Нощна кашлица

  • 23 838
  • 15
От 1 седмица Стефчо взе да кашля нощно време.  Денем - не. Преслушаха го - гърдите са чисти, няма налепи по гърлото, но нощем кашля и то доста, дълбока кашлица с къртене, чак на повръщане го докарва. Не мога да си обясня от какво е. Някой има ли представа и какво да правя?
Виж целия пост
# 1
И Ники е така. Но кашля предимно сутрин - мокро и къртещо се. Днес виках докторката, тя я прегледа /гърдички и гърло/ и каза че няма хрема точно, а лигавицата на носа и е набъбнала и обилен воднис секрет се стича отзад. Изписа физ. разтвот да капя, да слагам маз Виброцил и давам Калцийй под формата на сироп /за туширане на евентуална алергия и свиване на кръвоносните съдове/. Каза, че ако това не помогне до 4-5 дни ще пием сироп на д-р Тайс.
Между другото и аз съм така ...
Виж целия пост
# 2
Да не би да прави алергия към нещо? Консултирай се със специалист.
Виж целия пост
# 3
Да не би да прави алергия към нещо? Консултирай се със специалист.
И аз така смятам.
При дъщеря ми започна по същия начин и за 2 месеца - 3 пъти пи антибиотик, при условие че до този момент беше имала само хрема заради зъби. Указа се все пак някаква неустановена алергия. Педиатърката ни успокои, че като стане 4-ти клас ще спре да боледува толкова често  Tired (всеки месец) и ще започне да се разболява "само" 2-3 пъти годишно. Мисля че трябва да се допиташ и до друг лекар.  Hug
Виж целия пост
# 4
 Алергия към нещо.

Щерката е така - кашля нощно време(ама то не кашлица не е чудо), през деня нищо. Започваме да я водим на лекар - нищо й няма(нито на гърло, нито на гърди), изкара така известно време и се влоши и минаваме на антибиотик.  Лекарят ни иска да си пие целогодишно противоалергични, но аз не съм съгласна и така едно и също всеки път Sad
Виж целия пост
# 5
Може би е алергия към прахоляка или полени, които излизат през лятото, те дразнят нослето и се стича секрет, който не се вижда , но пълни дробчетата.
На малкия му давам хомеопатия ( специално за кашлица  - Dulca Mara 9CH) още в началото , преди да се  е влошил. Освен това имахме вълнен дюшек от свекито , като го махнах и спря да кърти нощем.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
И ние от известно време сме така. Малкия е при баба си и тя казва, че кашля само нощем. Като ходихме го чух. При него кашлицата е пък много суха, почти детето се задъхва от липса на въздух. Водили са го на лекар и при него нищо! Аз също предполагам, че е някаква алергия защото нито се подобрява, нито се усложнява пу-пу. Мисля като си го взема да го заведа на алерголог.
Виж целия пост
# 7
пусни си въпроса и в темата "консултация с класически хомеопат". тази нощна кашлица е много характерна
Виж целия пост
# 8
Може би има задна хрема и като е в легнало положение се събират в гърлото и го карат да кашля. Като спи му слагай по-висока възгланица, да не е точно в хоризонтално положение, а леко надигната около 30 градуса. И на мен ми звучи на алергична. Мони беше точно така - като се закашля чак повръщаше - мина и с хомеопатия и противоалергични.
Виж целия пост
# 9
Здрасти,

Кашляте ли още? Ние сме си все така  Sad
Виж целия пост
# 10
Здрасти,

Кашляте ли още? Ние сме си все така  Sad
Да кашляме. Ходихме на лекар - гърлото е зачервено. Гърдите са чисти. Предписа ни Синекод - капки, Спрейче за гърлото и нослето. Ефект- няма. Резервен вариант ни дадоха - Мукоплант на д-р Тайс. Пием го от сутринта. Ще докладвам.
Виж целия пост
# 11
Здрасти,

Кашляте ли още? Ние сме си все така  Sad
Да кашляме. Ходихме на лекар - гърлото е зачервено. Гърдите са чисти. Предписа ни Синекод - капки, Спрейче за гърлото и нослето. Ефект- няма. Резервен вариант ни дадоха - Мукоплант на д-р Тайс. Пием го от сутринта. Ще докладвам.

Да, и нашата докторкя ни изписа тоя Мукоплант като крайно средство ако до няколко дни не се преборим  Sad
Виж целия пост
# 12
Тази характерна кашлица я имахме 2 години вкл. и аз. Антиалергичните сиропи не помагаха. Изследваха дори секрет от гърлото на детето. Обикновено я получавахме пролетта и август задължително (вероятно било от смяна на топъл и студен въздух - при влизане в стая, магазин с климатик). Антибиотик според посявката помогна само един път след като беше кашляло 1 месец детето.
С хомеопатия кашлицата изчезна. При детето не веднага и от първия път. На мен се стопи кашлицата още на 12-тия час от хомеопатичното лекарство, дадено от класически хомеопат.
Предприех тези мерки след като изпробвах на себе си Хомеожен и кашлицата ми изчезна в зародиш.

Иначе даваха точно Виброцил маз и антиалергични сиропи, но не действаха.
Виж целия пост
# 13
И моята вечер накашля от скоро. newsm78
Виж целия пост
# 14
и моята кашля от 2 г с какво ли не не съм я лекувала и ефекта е 0 дори извадих ме третата сливица преди 1 г и пак няма ефект  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия