Лятна измишльотина

  • 937
  • 6
Нарязах диня и пъпеш на кубчета. Разтопих шоколад - бял и черен поотделно + малко сметна. Парчетата плод, забодени с клечка за зъби овалях. После - в хладилника. Опитвах, опитвах, е, оставих малко и за другите.     
Виж целия пост
# 1
Много хубаво звучи, ще се изпробва задължително!   bouquet

Аз правя пъпеш така - нарязвам го на парченца, посипвам със захар и запичм във фурната. После заливам с цедено кисело мляко+наситнени ядки и охлаждам. Става чуден летен десерт!
Виж целия пост
# 2
Не ми е минавало през ума, че може пъпеш да се пече. Колко време го печеш? Непременно ще пробвам.
Виж целия пост
# 3
И аз утре ще пробвам с шоколад. Много обичам и двете, но не съм се сещала да ги комбинирам.
Виж целия пост
# 4
Чета, чета и започвам да слюноотделям. Ще го пробвам Crazy
Виж целия пост
# 5
Не ми е минавало през ума, че може пъпеш да се пече. Колко време го печеш? Непременно ще пробвам.

Ами колко Thinking На предварително загрята фурна, докато захарта се поразтопи и карамелизира леко. Да не загаря. Става доста бързо.
Виж целия пост
# 6
Аз правя пъпеш така - нарязвам го на парченца, посипвам със захар и запичм във фурната. После заливам с цедено кисело мляко+наситнени ядки и охлаждам. Става чуден летен десерт!

Да споделя горчив опит  Twisted Evil.
Много ми хареса идеята за печене на пъпеша и реших да я осъществя. Обаче явно не уцелих сорта на пъпеша. Купих "Медна роса", едни такива зеленички, с тъмна кора. Точно с този сорт не става. Всичко плувна във вода, а пъпеша само се размекна и имаше вид на рапльокана медуза. Замина на боклука.
Добре, че не обявих в къщи какво правя, че щеше да се наложи да търся нов пъпеш по нощите.  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия