Парламентът гласува 315 дни отпуск за бременност и раждане

  • 2 756
  • 43
Вижте това!

http://www.zdrave.net/Portal/News/Default.aspx?evntid=sMYKTpxZMLQ%3d

Не е много прецизно написано, но се надявам да ви помогне. Като изтекат тези 315 дни от отпускът за бременност и раждане, ще се плаща по-ниското майчинство, както сега. Размерът му за догодина, обаче още не е уточнен.

Дано информацията да ви е от полза!

Виж целия пост
# 1
Аз май нещо не разбрах Embarassed 90 % от заплатата ще е майчинството 9 месеца, а после ........... Колко време ще е платеното майчинство и в какъв размер?
Виж целия пост
# 2
Аз май нещо не разбрах Embarassed 90 % от заплатата ще е майчинството 9 месеца, а после ........... Колко време ще е платеното майчинство и в какъв размер?

Не са го написали много ясно. От 2007 г. 45 дни преди раждането и още 270 след това, т.е. 9 месеца, майките ще получават 90% от заплатата. Тези общо 315 дни са периодът за отпуск за бременност и раждане, който сега е 135 дни.
Като изтекат въпросните 315 дни идва отпускът по майчинство. Тогава ще се плаща стандартното обезщетение. Тази година то е 160 лв. и по случайност съвпада с минималната работна заплата. Размерът му за догодина вероятно ще е 170 лв. Тези пари ще се плащат след 9-я месец на детето, докато то стане на 2 г. Ето това е!
Виж целия пост
# 3
Аз май нещо не разбрах Embarassed 90 % от заплатата ще е майчинството 9 месеца, а после ........... Колко време ще е платеното майчинство и в какъв размер?

Не са го написали много ясно. От 2007 г. 45 дни преди раждането и още 270 след това, т.е. 9 месеца, майките ще получават 90% от заплатата. Тези общо 315 дни са периодът за отпуск за бременност и раждане, който сега е 135 дни.
Като изтекат въпросните 315 дни идва отпускът по майчинство. Тогава ще се плаща стандартното обезщетение. Тази година то е 160 лв. и по случайност съвпада с минималната работна заплата. Размерът му за догодина вероятно ще е 170 лв. Тези пари ще се плащат след 9-я месец на детето, докато то стане на 2 г. Ето това е!


Е, че ако е така е ОК бе! Направо е супер. РАзбира се това важи за жените, които не са осигурявани на минмалната работна заплата.   Wink
Виж целия пост
# 4
Е, че ако е така е ОК бе! Направо е супер. РАзбира се това важи за жените, които не са осигурявани на минмалната работна заплата.   Wink
Които така или иначе са доста малко, така че все тая  Tired
Виж целия пост
# 5
Довечера в БиТиВи ще говори Клео-80, форумка, председател на Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" - ще коментира увеличението.  Hug
Виж целия пост
# 6
podkrepjam goresto iniziativata, sastoto otdavna se pitam kak 4ovek uspjava da svarshe dvata kraja sas 160 lv. i da gleda dete.... da ne govorim ako tosi 4ovek plasta i kvartira... #Crazy Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Е, че ако е така е ОК бе! Направо е супер. РАзбира се това важи за жените, които не са осигурявани на минмалната работна заплата.   Wink
Които така или иначе са доста малко, така че все тая  Tired

Да, а те много добре знаят този факт..Да не мислиш, че има нещо случайно в решенията на правителството....
Виж целия пост
# 8
Последният ми постинг влезе в нечий друг пост, както и моят пост е влязълв цитат от друг..Нещо объркахме нещата по-горе, съжалявам за което  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Току що ме навиха да родя второ дете по-рано от очакваното! Най-накрая нещо смислено Peace
Виж целия пост
# 10
Е това е супер, държавата ще ми дава бая значи, а за всички ли ще е в смисъл и тези, който вече са родили или само за новите??
Виж целия пост
# 11
Момичета тази новина ме зарадва, но имам един въпрос. Моя мъж ме осигурява в неговата фирма на 220 лева. Сега, след като ще плащат  90% от заплатата  се чудим дали да не ме осигурява на 500лв, за да си получавам после 400лв.Дали ще има някакв проблем?
Виж целия пост
# 12
Току що ме навиха да родя второ дете по-рано от очакваното! Най-накрая нещо смислено Peace
И аз, и аз и аззззззззззззззззззз.
 Party Party Party
Невероятно доволна съм, трябва да разцелуваме организаъторките на подписката и протесттите и всичко!!!!
Да са живи и здрави КЛЕО, МИШЛЕНЦЕ, САЛАЙ, ПИСНА МИ, ИНА и всички други...ако съм забравила някого-простете!  bouquet
А, и ЙЕДНА от Перник и....хм...КОАЛА и още знайни и незнайни.  bouquet
Виж целия пост
# 13
Момичета тази новина ме зарадва, но имам един въпрос. Моя мъж ме осигурява в неговата фирма на 220 лева. Сега, след като ще плащат  90% от заплатата  се чудим дали да не ме осигурява на 500лв, за да си получавам после 400лв.Дали ще има някакв проблем?

Едва ли, ще те повиши и готово.

Към запознатите: Остава ли опцията, че доходът се взима 6 месеца назад, а след това се изчисляват тези 90 %? Това не ми стана ясно.
Виж целия пост
# 14
Момичета, всичко това е чудесно, но ще се радвам, ако действително се получи, нека да мине второ четене в Парламента и да излезе в ДВ.
На мен все още ми се струва много не реално, съвсем не са малко бъдещите и настоящи майки с висок осигурителен доход имам предвид 1000лв. Лично аз познавам 18, така че изобщо не мога да си представя как това ще се реализира. И най-вероятно отново ще се въведат един куп ограничения. Съжалявам за песимизма си, но нещо не мога да се зарадвам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия