Avon - SSS Стягаща серия - подходяща ли е за бременни?

  • 622
  • 11
Едва в трети месец съм, а вече трупам усилено в областта на бедрата, талията и коремчето.  Embarassed  Реших, че ще вземам мерки и си поръчах стягащата серия Skin So Soft на Avon. Обаче в момента, в който си ги получих се замислих, че това май не е най-подходящата грижа за кожата точно сега. В смисъл струва ми се, че кожата не трябва да се стяга сега, а точно обратното - да се третира така че да се отпусне и да не се цепи и да не образува стрии. Знам ли и аз?!... А отделно ме притесняваше и дали не може нещо да проникне през кожата към бебо? Ама това ми е малко абсурдно! То в такъв случай ще трябва в изолатор да живеем 9 месеца.

Е, аз все пак си я ползвам от 2-3 дни с идеята, че няма да навреди за толкова кратко, но сериозно се замислям дали да не я оставя за след раждането?!  Или пък да я ползвам за бедрата и талията отстрани, а за корема да ползвам нещо по-мазничко?!

Какво ще ми препоръчате???  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
На опаковката никъде не пише , че серията  е противопоказна при бременност.
Виж целия пост
# 2
Аз до колкото знам, не е хубаво да използваш каквито и да е стягащи продукти (не заради бебчето), а кожата ти трябва да е еластична за да не ти се нацепи..
А тези стягащи серии вкарват точно обратният ефект - опъват кожата. Според мен е редно да изчакаш след бременността.
Виж целия пост
# 3
И според мен не е добре да се ползват стягащи продукти по време на бременност, напротив, трябва да са мазни и хидратиращи, за да стане кожата максимално еластична,  и да се избегне образуването на стрии. Аз ползвам крем против стрии на Дева за бюста, корема, дупето и бедрата, но ще го сменя с нещо по-качествено, защото не ми се струва достатъчно мазен. По останалите части на тялото се мажа с лосион на Biotherm. Леко бременеене  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Мисля, че докато си бременна е по-добре да използваш лосиони и мазила против стрии, а не за стягане. После ще се стягаш колкото си искаш. Аз изполсвах на Кокона лосиона против стрии и мас. Нямам нито 1 стрия. Сега се мазах с въпросния лосион на Avon и съм много доволна.
Виж целия пост
# 5
Аз пък се мажа точно с тази серия на Avon и нямам проблеми. Само че слагам и крема за стрии на Дева на корема и гърдите. В началото имах по гърдите червени ивици , а сега ги няма.
Виж целия пост
# 6
Мисля, че докато си бременна е по-добре да използваш лосиони и мазила против стрии, а не за стягане. После ще се стягаш колкото си искаш.

 Peace
Виж целия пост
# 7
bih preporu4ala na Талодерма крема антицелулитния
не знам дали помага за целулит,но е с някакви восъци и е много мазен,подходящ за бременност
Виж целия пост
# 8
Мисля,че сама си си отговорила на този въпрос Simple Smile
В периода на бременността кожата не трябва да се стяга,а да се поддържа еластична и мека,за да не се ''нацепи'' от разтягането-няма нищо по-неприятно от ужасните стрии,а и много по-трудно после ще се отървеш от тях,отколкото от натрупалия се целулит!За това си избери хубав крем против стрии като превантивна мярка,яж си нормално и не се отпускай с успокоението ''сега ми е паднало'',за да си върнеш бързо и безпроблемно старите форми и да си доволна и щастлива.Лека бременност ти желая Peace
Виж целия пост
# 9
Аз ползвам крем против стрии на Дева за бюста, корема, дупето и бедрата, но ще го сменя с нещо по-качествено, защото не ми се струва достатъчно мазен.

Mustela ти препоръчвам - доста е мазен  Peace
Единственият недостатък поне за мен е, че идва скъпичко 200мл на мен не ми стигат за месец.. а е 34 лева някъде май .. не помня точно  newsm78
Виж целия пост
# 10
Мерси за съветите, момичета! Така си и помислих... след като вече ги бях поръчала  Laughing
А мислите ли, че олиото е удачен вариант?! Имам предвид бебешко олио на Johnson или някакво масажно масло примерно? Те са доста мазни... Може би ще редувам олио и някакъв хидратантен лосион.

И пак -  10х, на всички!   bouquet
Виж целия пост
# 11
sorry,за офф-а  ама ефикасна ли е тази серия,4е и аз в4ера си я поръ4ах и се надявам да не съм си дала парите напразно.  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия