Вкусните питки на Карина

  • 56 073
  • 227
Днес направих най-вкусните питки на света Mr. Green



Ето и рецептата.

За тестото.
250 мл топла вода
2 с.л. мед(захар)
20 г свежа(7 г суха)мая
500 г брашно
3 с.л. олио или мас
2 ч.л.сол
Ароматно олио.
100 мл олио,подправки по желание-чубрица,накълцан магданоз,червен пипер или чили.Въпрос на вкус.

Топлата вода,меда и маята се смесват,оставят се за 10 мин да починат.Добавят се останалите продукти и се замесва еластично тесто.Втасва в намаслен съд за около 30 мин.
Тестото се разделя на 16 топки(при мен бяха 20).Всяка топка се разтегля като "фитил" и се завързва на възел.Поставят се в намаслена тава и се оставят да втасат,докато удвоят обема си.
Пекат се в предварителна загрята на 220 градуса фурна.Още горещи се намазват с ароматното олио с помощта на четка.
Приятен апетит.
Източник-kuking.net и Гответе с мен.


Виж целия пост
# 1
Ванче, питките ти изглеждат страхотно - ето какво ще им направя на децата утре за закуска. Само дето в рецептата липсва брашното, но аз ще гледам да го добавя де  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Ванче, питките ти изглеждат страхотно - ето какво ще им направя на децата утре за закуска. Само дето в рецептата липсва брашното, но аз ще гледам да го добавя де  Mr. Green
Упс.Ей сега ще се поправя.
Виж целия пост
# 3
Прекалено бързо свършват  Wink

а тук
Стъпка по стъпка
Виж целия пост
# 4
Ммм изглеждат мнооого вкусно.
При пъра възможност ще ги направя Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Днес направих най-вкусните питки на света Mr. Green

...и най-привлекателните!   chef bowuu  bouquet
Виж целия пост
# 6
Страааашни бяха /свършиха много бързо!/. Ето снимка от снощи:
Виж целия пост
# 7
Страааашни бяха /свършиха много бързо!/. Ето снимка от снощи...
Ох,колко апетитно!Браво Klemy!Страхотно изглеждат,за вкуса няма какво да добавя!
Виж целия пост
# 8
Наистина са страхотни, направих ги за закуска. Моите се получиха тъмни на цвят, защото използвах брашно "грахам", но на вкус са си супер. Апаратът е в мъжа ми и жалко, че не мога да ги снимам, но следващия път  Peace
Виж целия пост
# 9
Мммммммммм,как само ме изкушавате с тези вкусотии.Ще си копирам рецептата веднага. Hug
Виж целия пост
# 10
Страхотни са  ppp
Виж целия пост
# 11
Наистина са супер. Тази рецепта вече е една от любимите у дома.  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Ванче, ти нямаш сърце!
Сто кила ще стана с твоите крокозили, питки и т.н.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 13
Ванче, ти нямаш сърце!
Сто кила ще стана с твоите крокозили, питки и т.н.  Crossing Arms
Eх,Тюленита!Тооооолкова съжалявам! Embarassed
Ама с тез мойте капризи,ей на ,днес пак ги направих.Утре вече няма да меся нищо,обещавам! Tired
Виж целия пост
# 14
Може ли да попитам какъв е вкуса им? ThinkingПри наличието на мед и червен пипер ми е любопитно дали се водят като сладки, или като солени?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия