Соковете-как?

  • 413
  • 9
Само на кърма сме;бебо е на 4месеца.Вече ме съветват да дам сок,но как точно?Знам,че първо по 1 л,докато станат 30мл;но тях наведнъж ли да давам,до кога по30 и като въведа друг вид сок и него ли да почна по 1 ч.л.или направо с 30мл?Благодаря предварително на майките,минали по тоя път,защото моята педиатърка е в отпуск,а ми беше казала само като стане на 4 м да почна сокчета,но не и как точно
Виж целия пост
# 1
Правилото е по 1лъжичка на ден докато стигнеш 30 и тогава даваш цялото количество наведнъж; след 3 дни (след като си дала вече цялото количество)може да въведеш следващият вид сок. Според моята педиатърка соковете вървят: ябълка, морков, круша и още нещо но не си спомням какво. Аз обаче не давам сок (както и повечето мами от този форум), защото не са подходящи за първа храна според новите изследвания. Повече за това можеш да видиш в библиотеката.

Ето малко по- надолу има тема за сокчетата-
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0;all

Виж целия пост
# 2
Правилото е по 1лъжичка на ден докато стигнеш 30 и тогава даваш цялото количество наведнъж; след 3 дни (след като си дала вече цялото количество)може да въведеш следващият вид сок.

...И него по същия начин...Подкрепям Lilfi за не даването на сок като първа храна особено преди поне до четвъртия месец,аз също не съм давала сокчета на моя разбойник,в края на 4-я месец започнахме с плодовите пюренца,които той и сега предпочита пред всякавъв сок...
Виж целия пост
# 3
Прочети първо това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0
Виж целия пост
# 4
Тук съветват да не се дава нищо освен кърма/АМ до 6 месец. Соковете могат да провокират колики
Виж целия пост
# 5
Аз дадох сок на Виктор на 40 дни.
След хранене по 2 ч.л. като всеки ден увеличавам с по 2,докато станат 30 гр.
Виж целия пост
# 6
И ние пием сокчета от втория месец. Ябълка, морков, вече му давам и диня и пъпеш. Добре ги прие. Не сме имали колики. Знаех за тази американска система /така да я нарека/, но все пак и ние сме гледани със сокчета от по ранна възраст. Разбира се като чета и  се замислям - за това като пропусна някога да му дам сок си казвам че може и без него за сега.
Виж целия пост
# 7
Само на кърма сме;бебо е на 4месеца.Вече ме съветват да дам сок,но как точно?Знам,че първо по 1 л,докато станат 30мл;но тях наведнъж ли да давам,до кога по30 и като въведа друг вид сок и него ли да почна по 1 ч.л.или направо с 30мл?Благодаря предварително на майките,минали по тоя път,защото моята педиатърка е в отпуск,а ми беше казала само като стане на 4 м да почна сокчета,но не и как точно

Най-добре изчакай със сокчето. Доказано е, че сокчето съдържа киселини, захар и минерални соли, които не са подходящи за бебeшкото стомахче. Аз дадох прясно изцеден сок от ябълка, когато синът ми беше на около 4,5 месеца по настояване на бабите. Детето пийна една лъжичка и го изплю. От тогава не давам сок.
Ако бързаш да захраниш, което не е нужно поне още два месеца започни директно с плодово пюре или с оризова каша. В библиотеката има много хубави статии по темата.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че може да изчакате до 6-тия месец. Освен, че не се препоръчва сок (изключвам остарелите схеми на захранване), много малки бебета отказват да пият вода и сок. Моето бебе не искаше да пие друго освен кърма до 9-10 месечна възраст. И до днес предпочита да и дам да суче, отколкото да пие вода или сок...
Виж целия пост
# 9
Също мисля, че е рано за сокче в тази възраст. Плодовият сок предизвиква бурна ферментация в стомахчето и образува допълнителни газове. Поради това мисля че е по-добре сокчетата да се предлагат  към 6 - 7 месец и до година и половина само и единствено прясно изцедени.
Успех

 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия