Осиновяване- една дума

  • 2 061
  • 13
Една дума с която можете да охарактеризирате осиновяването. Коя дума според вас е синоним на осиновяване? Може и в преносен смисъл.На някои тази дума не се харесва. Може така да открием по-хубава дума. На руски например освен осиновяване- усыновление- за момчета, има и друга дума- удочерить- за момичета. На английски- adopt, освен осиновяване означава и възприемане.На гръцки осиновяване-υιοθεσια- означава признаване, одобрение , приемане.
Виж целия пост
# 1
Чудесна тема!!!

Винаги съм се чудил защо няма одъщеряване:)

Да си призная и на мен лично не ми харесва звученето на тази дума. Трудно ми е да опиша с една дума случващото се, но с удоволствие бих я заменил.

Доста се поизпотих засега без успех. На италиански е addotare и означава още прилагам, използвам. Но определно не е подходяща.

Продължавам да търся.....
Виж целия пост
# 2
И аз мисля за дума...

За мене осиновителите и осиновените носят един особен ореол, особена атмосфера около себе си.

Много пъти съм казвала, че изпитвам особен респект към съдбата на сина си и децата като него. Не мога да надраста душата му, няма как. Мога само да го приютя в живота си, в ръцете си.

Може би думата е приютяване.
Виж целия пост
# 3
И аз не мога да открия точната дума. Няколко думи се приближават до нея- откриване, отдаване- ама взаимно. Въпреки, че може би не са най-точните може би ще отведат някого до най-точната дума. А днес в разговор  с АниМ- стигнахме до една друга дума- Преображение.
Виж целия пост
# 4
преоткрито щастие Hug
Виж целия пост
# 5
Колкото и да си блискам главата всичко отива към дветедуми написала Дерена - откриване, отдаване!!!

Така, че преображение ги обединява чудесно. Поздравявам ви!!!

Много по красива дума пълна със заряд и светлина.
Виж целия пост
# 6
В нашите медицински среди трайно се е настанило понятието "адоптиране". На мен ми харесва.
Виж целия пост
# 7
СЕМЕЙСТВО. Защото колкото и да са щастливи двама детето прави семейството. То е нашият живот. Скоро моят съпруг ми сподели че не е предполагал че ще обича някого толкова много както сега обича нашата принцеса. Може би осиновяване не е точната дума но за синоним трудно бих се сетила.
Виж целия пост
# 8
Прераждане
Виж целия пост
# 9
Грижа. Не знам защо, но тази дума винаги ми идва наум, като чуя думата осиновяване. Просто не се бях замисляла до сега. Може би защото съм от другата страна на осиновените, и знам, че винаги е имало кой да се грижи за мен.
Виж целия пост
# 10
човещина и безкрайна вяра в доброто начало , което всеки един от нас наси в себе си
Виж целия пост
# 11
3 думи - вяра, надежда, любовл
Виж целия пост
# 12
вдъхновение,полет
Виж целия пост
# 13
Осиновяване = семейство
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия