Откриха бактерии в урината на детето. Какво да очаквам?

  • 1 154
  • 6
Та така одисеята ни започна в петък привечер, когато Светли започна да плаче, че го боли корема. Болката идваше за секунди докарваше го до плач и отминаваше както е дошла. Първоначално си мислех, че Светли симулира (има такъв навик) но в събота целия ден това продължи. Аз глупачката не реагирах по никакъв начин защото започнах да мисля, че е от Креона. Така дойде и неделя. Вечерта в неделя вече не издържах и го заведохме в бърза помощ. Веднага го прегледаха (хирург приятел на мъжа ми) и пуснаха левкоцити. Изследването излезе след 5 минути доктора каза, че всичко е в норма и няма повод за притеснение. Лекаря от бърза помощ и той погледна листа с резултата и каза, че всичко е ок. левкоцити 4.

Легнахме си вечерта но на сутринта както си спяхме Светли започна да пищи от болка. Когато се4 надигнах уплашена от писъците му го видях сгърчен по корем с вирнато дупе а ръчичките му бяха върху бъбреците. Думи нямам да опиша колко бях ужасена и уплашена. Каза ми през сълзи, че иска да пишка, сложих го на гърнето а той през цялото време крещеше, че го боли.
Облякохме се набързо и потеглихме към бърза помощ отново. За щастие попаднахме на страхотни лекари. Прегледаха го пак и му пуснаха пълни кръвни изследвания и урина. Взехме резултата от лабораторията и се върнахме в спешното тогава ми казаха, че левкоцитите му са леко завишени7 а в урината са открити бактерии. Препратиха ни към личната лекарка. Показах и изследването от предния ден (неделя) и от сутринта. Страшно се изуми, когато прочете и ми каза, че левкоцитите предния ден са били 12 а не 4 както казаха хирурга и доктора от спешното. Както и да е сега чакаме резултата от стерилната урина и антибиограма. Имаме направление и за специалист, при, който трябва да отидем като вземем резултата.

Сигурно вече се чудите защо изписах тоя ферман ами за да ви помоля да ми обясните какво да очаквам от тук нататък. Личната лекарка в направлението му писа диагноза пиело нефрит (не съм сигурна, че така се пише). Моля ви ако можете да ми дадете малко инфо ще съм много благодарна!
Виж целия пост
# 1
Калина беше на 8-9 месеца, когато направи остър пиелонефрит, причинен от бактериите Ешерихия коли.
Всичко започна със зеленикаво течение по памперса /всъщност това е утайката на урината, която помътнява/. Веднага се обадих на педиатърката и тя ми каза, че ще пуснем стерилна урина в четвъртък, а беше понеделник. Аз й се доверих, нали нямах опит с подобни заболявания. Междувременно я забелязах, че като пишка я боли. Някъде към сряда-четвъртък вдигна висока температура, започна да повръща и плачеше непрекъснато. Обадих се на педиатърката и тя ни прати веднага в болница. Оказа се остър пиелонефрит. Лекуваха я с Амикин венозно 7 дни.
Тук е мястото да се учудя, че не са ви приели в болница зе лечение.
Оправи се, но при нас се оказа по-сложен проблемът. Последваха такива бактериални инфекции. По този случай правихме микционна цистография /МЦГ/ и се оказа, че Калина е с рефлукс /връщане на урина към бъбрека/. Оперираха я февруари месец - стеноза /стеснение/ на уретрата. Това се оказа причина за рефлукса.
Естествено, не е задължително и при вас да има усложнения! Но обикновено ако рецидивират бактериите се правят още изследвания - най-често МЦГ.
Виж целия пост
# 2
Нормално е да са му завишени левкоцитите- все пак има някакво възпаление в организма. За това не се тревожи!
В болницата обикновена урина ли пускахте, че сега чакате резултатите от стерилната? Защото от обикновена урина не може да се разбере, че има бактерии, а само, че има възпаление.

Дъщеря ми имаше няколко пъти бактерии в урината. Лекувахме ги с АБ. Ходихме и на детски нефролог, заради вероятността да има рефлукс. Слава Богу, всичко беше наред.

Дано и при вас нещата се окажат не дотам сериозни  Praynig  Hug
Виж целия пост
# 3
Миналата седмица Йоан беше 5 дни с температура-40 градуса...още на втория ден му пуснахме изследвания кръв(индикира високи левкоцити) и урина-в обикновенната урина нямаше нищо, но в стерилната-бактерии-ешерихия коли.Пихме антибиотик и сега чакаме началото на другата седмица, за да дадем контролна урина, защото разбрах ,че тази бактерия е много упорита.Интересното при нас е ,че не забелязах коремни болки при детето..........симптома беше единствено много висока температура, която не можех да сваля с нищо!
Виж целия пост
# 4
За да си спокойна и ти и детето, трябва да го прегледа специалист - нефролог. Ако при вас няма, поискай направление за Педиатрията, според мен там са най-добрите детски нефролози (защото се сблъскват със стотици случай). Ако е необходимо да му направят МЦГ, което е болезнено, но все пак, ако е необходимо....
При нас одисеята беше същата, висока температура, болки и накрая бактерии в урината. След 2-месечно лечение с антибиотици ни направиха МЦГ и откриха рефлукс от 1-ва степен, за сега сме без операция.
Стискам палци, при вас всичко да е наред и да няма усложнения, но ако искаш да даваш чайчета мога да ти кажа две рецепти.
Едната е за всякакви заболявания на бъбреците - сутрин на гладно, по 1 суп. лъж. сок от прясно изцеден магданоз (листа и дръжки).
Другата беше някакъв чай, но не се сещам билката, трябва да проверя - това е за пилонефрит.
Успех и споко!
Виж целия пост
# 5
Ох , на тръни съм! Нямам нерви вече да чакам стерилната урина до утре. Колкото до каква урина са взели в болницата ами не стерилна. Не знам как прецениха , че има бактерии. От тогава обаче Светли не се е оплаквал от болки. В Монтана няма детски , гастроентереолог, психолог, пулмолог, камо ли да има нефролог...
В София в педиатрията ми е много непознато нито знам как час се запазва нито къде точно да отида тъй , че не знам ще чакаме до утре за резултата.
Виж целия пост
# 6
Ако се наложи да идвате до София, ще ти обясня къде трябва да отидете точно и как се записва час. Естествено, стискам палци да не се налага  thumbsup
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия