Рентген и забременяване - ВЪПРОСИ

  • 1 564
  • 6
Преди четири години пострадах от катастрофа и имах счупен лумбален прешлен и ми правиха доста снимки на лумбални прешлени и на таза с рентген и скенер. Миналата година паднах и си ударих кръста и се наложи да ми направят  рентгенова снимка там. Преди няколко дни паднах в банята и пак се наложи снимка. Слава богу и в двата случая всичко се оказа наред.  Но сега много се притеснявам дали тази радиация която съм събрала би навредила ако в скоро време забременея.  Cry Cry Cry
 Благодаря предварително за мненията. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Абе, момиче, внимавай бе!
По принцип рентгена може да увреди някоя яйцеклетка, но не се знае тя точно при кой цикъл ще излезе. Ако се оплоди увредена яйцеклетка, тя вероятно няма да доведе до бременност. Обсъди го с твоя лекар, но мисля, че няма място за тревога.
Виж целия пост
# 2
Доколкото знам натрупаната радиация се разсейва с времето.

Аз забременях седмица след цветна снимка.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за мненията  ви.  Исках да попитам и дали знаете вазможно ли е тази радияция  да навреди на бъдещия плод и детето да се роди с аномалии.
Виж целия пост
# 4
Аз забременях седмица след цветна снимка.
Ето ти отговораПри цветната снимка е рисковано, защото се оглеждат конкретно тези органи.
Миличка, по-спокойно бе жена...то ако ставаше заради снимки, нямаше да има здрави бебета!Ти се пази от падания, мен ако питаш. Peace
При цветната снимка знам, че е желателно да се пропусне един цикъл.Иначе спокойно си правете опити.В твоя случай може също да пропуснеш 1 цикъл, за да си спокойна.
Всичко ще е ок.
Успех! Wink
Виж целия пост
# 5
Ами то ако е така няма нито една ренгенова лаборантка да имам бебче.

Айде пази се и чакаме добри резултати скоро.   bouquet
Виж целия пост
# 6
Много ви Благодаря на всички за успокоението което ми вдъхнахте.
 
БЛАГОДАРЯ  Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия