времето, когато сте заедно. В работата предполагам се изцеждаш? Може да го правиш по-често, например през 3 часа.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: ~Цвети~ link=topic=119296.msg2185650#msg2185650 [b
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....[/b]

Peace
колкото лекари толкова мнения... твоя работа... освен антитела има и бактерии... а лятото...
но тва е мое мнение. вие правете квото знаете
Виж целия пост
# 13
Цитат на: ~Цвети~ link=topic=119296.msg2185650#msg2185650 [b
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....[/b]

Peace
колкото лекари толкова мнения... твоя работа... освен антитела има и бактерии... а лятото...
но тва е мое мнение. вие правете квото знаете
Да ,има бактерии,но все пак кърмата е стерилна ,нали?! newsm78 newsm78 newsm78
А и тя като се изцежда не я оставя отворена да се омирише от хладилника и т.н. Thinking
Просто от тук знам,че ако се превари, ефекта на кърмата се губи Naughty
А и лекарите какво ли знаят по въпроса.....Щом като препоръчват АМ при най-малката спънка в кърменето....
Виж целия пост
# 14
Цитат на: ~Цвети~ link=topic=119296.msg2185650#msg2185650 [b
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....[/b]

Peace
колкото лекари толкова мнения... твоя работа... освен антитела има и бактерии... а лятото...
но тва е мое мнение. вие правете квото знаете
Да ,има бактерии,но все пак кърмата е стерилна ,нали?! newsm78 newsm78 newsm78
А и тя като се изцежда не я оставя отворена да се омирише от хладилника и т.н. Thinking
Просто от тук знам,че ако се превари, ефекта на кърмата се губи Naughty
А и лекарите какво ли знаят по въпроса.....Щом като препоръчват АМ при най-малката спънка в кърменето....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия