ДайТЕ ми маЛКо наДЕжДА и вЯРа за жиВОТа вЪв БълГАРия

  • 5 822
  • 104
....сезонът на отпуските и най-вече на ваканциите в нашата Родина  Hug

Не знам как да започна, а и от колко време мисля дали въобще да пусна таква темичка  newsm78 а и къде но се реших - решили сме да се връщаме във Бг, ако не ЗАВИНАГИ, то поне за повече, за да получа и аз малко помощ от родителското тяло...
Да видим там как е положението и се надавам(Х) да не се връщаме тук  изглежда има някои хора като мен, които не са подходящи за имигранския живот ooooh!

Та, то което ме вълнува и най-вече притеснява е, че всеки отпускар, бил той в Бг говори "Абе много е хубаво там, ама пари няма", "Не можете се оправи с две деца и пак ще се върнете тук" и т.н. Надявам се схванахте мисълта ми...
Много хора тук ме укоряват, за това, което мислим да направим  тази крачка към корените ни, за това, че не съм мислила за децата си  Sad...и бля, бля....общо взето МирОто ми казва, че май завиждат  newsm78 защото има доста, които не са доволни от живота си тук, но не си го признават.
Е, има и доста, които се приспособяват и заживяват нормален живот, на които има харесва....то и аз не мога да си изкривя душата и да не кажа, че тук всичко е устроено добре и никога няма да те оставят да умреш от глаД  Naughty За всеки има място под СЛънцето

Напоследък много хора идват, но и се връщат - такава е тенденцията... Peace

Пуснах тази темичка да ме успокоите, че не Греша или че все пак има хубави неща и човек може да намери това, което тЪрси Peace

Поздрави
Виж целия пост
# 1
...става ми тЪжно Sad като видя колко са ми прочели темичката, а никой не ми е писал Tired
Виж целия пост
# 2
Всичко зависи какво точно очакваш. В България нещата май са- ние тук ядем и пием, а хората на вън живот си живеят. Аз не се оплаквам и се боря да живея тук. Пари няма много, ама поне приятелите и роднините са близо.
Дано вземете най-правилното за вас решение. Peace
Виж целия пост
# 3
Давам ти! Hug
Около нас хората се справят все по-добре и живеят нормално, аз също не се оплаквам, не се къпем в пари, но живеем нормално, трябва труд и упоритост (както навсякъде Laughing)
Пък и погледни как се увеличават бременните, това е показател  Peace
Виж целия пост
# 4
...става ми тЪжно Sad като видя колко са ми прочели темичката, а никой не ми е писал Tired
Дидка,аз прочетох написаното от теб,но не посмях да ти отговоря.Как да посъветваш непознат човек дали да си дойде или да остане там,където е?Много е отговорно.Аз никога не съм живяла в чужбина,била съм само на екскурзии и почивки,но мисля,че хората,които се справят навън без проблем ще се справят и на родна земя.Само неудачниците не могат да си намерят място ни тук,ни там,ни нийде.
Послушай майчиното си сърце-то ще ти каже къде е по-добре за синовете ти.
Виж целия пост
# 5
Не смея да ти дам съвет.Ние самите сме пред дилемата дали да напуснем България или да си останем тук. Sad
Виж целия пост
# 6
Миличка, не знам какво да ти кажа, освен да те питам дали няма някакъв начин да си направите равносметка какво губите и какво печелите и при двете положения?

Ще ти кажа и за какво те питам..защото във всеки град в България е различно. Различен е и самият начин на живот на хората..мисля, че и ти самата го знаеш това Wink

Ще имате ли какво да работите тук...ще имате ли възможност къде да отседнете, колко ще получавате ако работите някъде или ако си е ваша фирма..има ли смисъл от този бизнес....

Това са все въпросите, на които само ти можеш да си отговориш..да си прецениш ситуациите.

Пожелавам ти успех каквото и да решиш!!!  bouquet
Виж целия пост
# 7
                    Съвет трудно се дава,всеки сам взима решение.Но тук в БГ това ,което не е проблем зад граница тук е проблем - сметки,цени,бюрокрация и т.н.
                    Аз лично стократно съжалявам,че не си взехме шапките и не напуснахме БГ още в началото.Не исках децата ми да са далеч от тук,но сега като ги гледам как се борят с живота си мисля,че доста по-лесно щяха да са на друго място.
                   Сега да напускаш страната ни,когато ще влезем в ЕС ми се струва глупаво.Не ,че тук не се справяме,но постоянно попадаш на простотии ,които дразнят.
                   За надеждата и вярата - отговора е лесен- ако ги нямахме тази скапана държава отдавна нямаше да има граждани. Mr. Green
                  Ела,виж и сама прецени,кое е по-добро.  bouquet
Виж целия пост
# 8
Дидката  Hug,

има надежда, поне за мен, но е много, много трудно. Това, което в определени моменти направо ме убива е липсата на всякаква сигурност в утрешния ден - днес си добре, утре не знаеш какво ще бъде и дали дори къртовски труд с добро заплащане ще успее да ти компенсира загубеното Confused.
И аз съм от тези, които са преценили, че емиграцията няма да им понесе, въпреки, че имах възможности да замина. Но ми се наложи точно на два пъти да почвам живота си почти отначало и, да кажем, че все едно е същото - но пък не е съвсем така. За мен лично означаваше много работа, упоритост, отлагане раждането на дете за неопределено бъдеще... и пак не съм точно там, където бих искала да бъда, но може би духът ми е такъв - търсещ непрекъснато нови предизвикателства.
Ще дойдете и ще прецените на място - от разстояние каквото и да напишем винаги ще изглежда различно.
Другото, което исках да ти напиша вече го е казала Вини.
И аз ви желая успех и много щастие  bouquet
Виж целия пост
# 9
Така отстрани не се дава лесно съвет, вие си знаете най-добре къде ще бъдете по добре. Сядаш и притегляш всички за и против, каквото и да решиш ще е правилното решение за вас.
Успех ти желая и много  Hug от България.
Виж целия пост
# 10
Диди, надежда винаги има, едва ли за някого  е безнадежно връщането в България.
То е ясно, че животът не е лесен никъде, но поне в България ще си бъдете сред близките.
Е сега, ако в Сливен/или където ще се настаните/ ще живеете бедно и едвам ще свързвате двата края ...тогава не мисля, че ще се чувствате уютно.

Всичко зависи от това как, какво и къде ще работите.А това може да се разбере само като си отидете в България.

Желая ти късмет и щастие

 baby_neutral baby_neutral
Виж целия пост
# 11
Диди, давам ти надежда и вяра. Ти знаеш, сигурно, че тук не всичко цъфти. И аз съм с две бебета, на квартира, на една заплата Rolling Eyes, не сме богати, но и нищо не ни липсва. Е, нищо е силно казано, но..... може би ми липсва детегледачка понякога, за да мога да разтоваря...., липсва ми кола, за да закарам децата на плаж или лекар...За ме това са дребни неща, на които не отдавам значение.
Както са писали другите момичета, прецени сама : не е супер, но си си у дома. Успех bg.
Виж целия пост
# 12
ами, просто опитайте! а3 не бих се навила пове4е да живея в Бьлгария, но това си е мое решение.... а ина4е ми е доста мь4но 3а родителите ми (но май и постоянно с тях сьщо не бих могла да живея...). а тук се мь4а да си гледам детето сама, да работя (напр. миналата седмица имам 86 работни 4аса) и 3а всяка минута пре3 коиато някои др. го гледа, си плащам.
но някак си е сьвсем ра3ли4ен на4ин на живот в Бг и в 4ужбина. всяка страна си има плусове и минуси, преценете си кое ви е по важно...
просто пробвайте, но гледаите да си оставите няколко отворени врати4ки, ако евентуално решите да се вьрнете.
Виж целия пост
# 13
Малко хора смятат, че България ще се оправи скоро.
За мен изборът е между бяла държава с ред и държавност, и интересна и родна страна с баби дядовци.
Има много неща, които в чужбина не можеш да имаш - все хубави и различни от патриотизъм имам предвид. Но и риска е по-различен от този, в страна дето от глад не се умира. Заплатаите се качват, но забатачените неща са си доста.
Пробвай и решете тогава. Може да предчувстваш нещо непредвидимо в момента. И много хубаво!
Виж целия пост
# 14
Май повечето са те окуражили....аз обаче няма да го направя.

Аз лично също искам да емигрирам. Била съм в Америка и се върнах заради мъжа си, тогава нямахме дете. Ако обаче можем да заминем семейно, няма да се върнем. И ще го направим именно заради детето си  Peace

Да, навън не е лесно да се живее, но в БГ е още по-трудно според мен. Поне там, където сте, с парите, които изкарвате не мислите дали ще ви стигнат за храна и за разходите-ток, вода, телефони, интернет и прочие. В БГ може да ви се наложи да мислите за тези неща, повярвай ми....

Сега обладани от носталгия по родината, мислите ви са само в розови краски, знам, от опит го казвам, но като се върнете и много скоро ще слезете на земята, и най-вероятно пак ще заминете, защото там е зле, но тук е още по-зле.

Надявам се да греша все пак, не казваш какво работиш ти и какво мъжът ти. Това все пак е определящо за живота, който ви очаква тук  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия