Как може цял ден да не спи ...

  • 477
  • 9
Моят Марти е побеснял от известно време насам  Confused просто е някаква лудница ...
Да не говорим , че не се спира и за една минута някъде , не стои в кошарата , в столчето за хранене , ами не иска и да спи ... ( не говоря само за днес , често се случва да не спи въобще )
Ето днес е станал в 8.30 ч. и оттогава не се е спрял - тича из къщи  отваря всички шкафове ( които не са заключени ) , вика , крещи , беснее ...
Просто съм и физически и емоционално изтощена . Отделно , че и на работа ходя ( за по няколко часа ) , а днес се надявах , като съм си в къщи да си свърша някоя - друга домакинска работа , примерно да изгладя . Да , ама не ! 
Баща му снощи изказа съмнение , че си имаме тазманийски дявол , а не дете  #Crazy
Не знам , ако оттук нататък е все така , какво ще правим , вече съм ей така -  smile3511
Има ли и други такива калпазани , че да се успокоя малко ...
Виж целия пост
# 1
  Детето ти е просто енергично,да ти е здраво,но пък няма ли кой да ти помага от време на време,баби разни???
Виж целия пост
# 2
Калин на възрастта на Марти беше точно така  Laughing Да не те успокоявам, ама преди 2 годинки мира нямаше, само затишие  Sunglasses.
Ключовия момент е, че всичко му е интересно, любознателен е, но и на него му доскучава като "няма конкретна работа".  Така че ако мога да дам съвет- заключи вратите ( има всякакви затварялки за бебета, е ние вече на 3 знаем и тях да отваряме  Mr. Green, ама на вашата възраст вършеха работа) на шкафовете и му намери работа. Нещо " да ти помага"  ( това при нас имаше особено голям ефект) и винаги когато можеш го извеждай на разходки навън. Една разходка навън върши работа за изморяването и съня много бързо Simple Smile.
Моя поне стоеше в кошарата от време на време, но му бях намерила занимателни играчки, питай ме сега обаче какви бяха newsm78. Калин много обичаше  да " мие чинии", намери му и ти нещо дето да му е интересно да ти помага- например да събирате прането( къде събира, къде пръска), да простирате( Калин обичаше да ми подава щипки), да мием заедно теракота, като беше по-малък само не съм готвила заедно с него и той си знаеше, че като дойде време за готвене трябва да се занимава с друго( за да не се удари или попари нещо).
Сега обаче като е на 3  и е " голям батко" помага и за яденето- реже ми зеленчуци, мие зеленчуци, бели картофи Simple Smile такива работи. Естествено не му давам истински ножове и белачката ни е обезопасена, но много се радва да помага.
Успех!  bouquet

Забравих да кажа, че на мен нямаше кой да ми помага, тати беше в чужбина и бях самичка с малкия и където и да отидех малкия все с мен. Въпрос на организация е а и при вас сега е започнал този период, ще свикнеш Peace
Виж целия пост
# 3
Баби нямаме , т.е имаме ама нещо не им се помага ...
Извеждам го много навън и доста се занимаваме с него ... днес не излязохме заради дъжда  Sad
А да ми "помага" той, няма как ... още е малък за такива дейности ...
Виж целия пост
# 4
Все едно,че описваш моето дете!И ние сме така-и разходките не помагат особено.Сутрин става също към 8 и нещо,следобяд не му се спи,вечер най-рано заспива в 10 ч.Вече подминахме 2-те годинки,но не забелязвам някакво затишие....Направо е като навита пружинка-като хукне из парка-няма спиране CrazyТрудно е да се каже,че се разхождаме-по-скоро тичаме за здраве GrinningА и положението с бабите при нас също не е розово...Да са живи и здрави децата,пък все ще се справим някак  bouquet
Виж целия пост
# 5
И моя щурчо е подивял, слава богу , че още не ходи, ама само на ръце иска и да обикаляме стаите #CrazyДремва 1-2 пъти за по 20 мин. и пак #CrazyНезнам какво ме чака smile3538
Все си виках ,че е от жегите ама днес не е топло Thinking
Виж целия пост
# 6
Баби нямаме , т.е имаме ама нещо не им се помага ...
Извеждам го много навън и доста се занимаваме с него ... днес не излязохме заради дъжда  Sad
А да ми "помага" той, няма как ... още е малък за такива дейности ...

Точно защото сте в такава ситуация, че няма кой да ви помага е добре да му дадеш повече самостоятелност. Той ходи вече нали? Е, тогава защо да не може да ти помага? Малкия от момента, в който проходи съм го включвала във всякакви дейности, които аз правя. Ясно, че той нито ще изпере, нито ще изчисти, нито ще сгъне добре дрехите, но можеш да го включиш на игра, да му дадеш нещо, което може да падне, да се изцапа и той да имитира твоите действия. Никак не е малък даже.
Не е хубаво само " да му организираш" забавления и да го занимаваш, затова ти се качва на главата, защото очаква " да бъде занимаван". Трябва да може и сам да се забавлява. Понякога като му дадеш примерно да прибере нещо може да видиш как ще почне сам да се заиграва и няма все на теб да чака. Все пак и ти имаш нужда от малко въздух.   bouquet
Виж целия пост
# 7
Питаш ли ме как ми е на мен, вчера цял ден играх футбол на вън #Cussing outЕдвам мърдам днес Crossing ArmsИмат такива моменти и ни правят точно като изцедени лимони.
Виж целия пост
# 8
И София е вече от неспящите, но то е защото става късно, чак на обяд.
Обезопасили сме всичко и пакостите се изчерпват с изваждане на дрехите от един скрин, кълчене на щорите и включване на микровълновата  Mr. Green
2 пъти на ден  за по 15 мин. учим нещо- думички, пишем по едни вълшебни дъски, слагаме памперс на куклите, после ги храним и приспиваме, танцуваме, такива работи. И на гърне я учих 3 дни, но нещо се отказах, много пране, много чудо, не е за мен тая работа, рано й е още  Whistling
Но не ме тормози много, основно се затваря в стаята си и не ме пуска да вляза  Stop но от време на време напъвам вратата, за да видя какви ги е свършила  ooooh!

А днес цял ден не спря да вали  Tired
Виж целия пост
# 9
За момента май имаме само единични дни без да мигне цял ден  Praynig Но иначе тазманиецът е унас  #Crazy Вади дрехи, книги, тенджери, по цял ден дрънчи с нещо, убивам се да стъпвам по играчки, щипки за пране, фибички и прочее дребосъци  Party
Успокой се, не си сама. Много сме, силни сме! hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия