Трябва да избера лекар, наблюдаващ бременността ми

  • 2 018
  • 13
Здравейте,
Някой може ли да сподели впечатления за лекарите в 20 или 2 поликлиника ( едната в близо до дома ми, а другата до работата). Трябва да избера лекар, наблюдаващ бременността ми, който работи със здравната каса.
Разбира се, препоръки за лекари извън горните поликлиники също са добре дошли.

Благодаря Ви предварително,
 
Виж целия пост
# 1
Избери си направо лекар, който да те изражда и той ще ти наблюдава бременноста.
Ако имаш възможност разбира се Rolling Eyes
  bouquet
Виж целия пост
# 2
Marmara, и аз имам същия въпрос за решаване в момента. Мисля че трябва да се избере или гинеколог, когото познаваш и знаеш, че е добър, тогава може и в поликлиника...или да се довериш н арепутацията на лечебното заведение....
Моят личен лекар каза че е по-добре в някое от АГ-тата. Проблемът е че там имат един "абонамент" за женска консултация, който е някъде към 300 лева или нещо такова...а всъщност в този абонамент не влиза почти нито едно изследване, т.е. плащаш си допълнително...И аз за това се колебая. Някой знае ли дали в Шейново женската консултация е само платена?
Виж целия пост
# 3
Здравейте момичета!Цялата ми бременност я следят в Женска консултация в Майчин дом.Доволна съм като цяло,единствено много е чакането.Понякога е пълно.Там за цялата бременност съм заплатила само един преглед на видеозон от 15лв,имате право на два прегледа безплатно и за всяко изследване съм давала по 2лв,това е ако сте здравно осигурени.Иначе отделно ходя и на частно,нямам я финансовата възможност ако това ще си помислите.Това ходене на частно до сега ми е струвало около 200лв,като лекарят ми работи в МД и е поел ангажимент за израждането.Мен това ме устройва като вариант.Имам преиятелки,които ходят в Тина Киркова.Там цялата консултация струва кум 250лв,като отделно за избор на лекар преди раждането се заплащат още 500лв.Това е,което аз мога да ви предложа.Желая успех и лека бременност.
Виж целия пост
# 4
Бих ти препоръчала една лекарка, която е близо до Руски паметник. Всеки път когато отидеш на консултация те гледа на видеозон, въобще не се соъбразява със дадените 3 пъти от касата и е добър лекар.
Виж целия пост
# 5
Аз ходя при д-р Миткова, която е на Хубча съвсем близо до ХХ поликлиника и тя ми пуска всички изследвания по здравна каса. Полагат ти се два ехографа за цялата бременност. Вчера ми даде документите за болницата. Отделно си ходя на ехограф във "Фемина" за по-подробни и приятни срещи с бебето си, но те не се покриват от касата.
Виж целия пост
# 6
Milenita blue, Вчера звънях на ЖК в Шейново. Трябва да се платят 20лв. за установяване + 280 за абонамент.
Иначе аз имам гинеколог, при който ходя, но тя не разботи с касата и ми се щеше поне изследванията да минават оттам -все пак не малко пари ми удържат от заплатата.
Виж целия пост
# 7
Ави,
Моля те да споделиш впечатленията си от тази лекарка. Би ли пуснала нейни координата, защото поне мястото ми изглежда удобно.
Виж целия пост
# 8
Аз ходя при д-р Илиева в Болница Вита и ще раждам при нея. Спрях се на нея, защото я познавам от няколко години и е много внимателна. За съжаление тя не работи със Здравната каса. Иначе във Вита има и лекари, които работят със Здравната каса.
В 20-та поликлиника съм ходила при д-р Русева (мисля се казваше). Меко казано не съм очарована.
Най-добре е да ходиш при лекар с когото си свикнала и му имаш доверие. Или пък този, при когото мислиш да раждаш.
Много добри отзиви съм чувала за д-р Богословова от Шейново.
Виж целия пост
# 9
Избери си направо лекар, който да те изражда и той ще ти наблюдава бременноста.
Ако имаш възможност разбира се Rolling Eyes
  bouquet
Peace
Виж целия пост
# 10
Избери си направо лекар, който да те изражда и той ще ти наблюдава бременноста.
Ако имаш възможност разбира се Rolling Eyes
  bouquet
Peace



Да, това е най-добрият вариант!
Виж целия пост
# 11
Milenita blue, Вчера звънях на ЖК в Шейново. Трябва да се платят 20лв. за установяване + 280 за абонамент.
Иначе аз имам гинеколог, при който ходя, но тя не разботи с касата и ми се щеше поне изследванията да минават оттам -все пак не малко пари ми удържат от заплатата.
Маrmara, мерси за споделената информация. Ми ще трябва да мислим още малко и да решаваме...питам се защо ли си плащам всеки месец здравните осигуровки, когато за да получа качествени медицински услуги трябва да си плащам пак!!!
Виж целия пост
# 12
Оххх,  и аз съм новоизлюпила се мама и се чудя още при кого да се запиша.Една моя позната ми каза за някакъв добър лекар от ІІ градска....ще го проуча и ще кажа за наученото. Иначе за мен май /за сега така си мисля/ няма значение толкова къде ще раждам, а дали мога да имам доверие на лекаря- все пак от него зависи животът на бебчето ми и не е важно дали ще съм в стая с телевизор например  Laughing . За съжаляние тези лекари при който съм ходила досега /преди да забременея/ не са ми вдъхвали кой знае каква надежда, затова искам да си избера някой друг. Една приятелка ражда в Окръжна при проф. Манев мисля че така се казваше - много е доволна - каза, че той й е спасил бебчето /тя имаше тежко раждане/. Но той пък бил много скъп - 600 лева и отделно си плащаш за частния кабинет по 30 кинта. Някой ще каже че живота на бебо е безценен и тези 600 лева нищо не са, но според мен спасяването на Живота /ако е истински лекар/  ще го направи и без 600 лева. Аз няма да съм при него.  Laughing Като си избера ще пиша да кажа  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Вижте в библиотеката- има списъци на лекари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия