Мамо искам да съм момче

  • 2 921
  • 13
Откакто е започнала да става съзнателна личност моята дъщеря непрекъснато повтаря, че иска да е момче.
Иска да ходи само с панталони. Иска да и купуваме само коли и пистолети. Иска да стане истинско момче като Пинокио.
Казва вие сте сбъркали аз е трябвало да бъда момче, а Ивчо момиче.
Не знам как да се справям с това.  Период ли е или е нещо по-сериозно. Все се надявах, че с помощта на обяснения и примери ще и хареса да е момиче, но не става. Започвам сериозно да се притеснявам.
Дайте съвет.
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай!!!  Аз като бях малка бях на същия акъл. Това не е никакъв проблем.( Поне при мен де). Аз също имах брат и първите ми приятелчета бяха момчета, така че беше логично да искам да съм като тях. Това определено не ми е попречило в развитието.
Виж целия пост
# 2
Аз също бях пуснала такава тема преди около месец.Това което си писала за твоята дъщеря едно към едно е и за моята Естел. Тя даже казва ,че е батко на по-малките.Въобще не ще нищо момичешко да има около нея и по себе си.Подражава в игрите си на Питър Пан,Спайдър мен и разни други типично момчешки герои. И аз съм се видяла в чудо и непрекъснато и повтарям колко е красива и как момиченцата са даже по-силни от момчетата но за сега няма резултат. ooooh! Розово,лилаво като цветове са табу и само иска момчешки дрехи да носи /но не я огрява/ Mr. Green

С интерес ще следа темата  bouquet
Виж целия пост
# 3
И аз като малка исках да бъда момче / може би защото имам по-голям брат /.По ми бяха интересни момчешките игри и играчки. Правех някакви опити да си играя с кукли, обаче много бързо ми доскучаваше. Но постепенно това се промени. Сега съм си съвсем нормално момиче / жена /  Wink Така, че споко.
Виж целия пост
# 4
Как се отнася към действените героини в приказките?
Аз съм склонна да се съглася с нея, че повечето принцеси си прекарват доста тъпо, киснейки омагьосани в някой замък.
Пипи обаче се забавлява като за световно... а и други героини също. Пробвай с "Приказките на Осмиянко", ако имаш останала от детството си, там има голямо разнообразие от принцеси (включително една спортна, дето откраднала три змея).
Пусни й "Мулан", да речем... разкажи й за амазонките, за Бодичея, за кралица Елизабет, за първата жена-пилот, да речем, или за нещо много интересно и забавно, което е направила собствената й баба.
Защо не й кажеш просто, че може да си е момиче и пак да си играе на каквото си иска, да е силна, смела, да играе с коли и пистолети, щом й се иска... няма нужда да е момче, за да прави това.
Ей това е част от неприятния ефект на полово сегрегираните игри - децата остават с впечатлението, че за да поиграеш с другия тип играчки, трябва да си смениш пола.

Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите момичета. Аз все се надявам да се промени, но засега няма резултат.
Нави, какво ще ги правим тези нашите амазонки.
Как се отнася към действените героини в приказките?
Аз съм склонна да се съглася с нея, че повечето принцеси си прекарват доста тъпо, киснейки омагьосани в някой замък.
Пипи обаче се забавлява като за световно... а и други героини също. Пробвай с "Приказките на Осмиянко", ако имаш останала от детството си, там има голямо разнообразие от принцеси (включително една спортна, дето откраднала три змея).
Пусни й "Мулан", да речем... разкажи й за амазонките, за Бодичея, за кралица Елизабет, за първата жена-пилот, да речем, или за нещо много интересно и забавно, което е направила собствената й баба.
Защо не й кажеш просто, че може да си е момиче и пак да си играе на каквото си иска, да е силна, смела, да играе с коли и пистолети, щом й се иска... няма нужда да е момче, за да прави това.
Ей това е част от неприятния ефект на полово сегрегираните игри - децата остават с впечатлението, че за да поиграеш с другия тип играчки, трябва да си смениш пола. `
Анда, благодаря ти за съветите.
За приказките предпочита да четем за такива в които се разказва за момчета. Даже като правим опити да играем на черен петър си обира картите момчета и казва, че иска да играе само с тях.
Тази книжка имам смътен спомен, че съм я чела, но съм сигурна че я нямам в къщи.
За играчките, може би тук аз греша, защото не съм съгласна да играе с играчки за момчета и затова не купувам пистолети, мечове и коли. Струва ми се, че ако го правя още повече ще засиля желанието и да бъде момче.
За сега успявам да се наложа по отношение на дрехите и ходи с вързана коса и с рокли, но само след агитация от моя страна.
Виж целия пост
# 6
Не виждам смисъл да я вкарваш насила в класическите представи за момичешки стил. Това им е хубавото на момиченцата, могат да са с панталонки и да играят с коли и пак ще са си момиченца.
Теб защо толкова те притеснява? Няма лошо да маа гащи и да командори момчетата, да си играе с тях и т.н.
Може би пък се прави на интересна пред теб, тоест хванала е, че ти се впечатляваш и връзваш и те дразни на макс. Освен това има малко братче - може би ревнува и смята, че вниманието към него се дължи на пола му... знам ли.
Пробвай да я оставиш да се облича и играе както си ще, без да се впечатляваш. Шоуто свършва, когато публиката си отиде.
А ако пуснеш една анкета във форума колко майки са били така като малки, ще имаш солиден резултат.
Моя снимка на десет години - коса два сантиметра, къси гащи, покатерена на дърво. Нулев интерес към кукли. И какво от това?
Виж целия пост
# 7
Може би аз наистина се впрягам повече.
Май се опитвам да я вкарам в собствената си представа за момиченце. Embarassed
И все пак такова силно отстоявано желание да бъде от другия пол за мен поне е малко плашещо.
Виж целия пост
# 8
Остави го детето. Много е малко. За мен са много чаровни "бойните" момиченца (английската дума е "tomboy". Представи си героинята от "Да убиеш присмехулник", дето толкова мразеше да е с колосана рокличка и да трябва да се държи като дама...
Очевидно се е запънало като магаре на мост. Знаеш ли колко ще я изненадаш, ако я подстрижеш и й купиш пет чифта панталони и голяма червена кола? Първо ще се накефи максимално, после ще се изненада защо майка й не й противостои вече, после "момчешката" й самоличност няма да бъде въпрос на чест.
Вероятно ще отшуми с пубертета. Ако не отшуми, може би просто ще имаш едно силно момиче с нетипични интереси (механика? математика? автомобилизъм? не се знае, много е рано), които могат да му бъдат много полезни.
Виж целия пост
# 9
И аз бях така като малка. Исках да играя само с камиончета, за кукли и дума не можеше да става. Играех мач с момчетата. Имах и приятелка със същия акъл - само момчешки игри и забавления. Сега и двете сме семейни с деца.Не се притеснявай, просто гледаме по-мъжки на света. А за роклите и досега трудно се навивам да сложа, макар че съм с хубаво телце и като ме видят познати ми се чудят защо не слагам. Ами просто ми е по-удобно с панталон. Даже преди да се роди Стефчо се чудех, ако е момиченце как ще си играем с кукли. Акълът ми не го побираше. С момчешките игри обаче нямам никакви проблеми. По-добре и от тати се справям.  Hug
Виж целия пост
# 10
Може би е заради братчето? 
Виж целия пост
# 11
   Боооожке, че аз само мъжките роли играех.Това Ейвън, Люк Скайуокър и др. там известни герои.Исках да съм момче, момче и пак момче и все се сърдех на майка ми , че ме е родила момиче.Пък сега съм си нормална.Но...все пак, в пуберитета имах от кого да се уча да бъда момиче. Много е важно всяко дете да има такъв пример, защото малките деца нямат много ясна ориентация за пола си сами по себе си.Това не е мое мнение, чела съм го в дебелите книги, а дали е вярно...
Виж целия пост
# 12
Аз винаги съм си била типичната малка глезла, тъй като съм малкото дете с голяма разлика от първото. Разбирайте рокли с воалчета, големи панделки,кукли, бебета, сервизчета, но още си спомням с какъв трепет и ревност си играех с едно гадно момченце на приятелско семейство, защото бях пленена от огромната му колекция от лъскави колички. Просто можех с часове да играя с тях и за мен всичко друго беше без значение. Бяха ми подарили за един празник една готина ретро кола и си спомням как като хипнотизирана и гледах колелата, докато се въртят. Спомням си и един страхотен пистолет от една семейна почивка - бял с червена дръжка с инкрустиран елен...все нетипични момичешки играчки, но и аз се учудвам сега че си ги спомням с такава подробност. Явно са ми липсвали този тип играчки.
Аз понеже знам, че нагласата на повечето ми приятелки е като твоята, нарочно за Рождените дни купувам колички за девойките.
Виж целия пост
# 13
Аз също от примерите за девойки, искащи да бъдат момчета....сега също бих искала да съм мъж...ееех, колко по-лесен е техния живот Wink Wink Wink Wink Wink
Като малка куклите ги "аутопсирах" на ръце, крака, глава и тяло за нула време! Имах желание да играя с разни животинки - мечета, котета и такива. Момчешките строители и колички също водеха в класацията. После фучах с колелото наравно с момчетата, прескачах огради и носех рани като трофеи по себе си! При мен си беше жив бунт срещу майка ми и нейния напудрен стил на обличане, който ми налагаше - рокли, волани, розово...пфуууу и досега го мразя това! Аз дори страдах дълго, че имам момиче - повдигаше ми се от идеята за панделки, розови къдри и кукли Барби...и още ми се повдига де, ама за сега мога да контролирам донякъде розовото...Скоро няма да мога - както тя реши, така ще я обличам и такива играчки ще й купувам!
Така че недей да насилваш детето да ходи с рокли и опашки по косата - създаваш предпоставка за още по-як и дългогодишен бунт! (аз заради такъв бунт не обличам поли и рокли и до сега!!!! А съм чувала потрисащата история на жена, която не се е ресала и стригала косата си 7!!!! години понеже майка й навремета я стрижела по момчешки късо!)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия