Киселини, какво да направя?

  • 10 304
  • 63
Здравейте, мами
От няколко дни ме измъчват страшни киселини в стомаха  ooooh!
Моля ви споделета как се отървахте от тях или по скоро как ги направихте по понусими.
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Здравейте, мами
От няколко дни ме измъчват страшни киселини в стомаха  ooooh!
Моля ви споделета как се отървахте от тях или по скоро как ги направихте по понусими.
Благодаря предварително

 На мен най-много ми помагаше кисело мляко.  Има мами, които казват газирана вода, при мен не вършеше работа.

П.С: преди да публикуваш съобщението си отдолу има нов бутон " Проверка правопис" Peace
Виж целия пост
# 2
здравей,

опитай с ТАЛЦИД . Изписа ми го гинеколога. На мен много ми помогна. Успех!!
Виж целия пост
# 3
При мен засега спасението е в солетите и локума, презапасила съм се в къщи и само да усетя , че започва да ми ври, изяждам пакетче солети
Виж целия пост
# 4
и аз имах зверски киселини и ми помогна "алмагел" и сода. ама като, че ли сода ми помогна повече.
Виж целия пост
# 5
На мен пък много ми помагаше колата, както и други газирани напитки
Виж целия пост
# 6
Аз в началото се притеснявах да пия сода, но като стана непоносимо опитах и наистина имаше добър ефект.
Виж целия пост
# 7
Една току що отворена газирана вода ме оправя както нищо друго, когато не мога да вземам лекарства. Установила съм, че дъвка също помага, малко по-бавно от газираната вода, но пак става. Доколкото знам, не е хубаво да се прекалява със содата за хляб, въпреки, че тя най-скорострелно помага в такива случаи.
Виж целия пост
# 8
Газирана вода  ooooh!
Виж целия пост
# 9
При кризисни ситуации-сода му е майката  Peace Туй киселината си е отврат  Sick
Виж целия пост
# 10
Алмагел, само той за бременни е безвреден и ефикасен, със содата минава, но ако си с по-кекав стомах ще ти навлече проблеми в бъдеще. но след прием на алмагел поне 15 минути не се яде и не се пие нищо Peace
Виж целия пост
# 11
Алмагел, само той за бременни е безвреден и ефикасен, със содата минава, но ако си с по-кекав стомах ще ти навлече проблеми в бъдеще. но след прием на алмагел поне 15 минути не се яде и не се пие нищо Peace

Това съм го преписала от листовката на Алмагел А който имам в къщи:

ПРИЛОЖЕНИЕ ПРИ БРЕМЕННИ И В ПЕРИОДА НА КЪРМЕНЕ
Алмагел не се прилага по време на бременност и в периода на кърмене поради съдържанието на бензокаин.


А това от Алмагел:

По време на бременност и кърмене да се прилага за не повече от 5-6 дни, под лекарско наблюдение.
Не се препоръчва при случаи на токсикоза на бременността.


Всеки си преценява риска. Аз лично мисля, че колкото и да са ужасни киселините има други начини за справяне с тях от лекарствата.
Виж целия пост
# 12
Газирана вода, а когато станеше нетърпимо - сода.
Виж целия пост
# 13
е да ,по добре е да се пие сода - тя не е вредна, никак даже #Crazy
в случая говорим за по-малкото зло, и може би не е правилна думата ми безвреден, защото няма безвредно лекарство за бременна жена, но е по-малкото зло от сода, Талцид или нещо друго.
най - добрия вариант е да намериш храна, която да ги успокоява, но ако си като мен - дори и от ябълки получавах киселини - само Алмагела помагаше Peace
Виж целия пост
# 14
е да ,по добре е да се пие сода - тя не е вредна, никак даже #Crazy
в случая говорим за по-малкото зло, и може би не е правилна думата ми безвреден, защото няма безвредно лекарство за бременна жена, но е по-малкото зло от сода, Талцид или нещо друго.
най - добрия вариант е да намериш храна, която да ги успокоява, но ако си като мен - дори и от ябълки получавах киселини - само Алмагела помагаше Peace

Аз никъде не съм казала, че содата е безвредна. Абсолютно си права, че е пъти по-вредна от Алмагела, просто написах какво пише на листовките, защото си писала, че е безвредно. Хубаво преди човек да се хвърля на лекарства( особено ако не са му изписани от лекар, а много мами вместо да се консултират с такъв си самоизписват лекарства от форума) е добре първо да се опита да установи кои храни му причиняват киселини, да ги изолира, след това да търси други храни, които да облекчават. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия