Пълнени палачинки - дайте идеи?

  • 15 780
  • 11
Наумила съм си да направя 100-200  Joy палачинки от царевично брашно !
искам да ги напълня с некакъв спИцИален пълнеж и да ги запека с кашкавалец на фурна!
Приемам идеи всякакви и благодаря предварително Laughing
Виж целия пост
# 1
Аз ги пълня с кайма, запържена с дом. пюре и гъбки или кисели краставички.
Или с пиле със сметана и синьо сирене.
Може и с някакви зеленчуци, по твой избор, задушени и накълцани на дребно, пак със синьо сирене.
Виж целия пост
# 2
Задушен лук+ шунка+царевица+сметана+кис.краставици   chef
Задушун лук+моркови+кис.краставици+шунка+сметана   chef
Салам Камчия(смлян) задушен + сметана + чесън   chef
Смлени кренвирши задушени+сметана+чесан+чубрица   chef

Варианти всякакви!  Peace
Виж целия пост
# 3
Миналата вечер на едно гости ни черпиха с подобни.
Не бяха запечени, а напълнени със смес от настърган кашкавал, майонеза и горчица с малко чесън и черен пипер, а после завързани като вързопчета със стръкче от пресен кромид.
Вкусни бяха!
Виж целия пост
# 4
Тези стават много вкусни: спанак / замразен или бланширан / се накълцва, изсипва се в тефлонов тиган / или какъвто имаш /, прибавя се заквасена сметана, сол и малко черен пипер. Затопля се съвсем леко, колкото да се смесят съставките. Завиват се палачинките и отгоре на всяка се поставя по една тънка плочка кашкавал. Запича се до леко отпускане на кашкавала.

Добър апетит и дано ви харесат!
Виж целия пост
# 5
Пак съм аз. Забравих една от основните съставки - в сместа се слага и натрошено краве сирене.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви, момичета!Ще спретна половината със зеленчукова смес, другата - нещо шунчесто или пилешко за мъжката част от домонаселението!
Ще кажа кои са били най-вкусни за протокола.
 Hug
Виж целия пост
# 7
Сварено пилешко месо (нарязано на ситно), задушени гъби, кисели краставички, натрошено сирене, настърган кашкавал.

Задушени зеленчуци с 1 гъбен или зеленчуков бульон - гъби, царевица, грах, броколи (ситно нарязани), и варен картоф (на кубчета).

Намазваш палачинката с лютеница, сирене, кашкавал, бекон и прясна краставица  (на тънки ленти), завиваш и печеш с кашкавал.
Виж целия пост
# 8
Тези стават много вкусни: спанак / замразен или бланширан / се накълцва, изсипва се в тефлонов тиган / или какъвто имаш /, прибавя се заквасена сметана, сол и малко черен пипер. Затопля се съвсем леко, колкото да се смесят съставките. Завиват се палачинките и отгоре на всяка се поставя по една тънка плочка кашкавал. Запича се до леко отпускане на кашкавала.

Добър апетит и дано ви харесат!

Аз да потвърдя, че тези са страхотни. Много ги обичам  Simple Smile
и без краве сирене стават вкусни, тука поне така ги правят.
Виж целия пост
# 9
Аз правих пълнени палачинки вчера и станаха много вкусни.Плънката е следната-намазваш палачинката с топено сирене и поръсваш с нарязани на кубчета кашкавал и свинско филе,царевица и задушени гъбки.Завиваш и наръсваш настърган кашкавал.Пече се докато кашкавалът се зачерви
Виж целия пост
# 10
Печени червени чушки ситно нарязани и извара с подправки на вкус Simple SmileОтгоре настърган кашкавал леко запечен до златисто. Става вкуснотия Simple Smile
Виж целия пост
# 11
сваряваш пилешко филе и го нарязваш на ситно, аз лично го смилам в блендера с пасатора, прибавям половин кофичка сметана (от големите), сол и черен пипер на вкус и с тази смес пълня палачинките, и после ги запичам  chef
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия