От касета на CD?

  • 1 534
  • 11
Знаете ли от къде мога да дръпна безплатна програма за прехвърляне на музика от касета на СД? И изобщо има ли такава програма и как се казва?
Виж целия пост
# 1
Безплатни не знам дали има. Аз лично преди време съм ползвал една програмка, с която прехвърлих плочи в цифров формат и после си ги записах на дискове. Казваше се: IPL Singulator, но не е безплатна. Търсих кракове, регистрирах си я и си я ползвах. Само, че сваленото с нея после иска доста обработка, преди да достигне някакво добро качество.
Виж целия пост
# 2
Аз нямам възможности за обработка. Исках при домашни условия да се прехвърля музиката от касетите на СД.
Виж целия пост
# 3
Какво значи "нямам възможности за обработка"? Нямаш ли компютър?
Виж целия пост
# 4
Стейси, ако ще е за музика(популярна), не си струва. Има бол музика в нета, все ще я намериш. Ако е за нещо специално, твои си записи, авторска музика, по-добре иди в специализирано студио, мисля че ще могат да ти помогнат.
Виж целия пост
# 5
Какво значи "нямам възможности за обработка"? Нямаш ли компютър?
Значи, че подозирам, че обработката не става току-така. Сигурно ще трябват допълнителни програми, допълнителна техника, допълнително изучаване на въпросните програми и свободно време. Нямам тези възможности.
С онази програма постига ли се качество като да си го слушаш у дома, но все пак да не бучи дразнещо?

Мюриел, не са мои парчета, но едва ли ще ги намеря в нета - разнообразна музика, събирана с десетилетия, някои касети са купувани и от странство.  Grinning
Виж целия пост
# 6
Сигурно ще трябват допълнителни програми, допълнително изучаване на въпросните програми и свободно време. Нямам тези възможности.

Тези неща ти трябват. Ако смяташ, че няма да се справиш, наистина е по-добре да отидеш в някое студио и да си платиш да ти ги смъкнат. Само с програмата за сваляне няма как да постигнеш задоволително качество. Поне за моите изисквания. Трябва си обработка.
Виж целия пост
# 7
А да предложите нещо за прехвърляне на видеозаписи от касетка на CD?  Не ми се ходи в студио, че ще ми смъкнат кожата  Naughty Или да взема да си купя видео  newsm78
Виж целия пост
# 8
С това не ми се е случвало да се занимавам. Има си програми за целта, но не мога да ти препоръчам нищо. А ти трябва ТВ Тунер или някакъв видео вход на видеокартата на компютъра. Т.е. видео карта висок клас. А това вече си струва пари...
Виж целия пост
# 9
svil, знаеш ли кои фирми се занимават с такава дейност и колко струва? На брой касети ли се заплаща, на мегабайтове, на време или нещо друго? как вървят цените?
Виж целия пост
# 10
Честно казано не съм се интересувал никога и не съм чувал някой конкретно да предлага услугата. Но предполагам ще има такива.
Виж целия пост
# 11
А да предложите нещо за прехвърляне на видеозаписи от касетка на CD?  Не ми се ходи в студио, че ще ми смъкнат кожата  Naughty Или да взема да си купя видео  newsm78

Чак смъкване на кожа не е, ако 10 лв. ти се вижда много, толкова струва презапис  от VHS на DVD с времетраене 1.30-2ч.
Това ще ти го направят във всяко студио занимаващи се с видео заснемане, а за CD пак става, но тогава се компресира повече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия